×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. jūnijs, 2015
Drukāt

Vai labāk zināma nelaime nekā nezināma laime? (3)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

MĀRĪTE SEILE,
izglītības un zinātnes ministre

Izglītības un zinātnes ministres amatā mans galvenais darba vadmotīvs ir, lai pieņemtie lēmumi nodrošina Latvijas bērniem un jauniešiem iespēju iegūt teicamu izglītību. Šādas tiesības ir katram bērnam neatkarīgi no tā, kur viņš dzimis un cik situēti ir viņa vecāki.

Tāpēc esmu noteikusi trīs prioritātes. Pirmkārt, tā ir izglītības kvalitāte un izglītības pieejamība. Taču ne mazāk būtiska ir arī izglītības sistēmas izmaksu efektivitāte.

Nodokļu maksātāji tikai pedagogu atalgojumam atvēl 335 miljonus eiro gadā.

Tomēr ar esošo sistēmu pilnībā apmierināts nav neviens, – ne tie skolotāji, kuri saņem ļoti mazas algas, ne 30’000 pedagogu intereses pārstāvošā arodbiedrība, ne valdība.

Piketā decembrī pedagogi prasīja palielināt atalgojumu, ieviest izdienas pensijas, veselības apdrošināšanu, samazināt darba slodzi, mainīt mācību saturu.

Savukārt kolēģi valdībā bija neizpratnē: pielikums algām ir bijis iepriekšējā gadā, ieguldījumi vispārējā izglītībā ir atbilstoši vidējam ES rādītājam, bet skolotāji visu laiku ir neapmierināti, piketē un sola streikot. Ziņa bija īsa un skaidra – vairāk naudas pedagogu atalgojumam nebūs līdz brīdim, kamēr sistēma tiks sakārtota.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Sistēmu jāsakārto,ieviešot arī Latvijā Eiropas progresīvos nodokļus.Pirmskara Latvijā progresīvais ienākuma nodoklis tika uzskatīts par sistēmas stūrakmeni! Tas ļāva jau 1928.gadā,tikai desmit gadus pēc neatkarības pasludināšanas,palielināt neapliekamo minimumu līdz 166 latiem mēnesī! Šodien,pēc 25 gadiem,kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas tas ir tikai 75 eiro!

  2. Sekojot Grieķijas piemēram Atbildēt

    Arī Latvijā jāievieš bezmaksas augstākā izglītība!

  3. par bibliotekāru atalgojumu gan nevajag pūst pīlītes- mazāks kā sporta organizatoram, bet prasības visaugstākajā līmenī.

Draugiem Facebook Twitter Google+