×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Agris Liepiņš: Vai krievi Latvijā ir Latvijas krievi? (62)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Agris Liepiņš

Nesen Ādažu militārajā bāzē, pārrāpjoties pāri žogam, nelikumīgi iekļuva divi Krievijas pilsoņi. Līdzi viņi nesa karogu Georgija lentītes krāsās un skrejlapas angļu valodā. Tādējādi nelūgtie viesi gribēja protestēt pret NATO paplašināšanos un pastāvīgu alianses bāzu izvietošanu Baltijā. Tāpat Krievijas pilsoņi pieprasīja, lai amerikāņu karotāji aizvāktos no Baltijas valstīm. Valodas referenduma organizētājs Vladimirs Lindermans priecājās – esot ļoti apsveicami, ka krievi uzdrošinās protestēt pret NATO klātbūtni Baltijā.

Reaģējot uz incidentu, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis bažījās – krievu pilsoņu aktivitātes Ādažos esot provokācija. Aizsardzības ministrs un jaunievēlētais prezidents Raimonds Vējonis savukārt bilda, ka notikušais, iespējams, esot informatīvā kara elements. Gan viens, gan otrs, bet katra provokācija sasniedz savu galamērķi vien tad, ja rodas pietiekami daudz dzirdīgu ausu. Tādu Latvijā nav mazums. Provokācijas vēstījums lieliski saskan ar daudzu Latvijā dzīvojošo krievu noskaņojumu, ar viņu pasaules redzējumu.

Daudz tiek runāts, ka Latvijā mītošie krievi nereti esot lielāki Latvijas patrioti par latviešiem. Acīmredzot šis mīts tiek kultivēts tamdēļ, lai nebūtu jāskatās patiesībai acīs un jāatzīst, ka Latvijā mītošie dzīvo dažādās informatīvajās telpās un viņiem ir pilnīgi pretējs priekšstats par to, kas ir Latvija. Reiz vilcienā dzirdēju runājam grupiņu Daugavpils krievu. Kas tad tagad būšot, ja Latgalē izvietošot NATO karavīrus! Kā pēc visa tā dzīvot tālāk? Jāpārdod māja un jābrauc prom, te vairs nav palikšanas! Dzirdētais lieku reizi ilustrē vispārzināmo faktu, ka padomju okupācijas gados ieradušies krievu migranti Latviju nekad neuztvers kā suverēnu valsti. Viņu apziņā tā bija, ir un būs Krievijas sastāvdaļa! Šie ļaudis nekad nekļūs par Latvijas krieviem, pārmainīt viņu domāšanu vienkārši nav iespējams. Ja iebraucēji šajos divdesmit gados būtu integrējušies mūsu valstī, būtu kļuvuši par Latvijas krieviem, histēriskā reakcija uz NATO karavīru klātbūtni izpaliktu. Latvija ir NATO dalībvalsts, mūsu valsts mērķis bija kļūt par alianses locekli un saņemt drošības garantijas no pasaulē stiprākā militārā bloka puses. Piedalīšanās NATO militārajos manevros ir loģiska, briesmu gadījumā mūsu militārajām struktūrām būs ļoti cieši jāsadarbojas.

Cita lieta, ja sveštautieši dzīvo Krievijas informatīvās telpas ietvaros. Krievijas propagandas mašinērija maļ katru dienu – NATO ir drauds Krievijai, NATO grib nospiest Krieviju uz ceļiem. Saklausījušies Krievijas propagandu, sveštautieši NATO karavīrus uztver kā ienaidnieku numur viens. Krievijai, ne jau Latvijai. Faktu, ka viņi dzīvo citā valstī – NATO dalībvalstī Latvijā, vietējie krievi ir piemirsuši. Precīzāk, nevis piemirsuši, bet tā arī nav apjēguši. Tāpēc alianses karavīru klātbūtne viņos raisa dziļu diskomforta izjūtu, viņi jūtas ne kā Krievijā. Nacionālboļševika Lindermana uzslavas Krievijas pilsoņiem arī ir labi pārdomāta provokācija. Latvijā mītošie krievi, sasparojieties taču beidzot, Krievijas krievi nāks jums palīgā! Miermīlīga brīdinājuma formā, protams, ne jau ar ložberiem.

