×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
5. janvāris, 2015
Drukāt

Vai kārnums veselīgāks par resnumu? (2)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Parasti pāris kilogramu zaudēta svara nepamanām, bet ko tad, ja kleita kļuvusi par platu un biksēm siksnu var aplikt apkārt divreiz? Ko darīt, ja, ēdot gana daudz, baudītais labumā neiet? Vai mierināt sevi ar domu, ka kārnums ir veselīgāks nekā resnums?

Tiem, kuri nav apmierināti ar savu kalsno augumu, būtu jāņem vērā piederība tā sauktajam konstitucionālajam tipam. Astēniķiem ir smalka ķermeņa uzbūve, tāpēc grūti pieņemties svarā. Turklāt tauku šūnu daudzums dzīves laikā nemainās – ar kādu cilvēks piedzimis, tāds arī paliek.

Ar nelielu ķermeņa masu vieglāk dzīvot un kustēties, jo mazāk tiek noslogotas locītavas, sirds un asinsvadi, taču pārmērīgam slaidumam ir arī sliktās puses. Ne velti ir teiciens – kamēr resnais notievēs, tikmēr tievais jau būs miris.

Svaram pārlieku samazinoties, vājinās imunitāte, jo, trūkstot olbaltumvielām, sarūk limfocītu skaits un tādēļ ir lielāka iespējamība saslimt. Arī nokļūstot ekstremālos apstākļos, tas, kuram ir mazākas tauciņu un citu vielu rezerves, izturēs īsāku laiku.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kurš gan tik daudz var apēst kā šeit uzskaitīts!

Draugiem Facebook Twitter Google+