×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. oktobris, 2015
Drukāt

Vai lētāks vienmēr ir sliktāks? “LA” tehnikas eksperti pērk ledusskapi (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Mūsdienās grūti iedomāties dzīvi bez ledusskapja. Lielāka vai mazāka, bet vieta, kur glabāt pārtiku, ir nepieciešama. Varam izvēlēties vairāku veidu, izmēru, tehniskās specifikācijas un izskata ierīces. Taču cik daudz elektrību patērē jaunie ledusskapji? Vai labāk izvēlēties dārgāku modeli ar zemāku elektrības patēriņu vai lētāku, kas elektrības rēķinu palielinās?

Kaut arī kopumā ledusskapju elektroenerģijas klases variē no A+++ līdz pat G klasei, nu jau pāris gadus zemāku klasi par A+ ražot liegts. Veikalos gan, labi meklējot, zemākas klases aparātus pamanīt var, ja ar pārdošanu nav veicies. Tāpēc šoreiz vecāka izlaiduma ledusskapjus nevērtēsim, turklāt nav zināms, cik daudz elektrību tie patērē. Kā norādīja “Latvenergo” energoefektivitātes centra speciāliste Biruta Ģine, parasti ledusskapi pērk vismaz desmit gadiem. “Dzīves ilgums var būt arī lielāks, bet testi rāda, ka pēc desmit gadiem tas jau būs nokalpojis un būtu laiks ierīci mainīt,” uzsver B. Ģine.

Cenu veido vairāki faktori

Lai saprastu, kādu ledusskapi man piedāvātu elektrotehnikas veikala pārdevēji, devos uz tuvāko šāda tipa veikalu. Jautājums laipnajai pārdevējai bija pavisam vienkāršs – kā veidojas ledusskapja cena un kuru man labāk izvēlēties? Pārdevējas minētie faktori bija ierīces izmērs, tā funkcijas, dizains, izmantotie materiāli, zīmols. Skatīties tikai uz kilovatstundām neesot pareizi, jo šis lielums jākorelē ar ierīces izmēru, saldētavas lielumu, kā arī ledusskapja skaļumu. Savukārt pārdevēja nepieminēja ledusskapī izmantoto kompresoru skaitu un jaudu. Jo vairāk un jaudīgāki saldētāji, jo ātrāk tiek sasaldēta pārtika, kas ir svarīgi pārtikas kvalitātei. Protams, tas krietni vairāk patērē elektrību. Arī “Latvenergo” speciāliste neminēja šo visnotaļ būtisko kritēriju, taču norādīja, ka ārkārtīgi liels iespaids uz cenu ir zīmolam. “Liebher”, “Miele” vai “LG” ledusskapji vienmēr būs daudz dārgāki par, piemēram, “Beko” ledusskapi. “Daudz kas ir atkarīgs no komforta – ledusskapis, kas ir vieglāk tīrāms, ar vieglāk transformējamiem plauktiem un ērtāk novietojams, padarīs cenu vēl lielāku. Attīstītā dzesēšanas plāksne visiem pierastās restes vietā arī palielina cenu, jo ierīce kļūst vizuāli pievilcīgāka un to ir vieglāk kopt. Arī vairāk plauktu ledusskapī vai saldētavā, ledusskapī izmantotie materiāli, elektronisko palīglīdzekļu daudzums ietekmē cenu. Dažiem tos “gadžetus” nevajag, citiem tie ir ļoti svarīgi,” norāda B. Ģine. Skatoties apmēram līdzīgus ledusskapjus veikalā, abi ar pārdevēju nospriedām, ka tad, ja cenu starpība ir patiešām ievērojama, labāk izvēlēties lētāko modeli. Ja cenas ir līdzīgas – neapšaubāmi jāskatās pēc augstākas klases ierīces. Beigās gan, veroties uz veikala lētākajiem modeļiem, pārdevēja mani veikli no tiem aizveda, piedāvājot nedaudz lielākus, bet apmēram 200 eiro dārgākus modeļus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Un tas bija ekspertu viedoklis? Saskaitīt uz papīra norādītās kWh?
  bet kā ar reālāk kWh (vai ražotājs raksta patiesību?)?
  Un kā tad ar remontiem – garantijas laikā un pēc tam?
  Kā ar gumiju noturību durvīs?
  Kā ar plauktu izturību, ja uz tiem uzliek ko smagāku?
  Un tā varētu turpināt.
  Eksperti?!!

Draugiem Facebook Twitter Google+