Vai kalendārā vajadzīgas papildu brīvdienas?
 0

Ilze, pakotāja Īrijas fabrikā: “Būs cilvēki, kas Latvijā atbalstīs papildu brīvdienu piešķiršanu, bet būs arī tādi, kuriem tas nepatiks. Ir skaidrs, ka jaunu svētku datumu atzīmēšana, piemēram, 11. novembrī, var pamatīgi ietekmēt Latvijas ekonomiku.

Reklāma
Reklāma

 

Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137
Lasīt citas ziņas

Finansiāli cilvēki vairāk zaudēs nekā iegūs. Īrijā svētku nav daudz. Ir Svētā Patrika diena, Lieldienas, Ziemassvētki, kad cilvēki var doties oficiālās brīvdienās. Lai apkalpojošās sfēras darbinieki varētu vairāk laika veltīt atpūtai un savai ģimenei, Īrijā pastāv arī tā saucamās “Bank holidays”. Tās ir vismaz astoņas reizes gadā, kad visi cilvēki Īrijā ir devušies brīvdienā. Par vienu šādu dienu iedzīvotājs no valsts saņem 75 eiro. Īrijā latviešu biedrība organizē arī mūsu nacionālos svētkus, bet, tā kā tie gandrīz vienmēr notiek Dublinā un es šajā pilsētā nedzīvoju, tad man tie iet secen. Tā vietā mēs savā nelielajā pilsētiņā, piemēram, Jāņos, sapulcējamies ar saviem latviešu draugiem un cepam šašliku, iedzeram alu un uzdziedam.”

Aigars, tehniskais darbinieks: “Ja pareizticīgajiem piešķirs Ziemassvētkos brīvdienas, tad man to nebūs, jo neesmu kristīts vai citādi saistīts ar reliģiju. Man tās būs dienas, kad velti tiek zaudēts laiks un nauda, ko pa to laiku varētu nopelnīt darba vietā. Runājot par 11. novembri, uzskatu, ka mums pietiek ar to, ka 18. novembris ir oficiāla brīvdiena. Šādas papildu brīvdienas iedragātu naudas plūsmu Latvijā, bet, ja katrs varētu izvēlēties savu brīvdienu, tad tas būtu ļoti labs kompromiss. Es būtu labāk par šādu ideju, nevis par oficiāli noteiktu papildu svētku dienu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Maija, strādā bankā: “Nekāds ļaunums no tā, ka mums būtu papildu brīvdienas, nebūtu. Cilvēki būtu tikai laimīgāki. Tomēr ir skaidrs, ka ražojošos uzņēmumos darbinieki strādās arī brīvdienās, jo nauda kaut kā jāpelna un darbs uz priekšu jāvirza. Ir jāmainās sabiedrības vērtībām, jo ārzemēs, ja ir oficiāla valsts noteikta brīvdiena, neviens arī nestrādā. Latvijā pagaidām ir citādi. Turklāt tik traki ar to Latvijas ekonomiku nemaz nebūtu, ja piešķirtu papildu brīvdienas. Man, par laimi, situācija ar darba devēju ir labvēlīga un, piemēram, 1. septembrī tiek piešķirtas brīvdienas pirmo klašu bērnu vecākiem. Ideja, ka katrs varētu izvēlēties savu brīvdienu, man nešķiet diez ko simpātiska. Katrs sev brīvdienu var sarunāt arī neformāli ar darba devēju.”

Ieva, strādā stikla dizaina studijā un studē Mākslas akadēmijā: “Brīvdienas vajadzētu, jo kuram tās negribētos? Varbūt tas būtu sitiens maciņam, bet vienam cilvēkam jau tas nebūtu nekāds trakums. Valstij tas noteikti būtu smagāk, bet ir tā, ka šobrīd valsts mani vairs daudz neuztrauc, jo nerūpējas par studentiem. Tai rūp tikai savas, ne iedzīvotāju intereses. Ja pareizticīgo Ziemassvētkos būtu brīvdiena, vērtēju to pozitīvi. Latvijā ir daudz pareizticīgo, un tādā gadījumā viņiem arī būs iespēja svinēt Ziemassvētkus noteiktajā datumā.”

 

Uzziņa

Apvienība “Saskaņas centrs” rosinājusi Latvijā ieviest 
papildu svētku dienu pareizticīgo Ziemassvētkos 7. janvārī.

Nacionālā apvienība uzsvērusi, ka, lemjot par papildu svētku dienām, prioritāte būtu Lāčplēša dienai 11. novembrī.

Zatlera Reformu partija rosinājusi noteikt gadā vienu 
īpašu brīvu dienu, ko katrs varētu izmantot pēc saviem 
ieskatiem un reliģiskās pārliecības.

Pēc Ekonomikas ministrijas aprēķiniem, viena papildu brīvdiena kopējos ražošanas ieņēmumus samazinātu 
par 0,08%.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.