Augsne šādu un līdzīgu provokāciju veikšanai būs tik ilgi, cik ilgi Latvijas valsts, neko nedarīdama un nevarīgi rokas plātīdama, ļaus netraucēti zelt un plaukt Krievijas informatīvajai telpai mūsu teritorijā. Ne velti daudzi viesi brīnās – Latvijā netraucēti var skatīties Krievijas kanālus, bet viņu zemēs tie aizliegti kā Krievijas propagandas rupori un starpnacionālā naida kurinātāji! Ja patiesi vēlamies, lai Latvijā mītošie krievi kādreiz kļūtu par Latvijas krieviem, steidzami jāmaina vairākas lietas. Pirmkārt, jāpārtrauc uzturēt divkopienu valstij raksturīgo divu valodu skolu sistēmu un jāpāriet uz izglītību valsts skolās tikai valsts valodā pēc Latvijas izglītības standartiem! Krievijas vēstniecības piedāvātie mācību līdzekļi krievu skolām laipni jānoraida. Informācijai – 1935. gadā skolu inspektors ieradās pārbaudīt skolas Zilupē. Nacionālais sastāvs toreiz daudz neatšķīrās no šodienas – Zilupē nospiedošā vairākumā dzīvoja krievi un poļi. Visi mazākumtautību trešo klašu skolēni tekoši runāja latviešu valodā!

Otrkārt, jāpārtrauc raidīt lielu daļu Krievijas propagandas kanālu un jāno­drošina, lai Krievijas pierobežā varētu netraucēti uztvert Latvijas Televīzijas sagatavotos sižetus.

Pievienot komentāru

Komentāri (62)

 1. Andrejs Bubinduss Atbildēt

  Esošo rakstu var uzskatīt par tiešu informatīvā kara sastāvdaļa ar netiešu norādi uz pretinieku, līdz ar to tā ir etniska kūdīšana slēptā formā. Mērķis liberastam Agrim Liepiņam- tenisks genocīds

 2. Kā latvietim, par zinamiem krieviem Latvijā, man nav bāžas; bet gan par nezinamiem krievu piekritēju latviešiem: citādi mēs nebūtu šodien nonākuši ēsošā stāvoklī.

 3. ka ATKAL NOŅEMATIES AR TO STULBENI grafistu, kas te uzradies kā LA IELIKTENIS!? KO kavējat savu dārgo laiku lSOT VIņA NAIDA PILNOS KOMENTĀRUS??? KO aizņemat vietu sarunām ar šo dullo cilvēku? Darīt jums nav KO???? Komentējiet A.Liepiņa rakstu un viss!!! Jūs taču smadzenes grafistam citās sliedēs neievirzīsiet!??vienīgi, ja jums PATĪK zākāšanās, tad GAN LASIET VIŅU, IZSMEJATIES UN IZMETIES VILLU AR DULLO!!! Krievu valoda ir mana svešvaloda, taču man NAV LAIKA PRIEKŠ STULBĪBĀM UN NIEVĀM NO MUĻĶA, eju tālāk un izlasu JŪSU domas par rakstu un tur skarto problēmu! Tā man patīk darīt!!! PALDIES A.LIEPIŅA KUNGAM PAR RAKSTU, PALDIES TAUTIEŠI PAR JŪSU KOMENTĀRIEM!!! PRIECĪGUS LĪGO SVĒTKUS!!!

  • От дурака слышу, любезный. Не кажется ли вам, голубчик, странным, что обсуждая статью про нас, про русских Латвии, ни сам автор статьи, ни многочисленные национально озабоченные комментаторы категорически не хотят знать наше мнение по этому поводу. Да ещё обижаются как малые дети, когда в комментариях высказывается мнение отличное от их собственного. Ах, какой ужас, да как же они посмели. Где в моих комментриях вы разглядели ненависть?! А комментарии ваших соплеменников чисты и непорочны?! Вы, наверное, читать не умеете? Jums ar galvu viss ir kartība?

 4. Un pārejot uz mācībām latviešu valodā, ieteiktu veikt pedagogu rotāciju, lai skolās ienāktu svaigs gaiss… Kad mācījos vidusskolā, atnāca meitene no mazākumtautību skolas, adaptācijas laiks vidusskolā bija īsta elle…

 5. Mūsu jaunā Valsts prezidenta māte nav iemācījusies runāt latviski,jo viņš teica,ka ar māti sarunājoties krieviski.Cik tad viņa bija veca,kad ieradās Latvijā?

