×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
31. janvāris, 2018
Drukāt

Vai Krievijas vēstnieka izteikumi ir diplomāta cienīgi? Atbild ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (24)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Komentējot Latvijā iecerēto izglītības reformu, Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs izteicies, ka katram esot tiesības iegūt izglītību savā dzimtajā valodā, un, ja cilvēkam cenšas liegt šādas iespējas, tā ir “vardarbīga asimilācija”. Kā uz šo paziņojumu reaģējusi Latvijas Ārlietu ministrija?

Plašāku interviju ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču tuvākajā laikā lasiet “Latvijas Avīzē”.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. sarkanie fašisti, prom no Latvijas ! Atbildēt

  Kā tie mangoļu pēcnācēji te tagad “pumpē tiesības”, bet nekā negrib atzīties, ka viņus šurp neviens ar telegrammu neizsauca !
  /
  Čemodan, vokzal, Rasseja, tam uči svoi russkij jazik do poteri soznanija !
  /
  Ņikakih prepjatstvij – Puķa daže viģeļil ģeņgi dļa vozvrašķencev…
  Skaķerķju doroga !!!
  Do ņesvidaņija !!!

 2. Par izteicienu iegūt izglītību iegūt dzimtajā valodā derēja atgādināt ka dzimtā valoda šajā valstī ir latviešu. Protams, Kremļa aģentiem loģika ir sveša, tāpēc iebilstot ir pilnīgi bezcerīgi ir prasīt kā tad iegūst izglītību Krievijā dzīvojošie armēņi, moldāvi, tatāri vai karēļi…? Šim “diplomātam” ar žaketes atlokā iešūtu čekista mandātu neieskaidrosi ka sapnis par impēriju no Polijas līdz Korejai ir neatgriezeniski sabrucis. Un runas par Eiropu kā provinci un Putina globālo lomu ir līdzīgs mastrubācijai. Kā pareizi izteicās Šenderovičs, Krievija ir ar militārisma pārsteroidētiem muskuļiem un mikroskopisku galvu. Baidās? Jā! Ciena? Noteikti minimāli.

 3. Aizmirsam, ka krievu tauta aprobezota, nespejiga iemacities jeb ko..Vini nespej aptvert viselementarako, ko ta prasit latviesu valodu.

 4. Neatceros, ka PSRS laikos nebūtu bijis iespēju kādam mācīties latviešu valodā!? Kas tā runā, ir idiots. No vienas puses, tagad Latvijas iedzīvotājiem visiem jāzina latviešu valoda, ieteicams arī angļu un krievu. Bet, kas ir tumsonis, tas arī paliks, un ar piespiedu skolu pāriešanu uz tikai latvisko apmācību, dos tikai un vienīgi nevajadzīgas problēmas. Labāku rezultātu dotu latviešu valodas obligāta apmācība ar nopietnu eksāmenu!

  • pastāsti,kur PSRS laikos Krievijā varēja iegūt izglītību latviešu valodā.Šodien mēs taču neprasām lai krievi latviešu valodā mācītos Krievijā un Krievijas skolās nepieprasām ieviest latviešu valodu kā mācību valodu.Katram,kurš ir pametis savu zemi un iefiltrējies svešā,bija jārēķinās ar to,ka tur nebūs ne dzimtā sādža,ne tās kaimiņiene Ņura,ar kuru varēs sēžot uz beņķīša slavēt dižo tēvzemi un tās nepārspējamos vadoņus.Ja kādam nav pieņemami izvēlētās mītnes zemes likumi un tās valoda,tad nevienam nav liegts atgriezties tur,no kurienes ar savu čemodānu ieradies.

   • В годы «оккупации» ты в своей латышской школе на каком языке учился? А, сука! Atbildēt

    Vspomnil?

    • bet tikai un vienīgi Latvijas teritorijā,ja tevi aizveda lopu vagonā uz Sibīriju,tad nekādas latviešu skolas tur vis nebija.Pie tam ne tu,ne tās ” ķoķeņkas”,kuras tagad grib Latvijā mācīties ” na rodnom jazike” ,uz šejieni neviens lopu vāģos ar automātistu apsardzi vis neveda-pašas(arī tu) ataulekšoja ,bet tagad ar koku prom neaizdzīs.

     • Блядь, так это просто месть и только! Причём не нам, а нашим детям! Суки вы, да и только!

      Mi toze umejem mstitj!!!

 5. Es reizēm domāju: kā būtu, ja Krievijas Impērijas mantiniece PSRS savulaik tāpat būtu izrīkojusies ar mums, letiņiem? Ja skola būtu tikai krievu valodā? Protams, mēs jau visādi spirinātos, taču tā BŪTU asimilācija … Vai pātaga vairos cittautiešu lojalitāti? Varbūt var kaut kā savādāk; gudrāk – ar burkānu;)?

  • Krievija rīkojās sliktāk Atbildēt

   19. gasimta pēdējā ceturksnī Krievu impērijā notika intensīva latviešu krieviskošana caur skolu sistēmu. PSRS’ā krieviskošana nebija mazāk intensīva. Arvien vairāk skolu tika pārslēgts uz krievu valodu; latviski runājošo skaits Latvijā gāja mazumā. Kad PSRS impērija sabruka, latviešu Latvijā bija 50%. Tu pats to labi zini.

  • Vai ne? Labi, ka tikai PSRS mantotajā Krievijas impērijā tā darīja, bet PSRS okupētajā Latvijā „tikai” iepludināja latviešu valodu mācīties lielākoties neieinteresētas cittautiešu masas, kas to tavu burkānu iesprauda vienā vietā.

   • kolchoznieks-pirmrindnieks Atbildēt

    Tātad tas bij švaks burkāns. Mēs, lauksaimnieku tauta, vairs nemākam izaudzēt labus burkānus. Labu mantu vienā vietā nesprauž, bet par to, kas tur spraužams, vislabāk tev pastāstīs Latvijas simtgadei veltītā praida dalībnieki. Esi gatavs, priekšgājēj?

 6. bet vai krievija ir iespejas iegut latviesu valoda izglitibu?pareizi valdiba rikojas,ja reiz dzivo seit tad cieni so zemi!kas to negrib,cels uz vinu dzimteni ir vala!

 7. Kas nu tas krievijas vēstnieks par diplomātu..viens truls Muhosranskas ģeržimorda!

  • Прекрати воровать чужие ники, сука! Atbildēt

   !!!

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!

 8. Vēstnieka izteikums ir dusmīgs, skarbs,bet tajā nav saskatāmas huligānisma pazīmes. Ja viņš būtu izteicies līdzīgi savam saimniekam,ka ,,močīsim jūs par to sartīrā,, vai,, jums visiem norausim ausis un to vietā piešūsim ēzeļa ausis,, ,tad gan būtu jāsatraucās.
  Vēstniekam jāatgādina,ka vardarbīga asimilācijai pakļauti bija vardarbīgi izvestie Latvijas pilsoņi uz Sibiriju,kur nebija bezmaksas kursu krievu valodas apguvei..

  • Bezmaksas krievu valodas kursi? Nu ko tu tik pieticīgs? Uzreiz bija jāpieprasa, lai nodrošina bezmaksas izglītību latviešu valodā!

 9. Slims tu esi.

 10. Что, правда глаза колет?! Atbildēt

  A, zadneprivodnoj?

 11. ontun ! man ir lūgums aizveries vienreiz.

Draugiem Facebook Twitter Google+