×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
28. februāris, 2014
Drukāt

Vai leģionārus atkal gaida morāls uzbrukums? (30)

Foto - LETAFoto - LETA

Tā kā 16. martā pie Brīvības pieminekļa ir pieteikti gan latviešu leģionāru piemiņas pasākumi, gan organizācijas “Apvienība pret nacismu” pikets, ir bažas, vai neatkārtosies kas līdzīgs pagājušā gada notikumiem. Pērn klusu un mierīgu kritušo karavīru piemiņas gājienu traucēja apdullinoši skaļa padomju laika mūzika un uzrunas krievu valodā. Tas bija morāls uzbrukums mierīgajam kritušo karavīru piemiņas gājienam, kas izprovocēja konfliktus, taču policija uz notiekošo vien mierīgi noraudzījās. Neiejaucās arī iekšlietu ministrs, kas turpat netālu sekoja notikumiem no policijas autobusa.

28. februāris ir pēdējā diena, kad organizācijas un privātpersonas var iesniegt pieteikumus Rīgas domē (RD) par pasākumu rīkošanu 16. martā, jo tas jāizdara ne vēlāk kā desmit darba dienas pirms tiem. Pagaidām RD ir saņemti četri pieteikumi. Tie ir no biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” Limbažu nodaļas, biedrības “Paspēlēsimies” un biedrības “Apvienība pret nacismu”. RD sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvis Uģis Vidauskis pieminēja arī privātpersonas Jāņa Devjatņikova iesniegumu. Taču noskaidroju, ka šis pikets esot atsaukts un J. Devjatņikova domubiedri pievienosies “Daugavas Vanagu Latvijā” gājienam. 16. martā jau sešos rītā, Brīvības pieminekļa tuvumā – gan Operas skvērā, gan Bastejkalna pusē – plāno ierasties biedrība “Paspēlēsimies”, lai izvietotu stendus ar materi­āliem par Latvijas vēsturi.

Biedrības pārstāvis un “Nacionālās apvienības” deputāta Jāņa Dombravas palīgs Jānis Eglīts stāsta, ka šie materiāli būs ņemti no dažādiem avotiem un atainos kā Latvijas brīvības cīņas 1919. gadā, tā Otrā pasaules kara vēsturi, jo “leģionāri bija 1919. gada brīvības cīņu dalībnieku dēli”. Biedrības dalībnieki ir gatavi skaidrot vēsturi arī tūristiem angļu valodā. Biedrībai dots nosaukums “Paspēlēsimies” tāpēc, ka šī nevalstiskā organizācija rūpējas gan par jauniešu izglītošanu, gan par bērnu rotaļu laukumu ierīkošanu Pierīgā.

Pulksten 10.00 būs leģionāru piemiņas dievkalpojums Domā, un pēc tam gājiens cauri Vecrīgai, lai pie Brīvības pieminekļa noliktu ziedus kritušo kara biedru atcerei. Šī piemiņas pasākuma koordinators “Daugavas Vanagi Latvijā” pārstāvis Jānis Atis Krūmiņš pieteikumā ierakstījis, ka gājienā piedalīsies simt cilvēki – tik ir bijušie leģionāri kopā ar ģimenes locekļiem. Pēc tam viņi dosies uz Lestenes memoriālu. Bet tajā pašā laikā pie Brīvības pieminekļa un tā apkārtnē plāno pulcēties “Apvienība pret nacismu”.

Nākamās nedēļas laikā Rīgas domei jāatbild visiem pieteikumu iesniedzējiem par pasākumu atļaušanu vai ne. Jānis Atis Krūmiņš kā ilggadējs leģionāru piemiņas pasākumu koordinators atceras, ka vienu reizi bijis jāpārceļ dievkalpojuma norises laiks tāpēc, ka pretējo uzskatu organizācija savu pieteikumu bija iesniegusi pirmā un toreiz netika pieļauta pasākumu “pārklāšanās” vienā laikā. 2011. un 2012. gadā dome aizliedza visus pasākumus 16. martā, bet tiesa šos aizliegumus atcēla.

Tā dēvēto “antifašistu” pārstāvis Josifs Korens sola: “Ja būs gājiens, tad būs mītiņš!” Tāpat kā iepriekšējā gadā, viņš izmantošot skaņu pastiprinošu iekārtu. Tieši skaņas iekārtas izmantošana pagājušogad bija konflikta rašanās cēlonis piemiņas brīža norisē.