 6. Viss ir ļoti ļoti pareizi, tikai nekādi nav saprotams, kamdēļ Latvijas valstī par valsts naudu vēl apmāca skolās bērnus ar krievu valodas plūsmu!? Nav Eiropas Savienībā apritē šī valoda, kas vēl ir vajadzīgs, lai valsts finansētās skolās mācības būtu tikai valsts valodā, latviešu valodā! Kas ar to tiks pārkāpts, nekas !? Neapmierinātība vai nekārtības, jā, bet tad visiem būtu skaidrs kas ir kas . . . krievija blakus!? Bet tamdēļ jau neviens krievu ģenerālis nedos komandu uzbrukt, ja skolās māca valsts valoda un arī eiropas valstis, ceru, mūs saprastu!!!

 7. Krievi Latvijā lielākā daļa ir moskaļu krievi.Turklāt žīdi kuri runā krieviski.Tie kas ir gribējuši tie jau ir sen integrējušies.Šaubos vai lojālo loks starp krieviem Latvijai augs .

  Pēc patiesības šie ļautiņi kuri acīmredzami grauj mūsu valsti – būtu jādeportē no valsts.
  Turklāt katram patiesi normālam latvietim būtu jāiziet ielās un to jāpieprasa.

  • Господин! Вы напрашиваетесь на юридическое преследование за разжигание национальной ненависти! Вы утверждаете, для вас это очевидно, что именно русские люди разрушают этого государство!? И за это их всех надо депортировать из страны?! У вас с головой то всё в порядке, а?

   • Iemācies runāt un rakstīt Valsts valodā un tad komentē.

    • >Gundars 16. jūnijs, 2015 22:29
     Это из серии тупой и ещё тупее. А всю дискуссию посмотреть не захотели?! Да я уже раз сто сказал: varu, bet negribu!

     • tas ir – razgovor tupovo s nāglim…! Un rodas jautājums: cik tad vēl tas bijušais (?) okupētais spēs palielināt savu “iecietību” pret savu bijušo (?) okupantu? Kad viņš šo revanšistu “piekto kolonnu” likvidēs?
      Atcerēsimies, ka latvieši savas demokrātijas augstāko pakāpi sasniedza tikai tad, kad padzina pēdējo Vanderholca – Ovalova okupantu un spēja nodibināt savu nacionāli neatkarīgo (!) Valsti.

     • >tieši tā! 19. jūnijs, 2015 12:08
      Во как, круто. Чего вы там основали в окружении немецких окупационных войск и с их позволения? И разве названный вами господин не местных был?

 8. Arī mūsu TV kabeļoperatori, ieskaitot “nacionālo” Lattelecom, taču pat nedod iespēju izvēlēties kanālu, paketes, kurās nebūtu ietverti Krievijas propogandas kanāli. Sanāk – ja vēlies kabeli, uzņemies maksāt arī Kremlim. Es gan principāli visus atšuju, kad redzu paketes saturu, bet vairums, lai paskatītos pāris interesējošos kanālus, vienkārši tiek “piespiesti” maksāt arī Krievijai. Nav jābrīnās, ka LNT un TV3 aizgāja no virszemes bezmaksas apraides…

 9. Par to, ka Latvijas pilsoņiem ir jābūt lojāliem Latvijas valstij, it kā ir skaidrs.
  Taču kā izmērīt lojalitāti ?
  Vai lojalitāte ir lepoties ar valsti par tās sasniegumiem zinātnē, sportā, par tas tautu, par tās dabu un unikālo kultūras mantojumu ?
  Vai lojalitāte nozīme akli piekrist tām muļķībās, ko mums mēģina uzspiest valdība ?
  VID ēka, Bibliotēka, Latviešu izbraukšana uz ārzemēm, zemju un mežu izpārdošana, korupcija, nodokļi, utt…
  Vai cilvēki lojāli Latvijai, ja neatbalsta geju praidu Latvijā, ja ir pret bēgļu uzņemšanu ?

  Vai Latvijas pilsonis ir Lojāls, ja saka, ka valdība ļoti daudz lietu dara nepareizi ???
  Vai Latvijas pilsonis ir Lojāls, ja pilnīgi nepiekrīt Latvijas valdībai, bet vēlas redzēt Latviju, kā plaukstošu, sakārtotu, Neatkarīgu un tikumīgu valsti ???

