×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
23. marts, 2018
Drukāt

Vai musulmaņi pārņems Eiropu? (13)

Foto - AP/LETAFoto - AP/LETA

Erfurtes iedzīvotāji protestē pret mošejām Vācijā.

Vai Eiropa kā kontinents ar kristiešu vairākumu pieder pagātnei? “Te neko nevar līdzēt. Eiropa būs musulmaniska. Mēs tur darbosimies efektīvi, ja tāda būs Allāha griba. Esmu par to pārliecināts,” paziņojis Alparslans Kavaklioglu, likumdevējs no Turcijā valdošās Taisnīguma un attīstības partijas, Turcijas parlamenta Drošības un izlūkošanas komisijas priekšsēdētājs.

“Jo vairāk mūsu (musulmaņu) būs, jo stiprāki mēs būsim”

Viņaprāt, ietekme un bagātība pasaulē pārvirzās no Rietumiem uz Austrumiem. Eiropa pārdzīvo ārkārtējus laikus. Tās iedzīvotāju skaits samazinās un noveco, tāpēc tur meklēt darbu ierodas cilvēki no ārienes. Taču visi jaunpienācēji ir musulmaņi no Marokas, Tunisijas, Alžīrijas, Afganistānas, Pakistānas, Irākas, Irānas, Sīrijas un Turcijas. Musulmaņu masveida ieceļošana ir novedusi pie tā, ka pērn populārākais vārds zēniem Beļģijas galvaspilsētā Briselē, kur atrodas Eiropas Savienības galvenā mītne, bija Mohameds, bet meitenēm – Aiša. Musulmaņu skaitu Eiropā papildināja sākotnēji nekontrolētās migrācijas vilnis 2015. gadā. ASV Geitstona institūta domnīcas komentārā atzīmēts, ka Kavakli-oglu nav pirmais Turcijas politiķis, kas uzsver demogrāfijas lomu islāma izplatībā. 2009. gadā toreizējais Turcijas premjerministrs un pašreizējais prezidents Redžeps Erdogans mudināja turku ģimenes audzināt vismaz trīs bērnus. “Jo vairāk mūsu būs, jo stiprāki mēs būsim,” uzsvēra Turcijas prezidents.

2013. gadā Erdogans atkārtoja savu aicinājumu: “Mums vajadzīga jauna un dinamiska sabiedrība. Šobrīd Rietumi ir grūtībās. Bet mēs negribam, lai Turcijā būtu līdzīgas grūtības. Es uzrunāju mūsu valsts mātes: neuztveriet šo jūtīgo jautājumu vienkāršoti. Mums tas ir jāizplata viļņveidīgi. Mums tas ir jāpanāk. Šo (vērtību) nevar izmērīt naudā vai kādā citā materiālā vērtībā,” apgalvoja Erdogans. “Vietas, kur jūs tagad strādājat un dzīvojat, ir jūsu jaunās mītnes zemes,” skaidroja Turcijas prezidents. “Stingri turieties šajās vietās. Atveriet vairāk uzņēmumu un sūtiet savus bērnus labākās skolās. Dzīvojiet ar savām ģimenēm labākos rajonos. Brauciet labākajos automobiļos. Dzīvojiet visskaistākajos namos. Audziniet piecus bērnus, ne tikai trīs, jo jūs esat Eiropas nākotne.” Pēc dažām aplēsēm, šobrīd Eiropā dzīvo 25,8 miljoni musulmaņu, kas veido 4,9% no kontinenta iedzīvotāju skaita. 2010. gadā Eiropā bija 19,5 miljoni musulmaņu. Kavaklioglu ieskatā, Eiropas liktenis tiks izlemts tuvākajos 20 gados.

Mudina uz “demogrāfisku džihādu”

Geitstona institūta domnīcas analītiķu ieskatā, Turcija mudina savus tautiešus Eiropā uz “demogrāfisku džihādu”, pārņemot varas un ietekmes sviras ar augstāku dzimstību un iesakņošanos vietējā vidē, bet neatsakoties no centieniem to pārveidot pēc islāma vadlīnijām. Šādu kursu apstiprina jaunu mošeju celtniecība daudzviet Eiropā. Šā gada februārī Beļģijas valdība izlēma pārņemt savā kontrolē un valdījumā Briseles Lielo mošeju, kur gandrīz pusgadsimtu bija sludinājuši Saūda Arābijas iecelti imami. Beļģijas valdība izlēmusi pārtraukt 1969. gadā noslēgto līgumu par Lielās mošejas izīrēšanu Saūda Arābijai, kas deva iespēju islāma imamiem sludināt Korāna mācību strauji augošajai musulmaņu imigrantu kopienai apmaiņā pret lētāku naftu Beļģijas rūpniecībai. Beļģijas valdība grib saraut Rijādas saikni ar mošeju, kas atrodas netālu no ES galvenās mītnes Briseles centrā, jo bažījas par radikālā islāma sludināšanu, atzīmē aģentūra “Reuters”.

Mošejas imami noliedz, ka tās sienās tiktu sludināta vardarbība, taču Eiropas valstu valdības kļuvušas bažīgākas un piesardzīgākas kopš islāmistu kaujinieku uzbrukumiem, kas tika izplānoti Briselē, kur 2016. gadā bojā gāja 32 cilvēki, un Parīzē, kur 2015. gadā tika nogalināti 130 cilvēki.