Ja gadījumā pasākumi būs vienā laikā, pastāv risks, ka var atkārtoties pagājušā gada “scenārijs”, tāpēc jautāju, kā 16. martam gatavojas Valsts policija. Tās pārstāve Sigita Pildava atbildēja, ka policija pirms šādiem pasākumiem vienmēr tiekoties ar to organizētājiem, lai pārrunātu, kā nodrošināt to mierīgu norisi: “Tiek piedāvāta sadarbība un konstruktīvi risinājumi, meklēti un piedāvāti kompromisi.” VP izvērtējot riskus un izveidojot rīcības plānus, lai gan pērn izrādījās, ka policija nav gatava notikumu pavērsieniem. Attiecībā par skaņu neesot noteikts, cik decibelu skaļums šādā pasākumā dienas laikā pieļaujams, tāpat neesot skaņas mērīšanas iekārtu šādiem gadījumiem. Taču pēc pērn novembrī Saeimas pieņemtajiem grozījumiem likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” policistiem ir plašākas pilnvaras jau pasākumu norises laikā noteikt ierobežojumus, lai nepieļautu fizisku vardarbību un nepārprotamus sabiedriskās kārtības pārkāpumus. Valsts prezidents Andris Bērziņš LTV1 “Rīta panorāmā” aicināja citus netraucēt vecajiem vīriem viņu biedru piemiņas pasākuma norisē.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. leģionāri ir ss un līdzīgu divīziju rokaspuiši

 2. Atturēties no jebkādiem provocējošiem pasākumiem abām pusēm. Pasaulē nemierīgi.

 3. tas lielais cinisms ir tur, ka antifašisti (komunisti) taču bija tādi paši slepkavas kā fašisti! Viss labi redzma 1939 gadā Brestļitovskā ņemtajās bildēs, kur redzam poļitruki Moiseji draudzīgi spriežam kopa ar vācu faštiem pēc Polijas iznīcināšanas Abi b ija lieli slepkavnieki.

 4. nekaunjas un paraziiti nodarbojas ar provokaacijaam un varas iestaades vnk noskataas. zirgam jaasmejas par t.s. antifashistiem. vinju aktivitaates reiz ir jaaizbeidz, pietiek vienreiz njirgaaties par latvijas valsti

 5. Demokrātija nav visatļautība Atbildēt

  Galvenais noteikums pasākumu rīkošanai būtu tikai viens – lai pasākumi netraucē viens otram. Kas šādu noteikumu neievēro, to nekavējoši – NEKAVĒJOŠI!!! – pārtraukt. Ja Kozlovskis otrreiz pieļaus policijas impotenci, tad viņam amats jāatstāj – tik mīksts iekšlietu ministrs nedrīkst būt. Par Rīgas domi neizteikšos – visiem jau tāpat skaidrs, ka tā saucamais Saskaņas centrs īstenībā ir nesaskaņu provocētājs.

 6. … Skatoties bilde, jajauta – KAS TAD PIRMAIS IZSAUCA ATRIEBIBU CILVEKOS — lidz 1940 -1 BAIGA GADA notikumiem latviesu /baltu civilizeta un miermiliga sabiedriba ???

  … Kas, un kuri PIRMIE noveda tuveniekus pie sadas psihes stavokla ???

  … Kuri bija tie NAGU MAUCEJI, negeli kuri pielietoja neiedomajamas mocisanas panemienu un slepkavoja musu virsniekus, politikus, patriotus, valsts atbildigos …. UN ATSTAJA LATVIESUS ARKARTA TRAUMEJUMA !!!!

  … Ka siem – —- SAVAS ASINBRALU KRIMINALNOZIEDZNIEKU UN GREKA PRET CILVECI PASTRADATAJU PARSTAVJIEM, NEGELIBU UN GENOCIDA PRET LATVIESU TAUTU APOLOGETIEM —– NAV KAUNA – STATIES VISAS PASAULES PRIEKSA AR SAVIEM ‘LIELAJIEM MELIEM ‘

  …. KUR IR PASAULES PATIESIBA UN TAISNIBA — VAI IESIM HAGAS INTERNACIONALA TIESA, LAI TA IZLEMJ … !!!

  … NE,TUR TIE NEUZDRIKSTAS ATKALT PASAULEI BIJUSO ISTENIBU UN KAUZALITATI LATVIESU TAUTAS PASAIZSARDZIBAI — PEC IESPEJAM !

 7. … Vai IM Kozlovskim nav jaatkapjas no amata … nespejot kontrolet notikumus un negarentejot atkal pilsonu tiesibas mierigi atzimet latviesu tautai pienakosos brizus, lai ta varetu atzimet un izteikt pateicibu tiem kuri to pasargaja pec iespejam latviesu tautu no atkartota BAIGA GADA terora un KOMUNISTU ORGANIZETA GENOCIDA … !!!????