 10. Очередной высер очередного журнаГлиста. Выглядит вроде бы и не дураком, но пишет такую хрень! Ах информационное пространство, ах какой ужас. А про спутниковое телевидение и про интернет он знает вообще? Вещает лапшу на уши.
  Тесть покойный из под Зилупе, с детских лет говорил на латгальском, литовском, польском, русском и немецком языке. Просто окружение вокруг было такое, а пацанам в деревне надо же было как то общаться. А зато, чтобы бумашку какую то написать, надо было за деньги специального человека нанимать.

  • Da, nu kuda! Redziet, kur krievu petuxs iedziedājās! Ja russkij! Atbildēt

   Nado podumaķ!

   • Ох, даже не пытайтесь. Вредно это для вас. Может случится разрыв мозга.

  • Iemācies latviski rakstīt un tad mēģini izteikt savas domas, bet, to ,acīmredzot neesi spējīgs.

   • Какая глубокая мысль, прямо жуть. Устал повторять, могу писать, но чего то не хочется.

    • grafists izbauda Rietumu demokrātiju, rakstīdams par Latviju visādas neģēlības. Viņš ļoti labi zina, ka viņam par to nekas nebūs. Slavē Krieviju, bet nebrauc vis uz turieni dzīvot. :))) Lamā mūsu valdību, bet nebēg pie pūķina glābties.
     Interesanti, uz kuru pusi viņš šaus, kad karš sāksies? :)))

     • >re, kā 16. jūnijs, 2015 17:29
      Демократия у вас, знаете ли, тоже весьма своеобразная. Во первых этническая, только для латышей. А во вторых, и даже среди вас, только для избранных. Попробуй кто нибудь из вас латышей только начать думать и говорить иначе, чем «рыжая лиса» сказала, и всё, он сразу кангарс. Композитор Калниньш вот пример из последних.
      Да, и по поводу обвинений в мой адресс. Плиз, доказательства в студию.

 11. Laba analīze! Labs padoms. Brīnos, ka visu mūžu dzīvojot Latvijā valsts valodu vēl nezin, bet kad brauc uz rietumiem tūlīt sāk mācīties angļu valodu. Laikam arī latviešu vaina, pārāk pretīmnākośi!

 12. Valsts valodas statusu un tās lietošanu jāpadara par nediskutejamu tēmu un par mēģinājumu to darīt jāpielieto sankcijas.Vairāk jālieto terminu Latvijas pilsonis un pilsoņus nav jādala tautībās.Latvijas pilsoņiem,kuri konsekventi nerespekte valsts valodu jāatņem pilsonība.

 13. Kāds kādreiz atļaujas pārkāpt politkorektuma robežu, lai pateiktu taisnību, kas, saprotams, ir, ka Latvijai lojālu krievu ir labākajā gadījumā 10% no to masas; pārējie jādēvē par okupācijas atlikumu vai civilokupantiem un tos nevajadzētu ierēķināt statistikā kā uzticamus.

 14. Tā,diemžēl,ir.Labs raksts.

 15. visi krievi ir brīvas latvijas ienaidnieki

  • Аналогично. Надпись на заборе: все латыши дураки. Тоже звонко, и так же бездоказательно!

 16. Latvijā dzīvojošie krievu okupanti un kolonisti nav Latvijas krievi. Latvijas krievi ir tie krievi, kuri paši vai kuru senči bija 18.novembra Latvijas pilsoņi. Atgādinājums – ne visi krievi ir okupanti un kolonisti. Ne visi okupanti un kolonisti pēc tautības ir krievi. Starp okupantiem un kolonistiem ir daudz citu tautību cilvēku.
  Arī naturalizētie civilokupanti – kā piemēram krievs Nils Ušakovs un tas latviski nerunājošais resnais krievs no Liepājas – ir tikai un vienīgi 4.maija Latvijas jeb LPSR-2 krievi.

  • Tam es pilnīgi piekritu. Var tikai bišķi precizēt, respektīvi, okupantam nav tautības, tie kā bandīti apvienojās lai panāktu savu noziedzīgo mērķi. Stāstīt viņiem, ka tas nav labi, vai mēģināt ietekmēt sirdzapziņu ir tukša laika tērēšana – viņus vienkārši jālikvidē, ja esi spējīgs, vai jāglābjās, kā darija tie ar laivām.

 17. Ļoti precīzi un te nav ko piebilst.

