×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
2. septembris, 2013
Drukāt

Vai Latvijā atzīst Rumānijas izglītības dokumentu?

Foto - LETAFoto - LETA

Vai Rumānijā iegūtu izglītības dokumentu Latvijā atzīst? Kas jādara, lai to nākamgad varētu iesniegt kādā mūsu augstskolā? 
Alise

 

Izglītības likums nosaka, ka šādos gadījumos veic ārvalstīs izsniegto izglītības dokumentu ekspertīzi. Ar to Latvijā nodarbojas Akadēmiskās informācijas centrs (AIC). Pretendentam jāiesniedz iesniegums un jāuzrāda izglītības dokumenta oriģināls, kā arī atzīmju izraksts. Ja nepieciešams, centra darbinieki var pieprasīt arī dokumentu legalizāciju un tulkojumu. Ja dokuments izsniegts valstī, kura nav ENIC (Eiropas Padomes/UNESCO diplomu atzīšana) – NARIC (Eiropas Savienības diplomu atzīšana) tīklā, tā legalizācija Dokumentu legalizācijas likuma noteiktajā kārtībā ir obligāta.

AIC veiks izglītības dokumenta ekspertīzi, kurā noskaidros izglītības iestādes statusu mītnes valstī un apgūtās programmas līmeni. Pēc tam jums izsniegs izziņu, kādam Latvijā izsniegtam izglītības dokumentam to var (ja var) pielīdzināt. Dokumentu maksimālais izskatīšanas termiņš ir četri mēneši. Par ārvalstīs iegūtu izglītības dokumentu ekspertīzi nav jāmaksā.

Lēmumu par izglītības dokumenta atzīšanu, pamatojoties uz Akadēmiskās informācijas centra izziņu, pieņem augstskola, kurā izglītības dokumenta īpašnieks vēlas mācīties. Taču jāņem vērā, ka augstskola var veikt arī papildu ekspertīzi un noteikt savas papildu prasības.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+