Foto-LETA

Vai kapusvētkos drīkst izkārt valsts karogu? 0

Vai kapusvētku laikā pie kapličas drīkst izkārt Latvijas valsts karogu? Ernests Valainis

Reklāma
Reklāma

 

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Vienotus karoga lietošanas principus nosaka “Latvijas valsts karoga likums”. Tas paredz, ka karogu lieto šajā likumā un citos normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos un kārtībā, garantējot tam pienācīgu cieņu. Latvijas valsts karogu aizliegts lietot pie ēkām, kas atrodas avārijas stāvoklī vai kuru fasāde tiek remontēta, kā arī citās nepiemērotās vietās un apstākļos. Nedrīkst lietot arī bojātu, izbalējušu, netīru vai citādi nepiemērotu karogu.

Likuma 5. pantā teikts, ka valsts karogu var novietot pie dažādām ēkām, garantējot tam pienācīgu cieņu, bet 7. pants paredz, ka karogu pie publisko personu ēkām, privāto tiesību juridisko personu un personu apvienību ēkām, kā arī dzīvojamām ēkām novieto 1. maijā, 4. maijā, 11. novembrī un 18. novembrī. Karogu sēru noformējumā pie ēkām novieto 25. martā, 14. jūnijā, 17. jūnijā, 4. jūlijā un decembra pirmajā svētdienā. Latvijas valsts karogu var lietot arī citos Ministru kabineta vai pašvaldību noteiktajos gadījumos, arī tautas, reliģiskajos un ģimenes svētkos, atceres dienās un citos gadījumos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas valsts karogu drīkst lietot dekoratīvos nolūkos. Īpaša nodaļa likumā atvēlēta Latvijas valsts karoga izmantošanai sēru gadījumos, tostarp bēru ceremonijās. Ar karogu ir atļauts apklāt arī zārku – jāatceras, ka pirms tā nolaišanas kapā vai pirms nelaiķa kremēšanas gan karogs jānoņem.

Par valsts karoga zaimošanu vai necieņas izrādīšanu pret to, kā arī par lietošanas kārtības pārkāpšanu vainīgās personas var sodīt.

Latvijas valsts karoga likums tātad precīzi nosaka, ka valsts karogu drīkst lietot arī atceres dienās, bet mirušo piemiņas dienu jeb kapusvētkus par tādu var uzskatīt. Ja kapličas ēka nav avārijas stāvoklī vai to neremontē, pie šīs ēkas izkārt karogu nav liegts, protams, garantējot tam pienācīgu cieņu.

Ja uzskatāt, ka kapusvētkos pie kapličas karogu kaut kādu iemeslu dēļ izkārt tomēr nevajadzētu, varat par to aprunāties ar šo svētku organizētājiem vietējā pašvaldībā. Iespējams, ka nākamgad tam būs atvēlēta cita, piemērotāka vieta.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.