 18. Pilnīgi piekrītu autoram! Ja krievi Latvijā būtu Latvijas krievi, tad viņi nebūtu balsojuši par krievu valodu kā otru valsts valodu, neievēlētu Ždanoku un Mamikinu par ES deputātiem, kā arī neatbalstītu Lindermaņa, Ždanokas, Plinera, Gapoņenko, Korena un tml neliešu aktivitātes Latvijā. Bet par galvenajiem vainīgajiem pie tā, ka krievi Latvija nav Latvijas krievi ir mūsu latviešu deputāti, kas spēlējas ar pārspīlēto demokrātiju un nekādi negrib pieļaut, ka izglītība Latvija ir pilnīgi jābūt valsts valodā, sākot no bērnudārza līdz augstskolai. Kamēr tā nebūs, tikmēr krievi dzīvos citā informatīvā pasaulē un dzīvos kā krievi Krievijā. Kauns mūsu bailīgajiem un nodevīgajiem deputātiem, kuri negodīgi izmanto latviešu tautas uzticību!

  • Mūsu aplamais vēlēšanu likum. EP no Latvijas neieklūva,kuri saņēma vairāk balsis, bet Ždanoka iekļuva ar 40 000 balsīm!!!!

 19. Liepinjam es piekriitu. Bet katram Latvijas krievam ir iespeeja kljuut par latvieshu tautas piederiigo, ja tas savus beernus suutiitu latvieshu skolaas!

 20. Vai varētu nosaukt gadu, kad atklāja , ka pierobežā ar Krieviju nav iespējams uzvert Latvijas Televīzijas pārraides? Vai letarģiskais miegs nav pārāk ieildzis? Kas par šo noziegumu atbildīgs?

 21. Cienītais , Liepiņ! Piekrītu Jums! Tikai , nez kāpēc nerunājam patiesību, ka spriedzi un slēpti naidu kurina Ždanoka, Pliners, Giļmans , Lindermans….. utt. ir ēbreji. Sākot ar interfrontes laikiem! Ēbreju- Tora, Ciānas Gudro pritokolos, Žīdu kaķismā var izlasīt, ka jārīkojas tieši tā -skaldi un valdi!

  • Tikai,redziet,vecīt, analogi domājoši krievi dēvē pašreizējos Ukrainas vadītājus par ebrejiem,kurus savā labā izmanto ASV ebreju miljonāri un miljardieri. Un tā dēvētos “Ciānas gudro protokolus”, kurus atrada un publicēja taisni cariskajā Krievijā, Ādolfs Hitlers savā laikā nevilcinājās izmantot vispārējai antisemītisma un vēlāk arī holokausta propagandai.

   • Dievs pasarg–antisemītisms! Bet anti latviskums- var apķēzī latviešus līdz paklupienam, par to nekas. Tā ir demokrātija. Pret Leonardu Inkinu būs jauna tiesa, jo viņš uzdrošnājās pastāstīt par žīdu kaķismu . Būs 3. tiesa pret vārda brīvi’bu 3.septembrī. Izraēlai nekas, ka kopš 1948. g. ar buldozeriem nolīdzināja ap 145 arābu ciematus, cilvēkus izdzina nometnēs pustuksnesī, kas neklausīja – iespundēja cietumos, nošāva vienā pilsētiņā sarīkoja masu slepkavību, ieskaitot bērnus sirmgalvjus…. Faktu ir aumaļām… Fašistu metodes!

  • Arī pirmais Latvijas ārlietu ministrs Meierovics bija ebrejs,un pirmītējais Valsts prezidenta kandidāts Levits pusebrejs.
   Vēsture mūs māca,ka antisemītisms galu galā neatmaksājas 🙁

 22. Latviešus Latvijā grūti nosaukt par tautu,drīzāk tā ir savstarpēji kašķīga kopiena,ko veido egoistiski ,gļēvi subjekti ar ļoti,ļoti retiem izņēmumiem kuros neviens neieklausās.Laikā kad pasaules iedzīvotāju skaits 20 gados pieaug par miljardu,latviešu skaits Latvijā samazinās par pus miljonu.Ja tā turpināsies,tad nav grūti paredzēt kad Latvija pārstās eksistēt.

 23. Latvijā visās valsts skolās mācībām ir janotiek valsts valodā.
  Katra nācija saviem bērniem dzimto valodu var mācīt privati vai
  skolās, kuras uztur par ziedojumiem.Tada ir prakse gan ASV, Kanadā,
  Vācijā utt. Kāpēc Latvijā lai būtu citādi?
  Ja piekristu Vējoņa viedoklim par izglītību, ka katrai nacijai ir tiesības apgūt
  pamatizglītību savā dzimtajā valodā, tad jājautā, vai krievi būtu tie izredzētie
  un pie krievvalodīgajiem piederēs arī ukraiņi, poļi, igauņi, gruzīni, romi u.c.
  Cik skolas tad vajadzēs, lai visus apmierinatu?

