Foto – AFP/LETA

Vai jūs uztrauc notikumu attīstība Tuvajos Austrumos?
 0

Vanda, pensionēta arhitekte:
 “Dabiski, tas, kas patlaban notiek Tuvajos Austrumos, nav nekas labs, un izskanējušie izteikumi par iespējamiem teroraktiem Eiropā ir uztraucoši, taču es īpaši nesekoju līdzi situācijai Ēģiptē un Sīrijā.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Lasīt citas ziņas

Pati arī nekad neesmu bijusi šajās valstīs – atpūta Ēģiptē man saistās ar sauļošanos pludmalē, un šāda laika pavadīšana mani neinteresē. No šāda viedokļa situācija Tuvajos Austrumos mani neietekmē.”

 

Aleksandrs, gids:
 “Nevaru teikt, ka īpaši sekotu līdzi notikumu attīstībai, taču nekā pozitīva tajā visā, protams, nav. Viss, kas tur notiek, ir ļoti nepatīkami, īpaši rietumvalstu agresija, faktiski iejaukšanās neatkarīgu valstu iekšējās lietās. Taču liels ieguldījums reģiona stabilitātē varētu būt, ja izdotos pārliecināt Sīriju atteikties no ķīmiskajiem ieročiem un tos iznīcināt. Iespējams, tas mudinātu arī citas šā reģiona valstis rīkoties līdzīgi, piemēram, Izraēlu, ja viņu arsenālā ir šādi ieroči. Pats uz Ēģipti neesmu braucis, un mani tā arī neinteresē – neaizraujos ar karstu klimatu un eksotiku, ne ar Tuvajiem vai Tālajiem Austrumiem.”

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Liene Ozoliņa, studente:
 “Mani ļoti uztrauc un apbēdina tas, kas notiek Sīrijā, Ēģiptē un visā šajā reģionā. Vienmēr esmu vēlējusies aizbraukt uz Ēģipti, biju jau sakrājusi naudu, kad sākās pirmais konflikts, pēc tam nesanāca, un arī šoruden acīmredzot netikšu uz piramīdām. No terorisma pārcelšanas uz Eiropu gan pārāk nebaidos – vispirms jau lielajās pilsētās tāpat ik pa brīdim kas nelāgs notiek, visam sagatavoties nekādi nav iespējams, turklāt mēs kā valsts esam tomēr pārāk nenozīmīga un diezin vai varētu būt teroristiem interesanti kā uzbrukuma mērķis.”

 

Edgars Pastors:
 “Notikumi Tuvajos Austrumos, protams, ir satraucoši. Galu galā pasaule ir ļoti maza, un mēs nevaram teikt, ka turienes norises mūs neietekmē. Par iespējamiem teroraktiem Eiropā gan pārāk neraizējos – ja tie šeit notiks, tad notiks, mēs to nekādi nevaram ietekmēt. Arī manus ceļošanas plānus uz šo reģionu tur notiekošie konflikti nekādi neietekmē – esmu vairākkārt apceļojis Tuvos Austrumus, bijis gan Izraēlā, gan Ēģiptē, un, ja turp grasītos doties, patlaban tur notiekošais mani neatturētu. Daudz satraucošāk man šķiet iespējamie attīstības scenāriji pašā reģionā, piemēram, ja Sīrija uzbruktu Turcijai, kas ir NATO dalībvalsts. Arī mēs esam NATO dalībvalsts, mūs saista savstarpējās palīdzības līgums. Kā tas ietekmētu Latviju? Notikumiem sekoju līdzi, galvenokārt izmantojot ārvalstu medijus “Reuters”, CNN, “The Guardian”. Latviešu medijos nopietnu analīzi par Tuvajiem Austrumiem nav vērts meklēt.”

 

Evija, pārdevēja:
 “Ļoti maz zinu par konfliktu Tuvajos Austrumos, jo nesekoju tam līdzi un kopumā vados pēc principa, ka svarīgi domāt par labo. Ja gadās sižets televīzijā, speciāli ārā neslēdzu, bet arī īpaši informāciju par šiem konfliktiem nemeklēju. Es pat nezināju, ka izteikti draudi par iespējamiem teroraktiem rietumvalstīs.”

 

Jēkabs, pensionārs:
 “Esmu ļoti nobažījies, īpaši par to, kas notiks, ja rietumvalstis nolems iebrukt Sīrijā – Krievija patiesi var atkal anektēt Baltijas valstis. Gribētos jau ticēt, ka NATO mūs sargās, bet šīs organizācijas resursi nav neierobežoti. Turklāt arī 2. pasaules kara laikā cerējām, ka atnāks palīgā angļi vai amerikāņi, bet visi pameta Baltiju likteņa varā. Tāpat baidos, ka konflikti šajā reģionā, šķiet, kļūst arvien plašāki un asiņaināki, un ka tik tie neierauj visu pasauli vēl vienā karā. Vienu pasaules karu, vēl puika būdams, jau pieredzēju, negribu, lai mazbērniem un mazmazdēlam, kurš nupat pirms mēneša piedzima, ko tādu vajadzētu piedzīvot.”

 

Fakti

Pēc trīs dienas ilgušām sarunām Ženēvā ASV un Krievija nedēļas nogalē vienojušās par Sīrijas ķīmisko ieroču iznīcināšanu. Plāna mērķis ir līdz 2014. gada vidum likvidēt Sīrijas ķīmisko ieroču krājumus.

Reklāma
Reklāma

Vašingtona uzskata, ka Sīrijā ir 45 ar ķīmiskajiem ieročiem saistītas vietas, kas atrodas Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīma kontrolē, un arī Krievija piekrīt ASV aplēsēm, ka Sīrijai ir 1000 tonnu ķīmisko kaujas vielu.

Sīrijas nacionālā izlīguma ministrs Ali Heidars vakar izteicies, ka, ASV un Krievijai panākot vienošanos par Sīrijas ķīmisko ieroču arsenālu likvidēšanu, ir novērsts karš pret Sīriju.

Ēģiptē atsākušās gāztā prezidenta Mursi atbalstītāju un pretinieku sadursmes, bet pagājušajā ceturtdienā Ēģiptes pagaidu prezidents Adli Mansurs par diviem mēnešiem pagarinājis valstī izsludināto ārkārtas stāvokli.

 

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.