×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
29. septembris, 2015
Drukāt

Vai Latvijā iespējams iegādāties sauszemes bruņurupuci vai ķirzaku?

Foto: LETAFoto: LETA

Galapagu bruņurupucis ikgadējā svēršanas pasākuma laikā Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā.

Jautājums: “Vēlos nopirkt sauszemes bruņurupuci vai ķirzaku! Vai Latvijā ir iespējams nopirkt viņus?! Pastaigāju pa zooveikaliem un neatradu nevienu ķirzaku un nevienu sauszemes bruņurupucīti.
Atradu tikai “akvārija bruņurupuci” (tas kurš tiek turēts gandrīz tāpat kā zivis – ūdenī un sauszemē), bet es labāk gribētu sauszemes bruņurupuci. Dzīvoju Liepājā.”

Konsultē dakteris Aigars Briņķis (Dzīvnieku veselības centrs):

Latvijas likumdošana neatļauj turēt nebrīvē savvaļā ķertus dzīvniekus. Tā kā sauszemes bruņurupuči tiek ļoti maz audzēti un pavairoti audzētavās, tad, ja arī kāds rāpulis ir nopērkams, tas ir ievests un pārdots nelegāli. Tas pats attiecas uz ķirzakām (nav skaidrs, kādas sugas pārstāvi Jūs vēlētos iegādāties).

Rāpuļiem nebrīvē ir nepieciešams nodrošināt ļoti specifisku kopšanu: speciālu terāriju ar īpašu mitruma, temperatūras, apgaismojuma un apsildes aprīkojumu (pa dzīvokli apkārt staigāt rāpulis nevar – tā nav viņam izdzīvošanai piemērota vide), speciālas zināšanas par dzīvnieku barošanu, vairumam rāpuļu ēdienkartē jābūt dzīvajai barībai (miltu tārpiem, prusakiem, circeņiem u.c.). Ja nav zināšanu šajā jomā, labāk atteikties no rāpuļu turēšanas.

Vieglāk kopjami ir grauzēji, tie arī kontaktējas ar saimnieku, turpretim no rāpuļiem lielu atsaucību nevar gaidīt. Rāpuļu turēšana ir diezgan dārgs prieks, lai nodrošinātu viņu dzīvei piemērotus apstākļus.

 

Mans-draugs

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+