  • >Jauna skolotāja 16. jūnijs, 2015 03:55
   Дура вы мадам, хотя и учитель. Нас в стране почти половина и мы платим налоги. И за свои налоги имеем право учить своих детей на родном языке!

   • Brauc biedrene pie biedriem-māci saviem bērniem ko vien vēlies!!!

    • >Juzis 16. jūnijs, 2015 15:20
     Чего вдруг? Пусть ваши приходят ко мне учиться профессии. Но, учебники на русском, соорри. Новые учебники никто не пишет, на переводы денег не дают.

   • Ej tu d…. ar savu nodokļu maksāšanu. Skolās mācībām ir jābūt Valsts valodā!

  • pilnīgi pareizi, jaunā skolotāja. citvalodīgās ģimenes arī maksā nodokļus un tāpēc ir pelnījušas, lai viņu bērni šai valstī perfekti apgūtu valsts valodu un kultūru. citādāk sanāk tāda diskriminācija..

   • А наши дети и так уже знают язык, и даже лучше ваших. А культура у нас своя, а не ваша.

    • un tēvzeme jums liela, milzīga, kas gaida jūs savos apskāvienos. Kāpēc jūs esat nodevis savu tēvzemi, dzīvodami svešā valstī, kuru jūs tik ļoti nīstiet? Vienīgais iemesls ir – esat savervēts vai atsūtīts ar kādu specuzdevumu, ko var spriest pēc jūs izteicieniem.
     No laba prāta taču neviens cilvēks nedzīvo svešā, nīstamā valstī.

     • >protams 16. jūnijs, 2015 17:41
      Ну точно, точно, я же засланный шпиён. Моя задача портить вам жизнь. Вот власть ваша и государство мне не нравятся, а страну я люблю. Ведь это родина моих детей и внуков.

 24. Pirmās brīvvalsts laikā Latvijas krievi bija Latvijas krievi. Patriotiski, lepni par savu dzimteni, ar karoga mastu pagalmā, kur katros svētkos tika uzvilkts Latvijas karogs. Vecie vecticībnieki tā stāsta.
  Šajos laikos krievi ir 5. kolonna, urlas, vatņiki, okupanti un utainie, un būtu dīvaini no viņiem pēc šā vēl gaidīt no viņiem kaut kādu sajūsmu par valsti…
  Autoriņ, kurās valstīs tad Krievijas tv ir aizliegta? Ukrainā? Kurā vēl? Un cik “gudri” ir šajos laikos kaut ko aizliegt, ja katrs, kurš gribēs, to Krievijas raidījumu noskatīsies kaut Amerikā?
  Šajā sakarā nāk prātā zāģis, kas slāpēja Amerikas Balsi un Luksemburgas nakts mūzikas raidījumus. Tālu gan esam tikuši ar demokrātiju un brīvību! Kā sojuzā, uz mata!
  Tik sojuzā vismaz darbs bija un algu laikā maksāja.

 25. Tāda lieta kā “Latvijas krievi” neeksistē. Viņi ir vai nu kolonisti, jeb krievu imigranti, kuru mērķis ir kļūt par latviešiem.

  • С ёлки упал что ли?! Нет у меня такой цели, и не было никогда, и не будет.

   • kurš tad tev teica,ka tu piederi pie tiem,kuriem(varbūt) ir tāds mērķis?Tu taču nepārprotami piederi pie tiem ,kuri te ir ieradušies lai Latviju pārvērstu par tādu pašu mēslu bedri kā dzimtā sādža.

    • Голубчик, вы розовые очки то снимите. Кто у вас писает на святыню? В чъём представлении вся это страна один сплошной бордель? Они вас даже на карте найти затрудняются. Так что, не обольщайтесь зря.

     • Gudrītis,savu dzimteni nevari atrast,negānies,cilvēk bez dzimtenes-brauc uz to pusi kur skan tava valoda!!!

     • >Čoms 16. jūnijs, 2015 15:26
      А ваша валода где сейчас звучит? Вот, вот. В Англиях, да Ириях – nu tad, brauc prom uz turieni!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+