 8. Jautājumi rodas paši no sevis.
  1.- Kādēļ dažādu novirzienu atceres pasākumi atļauti vienā laikā?
  Kādēļ saietu koordinēšanas komisija nav patriekta no RD par ikgadēju provokatorisku nolaidību?
  2.- 16.marts,cik noprotu atzīts par Latvijas atbrīvotāju,zvērējušu Ādolfam,vienotu kaujas dienu.Vai to vajadzētu rīkot Rīgā,pie Brīvības pieminekļa?Par šīs kaujas norises vietu atzīta Lestene,kurā atrodas piemineklis kritušajiem.
  3.-Ko šeit dara D.V.?
  Organizācija veidota citā valstī,un parādās tikai 16.martā.
  4.-Apvienība pret nacismu.
  Nav manīta organizācijas aktivitāte nacistu gājienos ārvalstīs.Brīvības piemineklis ar medu smērēts?
  Sava darvas karote jāstrebj arī tiesi,kura atcēla 2002.g.,ja nemaldos,RD liegumu rīkot šādus pasākumus ?

 9. Pilnígi nenormáli Atbildēt

  Kápéc tiek atļauta ší ikgadéjá patiesíbá slepkavu ņirgášánás par latviešu leģionáriem. Paradoksáli ir tas, ka tie lielie bļávéji 16.marta gájiena laiká ir latviešu tautas slepkavas vai to pécnácéji, situácija ir pilnígi nenormála – ar plakátiem, skaļruņiem, KÁPÉC TAS TIEK PIELAUTS?!?! Káda mieríga norise, kad tiek pielietoti skaļruņi un tie protestétáji ir klaji agresívi! Kápéc 9.maija dzírés netiek organizéts kas lídzígs – ar plakátiem, skaļruņiem, no kuriem plústu séru múzika ar padomju laika zvéríbu uzskaitíjumu, apkárt parkam varétu kokos iekarinát milzu plakátus ar milzu burtiem un véstíjumiem – padomju varas gados nogalináti, izsútíti nevainígi cilvéki – cik bérni, cik sievietes, cik vecíši, aplaupíti utt.

 10. Man dívaini škjiet tas Atbildēt

  Man dívaini škjiet tas, ka latvieši attiecígi 9.maija slepkavu gájiena laiká neríko lídzígas akcijas – jo tiešám latviešu tauta ir ljoti cietusi no padomju rezhíma. Visas nevainígu cilvéku izsútíšanas – arí vechuku, mazu bérnu, grútniechu sútíšana taisná návé, tiešas slepkavíbas, badínášanas, izlikšanas no dzívesvietas – apzagšanas un aplaupíšanas utt. Kápéc més, latvieši, neejam 9.maijá ar plakátiem pret slepkavu un to pécnácéju atklátám orgjijám?!?! Un kápéc 9.maija orgjijas pie okupácijas piemineklja vispár un tádá mérogá tiek atljautas?!?! Sajúta táda, ka notiek otrreizéja Latvijas okupácija!

  • Kas te dīvains??? Latvieši piedzīvojuši tik daudz kaklakungus, ka, pat brīvību atguvuši, vairs nespēj no iemantotā kupra atbrīvoties.Un, ja jauniešiem neizskaidros patiesu Latvijas vēsturi, nekas nemainīsies.

  • Klusējoši plakāti, apsūdzoši un atmaskojoši attēli pret tām skaņu iekārtām un bļaustīgajiem provokatoru meliem, vienkārši nereaģēt citādi – lai viņi tur ālējas. Mēs zinām, kas ir kas

 11. DV Limbažu nodaļa jūsu pilsēta atrodas Brīvības piemineklis, pie kura apbedīti 1941.gada partizāni, daļa pārvietota uz Brāļu kapiem Rīgā, bet kāpēc Jūs lienat Rīgā, godiniet karavīrus Limbažos.

 12. Nevienai tautai un valstij nav nakotnes,ja ta nezin savas valsts vesturi,un negoda savas tautas varonus
  kuri atdeva savas dzivibas, cinoties par savas Valsts un tautas Brivibu.
  Tadel 16.marta visiem,kuriem ir darga Latvijas Valsts un latviesu tautas Neatkariba,ir japarada gods
  un pateiciba musu tautas varoniem.

 13. Cik nu tur to veco vīru būs….totiesjo kuplā skaitā izrādīsies jaunie esošie un topošie partiju bonzas-par karjeru tak jārūpējas

  • To : runcis. ( 01.03.2014. 07:35).
   Nav svarigi,ka Jus rakstat :” cik nu to veco viru bus…”.
   Svarigi ir tas,ka 16.marta tiek godata musu tautas varonu atceres diena.
   P.S. Nezinu vai Jus esat pieskaitams pie “vecajiem viriem ” vai jaunajiem viriem,bet ja Jus esat savas
   Tevzemes ,Latvijas, patriots tad,pareizi butu,ja Jus ari 16.marta demonstretu savu patriotismu.

