Mobilā versija
+5.5°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
10. oktobris, 2013
Drukāt

Vai naftas ieguve izraisa zemestrīces?

nafta

Amerikāņu zinātnieku secinājumi par cilvēku darbības ietekmi uz zemestrīču izraisīšanu balstīti uz ASV Teksasas, Kolorado un Oklahomas seismiskās aktivitātes pētījumiem. Šajos reģionos jau sen notiek naftas ieguve, un tur izstrādē izmantotos ūdeņus iesūknē pazemes horizontos. Datu salīdzināšana ar seismisko aktivitāti uz visas planētas ļāvusi zinātniekiem secināt, ka izstrādāto ūdeņu pārsūknēšanas vietās radušās svārstības var izprovocēt zemestrīces pat no šiem rajoniem attālinātās teritorijās.

Pētnieki visas cilvēka darbības izprovocētās zemestrīces sadalījuši divās grupās. Pirmā – tās, kuras izraisījusi plātnes hidrauliskās sadragāšanas tehnoloģijas izmantošana. Tādas zemestrīces nav īpaši bīstamas, jo tām piemīt neliela magnitūda, proti, mazāka par divām vienībām. Otra grupa – zemestrīces, kuras izraisījusi tieši naftas ieguvē atstrādāto ūdeņu iepumpēšana plātnēs. Un tās ir visbīstamākās.

Jāpiebilst, ka šāda veida apsūdzības par seismiskās aktivitātes izprovocēšanu izskanējušas arī iepriekš, turklāt tās veltītas ne tikai naftiniekiem, bet arī enerģētiķiem, kuri apkalpo ģeotermālās stacijas. Pagaidām tās, protams, neviens lāgā neņem vērā, sak, lai jau tie zinātnieki tur ķēpājas…

Vairāk par neatminētām zinātnes un vēstures mīklām – jaunajā žurnālā “Planētas Noslēpumi”!

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+