Eiropas mošejās sludinās “Eiropas islāmu”?

Mošeju pārvalda Mekā izvietotā Musulmaņu pasaules līga. Bažas Beļģijā par mošejas darbību pieauga, kad islāma radikāļu grupējums “Islāma valsts” sāka vervēt kaujiniekus no marokāņu imigrantu mazbērniem, no kuriem daudzi atzinuši, ka nav spējuši iekļauties Beļģijas sabiedrībā. Pēc Beļģijas drošības dienesta informācijas, Briseles mošejā gadu desmitiem sludinātais islāma vahābisma paveids pamudinājis daudzus musulmaņu jauniešus pievērsties radikālām idejām. Beļģijas amatpersonas paziņojušas, ka vēlas, lai mošejā tiktu sludināts “Eiropas islāms”, kas labāk saistīts ar eiropeiskajām vērtībām. Taču nav skaidrs, kas pārraudzīs mošejas ēku kompleksu, kura uzturēšanai Saūda Arābija atvēlēja piecus miljonus eiro gadā un kurā gadu desmitiem tika sludināts islāma radikālais paveids. Asas diskusijas par islāma ievirzi turpinās Francijā un Vācijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Eiropa ne jau pirmoreiz sastopas ar āzijas un musļiku ekspansiju. Atskatieties vēsturē. Un tad arī kļūs skaidrs kādā veidā tikt no viņiem vaļā.Ar zobenu.

 2. tas notiek tikai pateicoties vecas eiropas vaditaju del! merkele,junkers,tusks.makarons!luk kas novedis eiropu posta!ai musu partijas sulainiski iztop sim prasibam!aizbildinoties it ka stradajoso trukuma del!es nebalsosu par partijam kas atbalsta beglu uznemsanu!galu gala katram ir sava zeme,dzimtene!

 3. Mušli ,jau uz ES lien parazitēt. Viņi sacerējušies,ka kristieši viņus appuišos. Vai,tad viņi jēgs labot un uzturēt pilsētu infrastruktūru. Aizsals trubas .Nobruks apkure.Aizdambēsies kanalizācija……..Ko ,tad varenie mušļi darīs?!

 4. Rietumvalstu sabiedrības pārspīlēti liberālā demokratijas un cilvēktiesību izpratne. Kad to izpratīs, būs jau par vēlu.

 5. Pie mums pastāv izkropļota Kristietība. Tikai atgriešanās pie sākotnējā Kristietības varianta, dotu kaut kādas cerības. Šobrīd gan šķiet, ka pie mums valda pārliecība – “Kas lielāks zaglis, tas arī labāks kristietis!”. Diemžēl!

  • Jūs maldāties, saukdams to materiālisma kultu kas valda mūsu sabiedrībā, par kristietību. Bet no citas puses – nav jau īpaši jāuztraucas par islama ienākšanu Eiropā. Islams Eiropā, protams mainīsies. Rokas zagļiem vairs necirtīs, homoseksuāļus publiski nepakārs. Viena interesanta lieta būs – kā islāms izmainīs ekonomiku. Paskaidrošu: muslimi nopietni iztures pret augļošanas aizliegumu kas atrodams, starp citu, ne vien Korānā, bet arī Bībelē. Mēs to aizliegumu esam ignorējuši, tāpēc Rietumu ekonomika lielā mērā sastāv no sarežģītām augļošanas shēmām.

   • Pravietisnejaukais Atbildēt

    “Islams Eiropā, protams mainīsies”… Alla, no kurienes tāda pārliecība?

    • Pārliecība, ka islāms Eiropā mainīsies, nāk no vēstures. Tā tas notiek, turklāt izmaiņas ir abpusējas. Piemēram var skatīties uz kristietību, kas, topot par dominējošo reliģiju papriekš Romas impērijā, vairs nesaglabāja to komūnistisko cilvēku attiecību formu kāda Apustuļu darbos aprakstīta:
     ” Ticīgo pulks bija viena sirds un viena dvēsele, neviens neko no savas mantas nesauca par savu, bet viņiem viss bija kopīgs.
     (…)
     Viņu starpā arī nebija neviena, kam kā trūktu; jo tie, kam bija tīrumi vai nami, tos pārdeva un atnesa maksu par pārdoto un nolika apustuļiem pie kājām; un katram tika izdalīts, kā kuram vajadzēja. “(Ap.d.4:31; 34-35).
     Respektīvi izmaiņas ir neizbēgamas.

 6. Izklausās jau briesmīgi bargi. Tikai ir viena maza niansīte – tie čurkas lien pie baltajiem kristiešiem un bagātu un mierīgu dzīvi. Tiklīdz balto kristiešu būs mazākumā, tā nekavējoties sekos nabadzība, nelikumības, vardarbība un kari, kā jau tas ir čurku teritorijās. Uz kurien tad čurkas muks, tas gan būs interesanti?

 7. Vai vēl kāds šaubās par islama nenovēršamo uzvaru visā progresīvā cilvēcē?:)

 8. Latviešiem krievus uzspieda okupanti,Rietumeiropieši,skandināvi bez okupācijas paši morus salaida!

 9. Nu ko. Liela beglu aizstave Ilze.Patk tev vai ne?Ko shemo ar to gazi. Labak macies psalmus. Driz tavejie bus klat

Draugiem Facebook Twitter Google+