×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2012
Drukāt

Vai krusts zem Mātes tēla iemirdzēsies?


Foto no J. Lapiņa personīgā arhīvaFoto no J. Lapiņa personīgā arhīva

Daudzi mūsu biedrības biedri atceras tos laikus, kad Brāļu kapos krusts zem Mātes tēla bija izgaismots. Arī, braucot ar tramvaju vakarā uz Mežaparku, krusts bija labi redzams.

 

Laikā, kad notiek Brāļu kapu rekonstrukcija un tiek atjaunots Mātes tēls pirmatnējā izskatā, Rīgas Politiski represēto biedrības biedri lūdz Rīgas pieminekļu aģentūru un tās vadītāju Gunti Gailīti neaizmirst arī šo faktu. Ļoti ceram, ka uz valsts svētkiem šī ansambļa daļiņa būs ieguvusi sākotnējo izskatu.
 Rīgas Politiski represēto biedrības biedru vārdā 
vadītājs Jānis Lapiņš

 

 

Rīgas Pieminekļu aģentūras direktors Guntis Gailītis sola, ka apgaismotais krusts varētu tapt vai nu 2014. gadā, kad Rīga būs kultūras galvaspilsēta, vai vēlākais 2015. gada oktobrī, kad atzīmēsim Brāļu kapu simt gadu jubileju. Sabiedriskā organizācija “Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonds” Mātes Latvijas tēla restaurācijas darbus Rīgas Brāļu kapu noslēdzošajā sienā sāka augustā. Par privātpersonu saziedotajiem līdzekļiem turpinās arī darbi pie Rīgas Brāļu kapu memoriālā ansambļa restaurācijas, sākot ar 29 pilsētu ģerboņu atjaunošanu noslēdzošajā sienā. Kad tiks padarīti šie steidzamie darbi, kā punkts uz “i” tiks īstenots projekts par izgaismota krusta izveidi zem Mātes Latvijas tēla. Diemžēl darbu tempi lielā mērā esot atkarīgi no privātajiem ziedojumiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+