Kokteilis
Uncategorized

Vai kosmētiku drīkst uzglabāt ledusskapī? 16

Publicitātes foto

Mīts vai patiesībā no skaistumkopšanas pasaules: vai drīkst kosmētiku uzglabāt ledusskapī? Daži apgalvo, ka tādējādi kosmētika ilgāk uzglabājas, citi pretēji tam apgalvo, ka to nedrīkst darīt nekādā gadījumā. Kā ir patiesībā – vai un kādus kosmētiskos produktus drīkst uzglabāt ledusskapī?

Drīkst uzglabāt ledusskapī! 

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Kosmētiskie līdzekļi ādai ap acīm

Kā zināms, aukstums palīdz asinsvadiem sašaurināties, tāpēc krēms acu plakstiņiem no ledusskapja momentā atbrīvos jūs no tā saucamajiem “maisiņiem” zem acīm. Vairs nekāda laika patēriņa ar sasaldētajiem ledus klucīšiem no saldētavas – vienīgais, kas turpmāk jādara, jāuzglabā acu krēms ledusskapī.

Aizsarlīdzekļi pret sauli

Augsta temperatūra un tieši saules stari nespēj kaitēt kosmētiskajiem līdzekļiem, kuru sastāvā ir SPF (šie krēmi, losjoni un eļļas tomēr ir radīti karstajam gadalaikam), taču cik forši ir uzklāt uz ādas vēsu krēmu, kad uz ielas ir karsts!

Ārstnieciskā kosmētika

Līdzekļus, kas paredzēti lietošanai problemātiskai ādai pat būtu ieteicams uzglabāt ledusskapī, kaut vai tāpēc vien, ka visbiežāk to pieprasa pats produktu ražotājs (izlasiet lietošanas instrukcijā, kā tie ir jāuzglabā).

Organiskā un dabiskā kosmētika

Šos produktus var un vajag glabāt aukstumā! Dabiskie līdzekļi nesatur ķīmiskos elementus, kas pasargā tos no dažādiem mikrobiem, tāpat tie satur daudz dažādu eļļu un ekstraktu, kas ātri bojājas siltā temperatūrā. Tāpēc visus produktus, uz kuriem redzat uzrakstu “organic”, droši lieciet ledusskapī!

Produkti ar C vitamīnu

Vitamīni ātri iztvaiko gaisā, pat istabas temperatūrā. Ja jūsu krēma sastāvā ietilpst īpaši “vārīgais” C vitamīns, tad labāk būtu šo līdzekli ielikt ledusskapī, citādi tā formula mainīsies, un visticamāk, kļūs mazāk efektīva.

  • Ja kosmētiku var (vai vajag) glabāt ledusskapī, lieciet to uz apakšējā plauktiņa durvīs. Sekojiet tam, lai vāciņi būtu stingri aizskrūvēti.

Nedrīkst glabāt ledusskapī!

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Acu un lūpu zīmuļus

Karstumā vai pirms lietošanas acu un lūpu kontūrzīmuļus var ielikt ledusskapī uz desmit minūtēm, lai tie mazliet sacietē un ir vieglāk uzvilkt vienāda biezuma līnijas. Tomēr ilgstoši glabāt ledusskapī šos produktus nedrīkst: tie var izžūt izžūt un sacietēt.

Lūpu krāsas

Lai cik dīvaini nebūtu, arī lūpu krāsu nedrīkst glabāt aukstumā: tā var mainīt gan savu konsistenci, gan krāsu (bet matēta lūpu krāsa vispār var izžūt). Tā kā, ja kādreiz to var ievietot aukstumā, tad tikai ļoti karstā laikā, kad iecienītākais lūpu zīmulis sāk “izkust”.

Pūderi, acu ēnas, vaigu sārtums

Diez vai kādam ienāktu prātā ielikt ledusskapī acu ēnas vai vaigu sārtumu, taču visādam gadījumam brīdinām: nedariet to!  Šo produktu sastāvā nav eļļas un vitamīnu, tāpēc tajos nav kam sabojāties. Pūderveida kosmētiskajiem līdzekļiem nav vietas ledusskapī: tas nedos nekādu efektu un jūs tikai apgrūtināsiet sevi ar to uzklāšanu, jo tie būs cieti un neklāsies uz ādas.

Smaržas

Izrādās, daudzi tic, ka ledusskapis paildzina mīļoto smaržu mūžu. Taču tas ir mīts: temperatūras maiņas patiesībā ir iznīcinošas smaržām, tāpēc glabājiet tās tumšā un sausā vietā istabas temperatūrā.

Nagu lakas

Ar nagu lakām nav tik viennozīmīgi. Tas tāpēc, ka katram ražotājam ir savs patantētais sastāvs, kā dēļ vienas firmas nagu lakas var gadiem ilgi glabāties ledusskapī un tās būs šķidras un viegli klāsies, tajā pat laikā kāda cita ražotāja produkts gluži vienkārši sabiezēs tik ļoti, ka to vairs nebūs iespējams uzklāt. Tā vai citādi, nagu lakā esošie mikro burbulīši aukstumā var “izzust”, pārvēršoties kondensātā, kas tik un tā par labu nagu lakai nenāk.

Tonālie līdzekļi

Iespējams, būsiet dzirdējuši, ka profesionāli vižāzisti bieži uzklāj korektoru un tonālo krēmu ar pirkstiem. Tas tāpēc, ka šie līdzekļi mazliet izkūst saskrasmē ar siltu ādu, tādējādi nodrošinot vienmērīgu klājumu. Ledusskapī tonālais krēms kļūs cietāks un zaudē savu elastību, bet uzklāts uz sejas radīs “maskas” efektu. Vislabāk tonālos krēmus un konsīlerus ir glabāt tumšā vietā, istabas temperatūrā.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

 

 

 

LA.lv