×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
7. februāris, 2012
Drukāt

Vai Latvijas autoceļi šoziem ir labi uzturēti?

Andrejs Kalniņš Jumpravā: “Pagaidām šoziem nav bijis tik daudz sniega, lai ceļi būtu neizbraucami, pat ja tie nav tīrīti vai nokaisīti.

 

Labāk būtu bijis, ja lauku ceļi būtu palikuši nekaisīti, jo tad mašīna tik daudz neapliptu ar dubļiem. Es nekad neesmu baidījies no slideniem ceļiem, jo protu novērtēt ceļa segumu un automašīnas ātrumu. Kamēr ledus uz ceļa nav gluds kā spogulis, neskrienot un apdomīgi vadot mašīnu, man nav no kā baidīties. Arī citi autovadītāji mūsu pusē ir gana prātīgi, un nav jāraizējas, ka kāds uzskries virsū. Vienīgais, ko šogad varu pārmest ceļu tīrītājiem, ir tas, ka viņi brauc garām lauku mājām un neiztīra pārsimt metru garos piebraucamos ceļus līdz pagalmiem. Lai viņi to izdarītu, īpaši jāvaktē, kad kāds brauks garām, un jāpiemaksā.”

Sandra Beijere Dobeles novadā: “Jaunpils novadā ceļi ir labi uzturēti, turpretī Dobeles novadā, īpaši tā nomalēs, bieži neiztīrīti un nenokaisīti. Lauku ceļi pēdējos gados ir slikti uzturēti visa gada garumā un arī laboti gandrīz vairs netiek. Tas nav taisnīgi, jo mēs, laucinieki, maksājam tādus pašus ceļa un akcīzes nodokļus kā autovadītāji pilsētās vai šoseju malās, taču savus spēkratus mums nākas labot un mainīt daudz biežāk. Lai kā, uz ceļa jūtos droši, jo esmu iemācījusies novērtēt brauktuves kvalitāti un pa slidenākiem ceļiem braucu lēnāk. Liela nozīme ir arī tam, ka sekoju līdzi sava auto tehniskajam stāvoklim un vienmēr laikus vasaras riepas nomainu pret ziemas riepām.”

Leons Aukmanis Dundagas novadā: “Ja liktu atzīmi, šogad novada ceļu tīrītājiem par darbu varētu dot visas desmit balles. Vietumis ceļš gan ir slidens, taču nav nācies dzirdēt par neizbraucamiem posmiem. Savus un kaimiņu piebraucamos ceļus iztīru pats ar savu traktoru, tāpēc esmu drošs, ka vienmēr tikšu ārā no mājas, un varu justies neatkarīgs no pašvaldības ceļu tīrītāju labvēlības. Esmu autovadītājs ar cienījamu stāžu, tāpēc jebkuros laika apstākļos, arī uz apledojušiem ceļiem, paļaujos uz savu pieredzi. Nekad nepārsniedzu atļauto braukšanas ātrumu. Jaunāki braucēji citreiz uz mani dusmojas un no aizmugures uztaurē, bet es vismaz vienmēr varu būt pārliecināts, ka droši sasniegšu galamērķi.”

Monika Pavloviča Neretas novadā: “Sniega šogad nav daudz, šķiet, arī ceļu tīrītāji strādā godam. Tomēr smiltis vai sāli ceļu uzturētāji žēlo, tāpēc brauktuves ir slidenas. Vislielāko nedrošības sajūtu uz ceļiem tomēr rada jauno autobraucēju pārgalvība. Viņi iegādājušies jaudīgus spēkratus, kas strauji uzņem ātrumu, un bieži nepadomā, ka Latvijas bedrainie ceļi tam nav piemēroti. Daudz nākas redzēt arī satiksmes noteikumu pārkāpumus, kad autovadītāji krietni pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu vai izdara pārlieku riskantus apdzīšanas manevrus. Ņemot vērā gan ceļu uzturēšanas kvalitāti, gan citu autovadītāju uzvedību, jāsaka, šodien uz Latvijas ceļiem droši justies nevar arī pieredzējuši un apdomīgi šoferi.”

 

Uzziņa

* 59% Latvijas autovadītāju ziemā visvairāk satrauc apledojums uz ceļiem, 15% jūtas nedroši tumšo vakaru un sniega dēļ, bet tikai 7% atzinuši, ka braukšana ziemā un vasarā, viņuprāt, neatšķiras.

* Ziemas iestāšanās braukšanas paradumus garākos maršrutos pa Baltijas valstīm liek mainīt 23% autobraucēju: 14% autovadītāju izvēlas garākā ceļā doties ar autobusu, bet 9% – ar lidmašīnu.

Avots: “Lux Express Latvia” veikts pētījums

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+