 14. Latvija joprojām Krievijas anticiklona ietekmē…

 15. Baidos,ka 16.martā atkal būs liels negods mūsu impotento iestāžu vadītāju dēļ.Joske hrens būs atkal ko izgudrojis un mūsu iestādes nezinās ko darīt – būs kā ar pilnām biksām.
  Kauns jums nav?

 16. Visas tautas piemin savus Otrā pasaules karā kritušos. Vācieši un francūži to dara pat kopēji. Pēc krievnacistu un žīdu ekstrēmistu domām, tikai latvieši to “nedrīkst” darīt? Kāpēc? Tāpēc, ka mums ir tik gļēvas valdības, ar tādiem mīkstmiešiem kā Dombrovskis un Kozlovskis pie teikšanas, kuras atļauj visādiem provokatoriem, demokratijas aizsegā, ālēties latviešu Brīvības pieminekļa tuvumā, kad notiek kritušo piemiņas akts.

 17. Cik ilgi vēl šī valsti ik gadus apkaunojošā māžošanās pie Brīvības pieminekļa būs?!! Uz to veco, skarba likteņa plosīto vīru fona kaut kāds ideoloģiski aptaurētu “vaganu” un to līdzskrējēju bariņs ik gadus 16.martā izlien nez no kurienes, lai pucētu sevas ideologiskās spalvas, kaut pašiem ar 2.karu tik vien sakara, kā cūkai ar svētdienu, un pēc tam, sabildējuši sevi uz Mildas fona, atkal pazūd nekurienē līdz nakamajam16.martam. Kādi viņi patrioti – nozēlojami, izrādīties kāri āksti. Pretīgi vnk…

 18. tas jau esi tu,kurš jāsauc par savas dzimtenes nodevēju ,jo esi taču savu dzimteni pametis un ieperinājies svešas tautas zemē.Kādas morālas tiesības tev citus apsaukāt?Kad būsi atgriezies savā sādžā,tad arī varēsi apcerēt to ,kā citi nodevuši savas zemes,ja vien viņi to ir darījuši.Latviešu karavīri tavu putinlandi nodevuši nav,jo nekad nav viņai zvērējuši.Tā jau tikai tie tev līdzīgie vienā brīdī zvēr tautas priekšā,bet pēc brīža skrien balsot pret latviešu valodu.

 19. leģionārus atkal gaida morāls uzbrukums- vienmer, visu muzu lidz kapa malai, atlaides nebus nekad, ne – fashistiem, ne- nacistiem, ne- dzimtenes nodevejiem, legionariem

  • Nav taa, Otto. Tev iemaaciita nepareiza veesture. Tie viiri gaaja naavee lai otro reizi Latvijaa neiebruktu Krievu ordas kas slepkavoja, spiidzinaaja un izsuutiija. Kaunies.

 20. legionarus gaida berline vai peterpils……

 21. Zināms, ka latviešu leģionāri apsargāja Nirnbergas procesu, kur tiesāja nacistus. Vai tie “antifašisti” ir slēptie nacionālsociālisma aizstāvji, ka viņi ies protestēt pret leģionāriem? Vai tik viņus nevajag aizturēt par nacionālsociālisma atbalstīšanu? Nesen taču pie Rīgas domes tika aizturēts cilvēks, kurš piketēja ar komunismu un nacionālsociālismu noliedzošu plakātu. Un tie “policisti” joprojām nav ne sodīti, ne atlaisti no darba. Vai Eiropas un pasaules civilizētajām valstīm ir jāsāk zvanīt trauksmes zvani, ka te ar kremļa satelītpartijas atbalstu atdzimst nacisms un komunisms…?

 22. Ja Rīgas dome nevar zebru šovam ierādīt attiecīgu vietu zoodārzā, tad jāsecina, ka Rīgas dome speciāli veicina provokācijas…..Rīdzinieki, ko jūs tur esat ievēlējuši!!!!

 23. Ja jau iekšlietu ministrs tas pats klīsteris, tad nekas labāks nebūs!

 24. Viss vienkāŗsi – ja tik RD gribētu deklarēto saskaņu un mieru patiesībā panākt?! Jo vajag tikai dažādus laikus pretējās nometnes dalībniekiem noteikt un sarkanfašistiem-“antifašistiem” aizliegt skaņu radošās ierīces un viss,ja tik RD provokatori to gribētu! Bet cionistu sarkannacistiem jau tas ir maizs darbs, kā tad lai neapmelo mūsu sirmos un krietnos karavīrus un kā lai brīvi netaisa apmaksātos skandālus, ja viņu pašu-kara upuru mājās to pret mūsu varoņiem pašu gļēvā valdība zemiski pieļauj?!!

Draugiem Facebook Twitter Google+