×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
4. septembris, 2012
Drukāt

Vai jūsu novadā samazinās bezdarbs?

Arvīds Mēters, Brocēnu novada domes priekšsēdētājs: 
”Daudzi no tiem iedzīvotājiem, kas gribēja strādāt, bet nevarēja atrast algotu darbu, bija spiesti braukt strādāt uz ārzemēm. Tomēr nevaru apliecināt, ka mūsu novadā būtu pieaudzis uzņēmumu skaits vai palielinājies brīvo darba vietu skaits.

 

Reti kurš ilglaicīgais bezdarbnieks ir dabūjis darbu tepat novadā. Lai iedzīvotāji neaizmirstu savas darba spējas, tā saucamās simtlatnieku programmas ietvaros viņus nodarbinām. Tomēr jāatzīst, ka šā projekta ideja jau sākotnēji bija nepareiza. Vajadzēja šādas subsidētās darba vietas atļaut izmantot uzņēmumiem. Varbūt tas būtu glābis arī kādu bankrotējošu uzņēmumu vai pat palīdzējis palielināt tā apgrozījumu. Šobrīd projektā piedalās tie, kuri īsti nemaz negrib strādāt. Viņi dodas strādāt pašvaldības labā tikai tādēļ, lai saņemtu pabalstu. Arī tas darbs nav no kvalitatīvākajiem, visbiežāk viņi visu dienu meklē dažādus ieganstus neko nedarīt. Kolīdz viņiem aizrāda par nestrādāšanu, tā arī strādnieki atmet ar roku subsidētajam darbam un dodas uz sociālo dienestu prasīt pabalstu.”

 

Uldis Kristapsons, Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs: 
”Mēs nevarētu sūdzēties par to, ka iedzīvotāji būtu bez darba. Mūsu novadā īpaši jūtams tas, ka Kurzemes pusē ir viszemākais bezdarba līmenis visā valstī. Šobrīd Pāvilostā vien aptuveni pieci procenti iedzīvotāju darbspējīgā vecumā ir bez darba. Drīzāk jāsaka, ka mums ir nevis bezdarbs, bet gan darba spēka trūkums. Arī krīzes laikā nejutām augstu bezdarba līmeni. Pie mums visu laiku izmaiņas ekonomikā nav bijušas tik krasas kā citviet valstī. Mūsu pusē veiksmīgi strādā celtniecības, lauksaimniecības, kokapstrādes un dažādu citu veidu uzņēmumi. Daudzi novadnieki izmanto lielpilsētas tuvumu un brauc strādāt uz Liepāju. Ir cilvēki, kam finansiāli jāpalīdz ilgākus gadus, bet pārsvarā tas ir pamatoti. Piemēram, cilvēkam ir smagas veselības problēmas un tādēļ viņš nevar strādāt. Mēs piedalāmies arī projektā, kad pašvaldība var nodarbināt bezdarbniekus. Šobrīd gan nespējam aizpildīt visas brīvās darba vietas – vēl kāda sieviete piesakās darbam, bet vīriešus gan nevar atrast. Lielākoties viņi strādā daudz labāk atalgotu darbu privātos uzņēmumos.”

 

Antra Vilcāne, Vārkavas novada domes priekšsēdētāja: 
”Diemžēl savā pusē nejūtam ekonomikas atlabšanu, par ko runā valstsvīri. Vārkavas pusē nav palielinājies nedz brīvo darba vietu skaits esošajos uzņēmumos, nedz tiek veidoti jauni uzņēmumi. Ir ļoti daudz ilgstošo bezdarbnieku, kuriem finansiāli jāpalīdz pašvaldībai. Ceram uz darba tirgus aktivizēšanos pēc tam, kad būs pilnībā beidzies pēdējais Lauku atbalsta dienesta projekts, kurā novadnieki varēja iesniegt idejas jaunu uzņēmumu veidošanai. Tajā gan bija liela atsaucība, cilvēki ļoti interesējās par uzņēmējdarbības sākšanu. Tāpat pašvaldība nodrošina darbu tā saucamajā simtlatnieku programmā, taču nevaram to piedāvāt visiem – ir ļoti liela rinda uz subsidētajām darba vietām.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+