×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2016
Drukāt

Vai jūtamies piederīgi? Fonds “Viegli” sāk neparastu pētījumu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” kopā ar Latvijas Universitātes profesoriem, apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureātiem zinātnē Vjačeslavu Kaščejevu un Jurģi Šķilteru aicina Latvijas iedzīvotājus iesaistīties neparastā projektā “Telpas pavasaris”, LA.lv pavēstīja fonda vadītāja Arta Platace.

Būtiska projekta sastāvdaļa ir pētījums, kura mērķis noskaidrot, kā Latvijas iedzīvotāji telpiski un emocionāli uztver vietu, kurā dzīvo, kā arī veicināt jauniešu radošo potenciālu un rūpes par Latviju, tās vidi un telpu.

“Šis pētījums ļaus rekonstruēt izpratni par to, kas dažāda vecuma cilvēkiem ar atšķirīgām dzīvesvietām, interesēm un pasaules skatījumu ir Latvija. Otrkārt, pētījums ir daļa no fascinējošas akcijas, lai pievērstu uzmanību tam, cik būtiska ir telpas un vides uztvere un apzināšanās,” ideju skaidro pētījuma vadītājs, LU profesors Jurģis Šķilters.

Pētījums būs īpašs, jo karšu zīmēšanas uzdevums, kuru pētnieki izmantos, līdz šim Latvijā šādiem pētnieciskajiem nolūkiem nav izmantots un ir unikāls arī starptautisko pētījumu kontekstā. Savāktie dati un to analīzē gūtie rezultāti ļaus secināt, kā mūsu telpas uztvere saistīta ar emocijām, dzīvesvietu un piederību konkrētai vietai. Tas ir būtiski, jo piederība veicina atbildību, atbildība rada iesaistīšanos, iesaistīšanās – spēju mainīt un ietekmēt vidi un vietu visapkārt – lokāli un arī globāli, norāda Platace.

Pētījumā var piedalīties ikviens, aizpildot anketu un veicot zīmēšanas uzdevumu. Pētījuma anketa un skaidrojums pieejams interneta vietnē.

Projekta ietvaros martā četrās Latvijas pilsētās – Dobelē, Valmierā, Kuldīgā un Rēzeknē – notiks ziemas radošās nometnes 9.-12. klašu jauniešiem. Nometnēs notiks lekcijas par kartēm, dažādi uztveres un radošie uzdevumi un tikšanās ar fonda “Viegli” mūziķiem.

Lai varētu nokļūt kādā no nometnēm, jauniešiem (individuāli vai trīs cilvēku komandā) ir jāpiedalās radošo darbu konkursā, kas norisināsies līdz 22. februārim. Plašāka informācija par nometnēm un radošo darbu konkursu pieejama fonda “Viegli” mājas lapā.

“Man ir liels prieks, ka projektam “Fizikas pavasaris” seko šis starpdisciplinārais projekts. Tas nojauc mākslīgaā robežas starp mācību priekšmetiem un ļauj plašāk paraudzīties uz pasauli un savu vietu tajā. “Pavasara” projektus īpaši vieno radošie izaicinājumi, kas aicina skolēnus apzināties savus talantus un radoši pieiet arī ļoti zinātniskiem jautājumiem,” tā profesors Vjačeslavs Kaščejevs.

Projekta vadmotīvs ir Imanta Ziedoņa vārdi: “Vietas grib, lai tās sauc vārdā.Tad tās atmostas. Un cilvēki paši redz un pārliecinās, ka viņi spējīgi diezgan vietas pamodināt.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+