Vai nākas saskarties ar nekvalitatīvām precēm vai pakalpojumiem? 0

Raivis Bērziņš Baldones novadā: “Esmu saskāries, bet lielākoties izdevies vienoties ar pārdevēju par risinājumu, tāpēc pie patērētāju sargiem nav jāvēršas. Ir nācies mainīt vairākus apavu pārus, jo, neskatoties uz to augsto cenu, apavi pie mums mēdz būt sliktas kvalitātes. Veikali bez lielām pretenzijām piekrīt samainīt preci.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Lasīt citas ziņas

Toties ir nācies sūdzēties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) par nekvalitatīvi veiktu mobilā telefona remontu. Tas izmaksāja bargu naudu, bet nākamajā dienā jau atkal salūza. PTAC atzina, ka nepieciešams taisīt ekspertīzi, par ko jāmaksā man. Tā kā tās cena bija ap 50 latiem, nolēmu ar naudu neriskēt. Pēc ilgas diskusijas ar telefona meistariem vienojāmies, ka atkārtoto remontu veic par puscenu. Pats interesantākais gadījums bija ar mājdzīvnieka iegādi. To pirku zooveikalā, un par nelaimi nākamajā dienā dzīvnieciņu atradu mirušu. Nesaprotot nāves iemeslu, par savu naudu veicu ekspertīzi. Tā atzina, ka dzīvnieks nepareizi barots zooveikalā, tādēļ, saasinoties veselības problēmām, jaunajās mājās nomiris. Veikala vadītāja toreiz piekrita atdot naudu par iegādāto mājdzīvnieku, bet nevēlējās samaksāt par veikto ekspertīzi. Tikai piedraudot ar sūdzības iesniegšanu PTAC, vadītāja atdeva naudu.”

Liāna Bordāne Mazsalacā: “Pirms kāda laika iegādājos sarūgušu pienu. Tā kā veikalā nebiju paņēmusi čeku, nebija jēgas pieprasīt samaksāto naudu. Domāju, ka mazā pilsētā nekvalitatīvas pārtikas preces varētu būt lielākā problēma. Mazie veikalnieki vēlas pārdot visas iegādātās preces, viņi tās nevar izmest kā lielie veikali. Tādēļ arī maina derīguma termiņus, tos aizkrāso vai nokasa.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Arturs Rozenfelds Rīgā: “Savulaik man pavisam drīz pēc iegādes saplīsa veikalā pirktie apavi. Toreiz bija ilgi jāskaidrojas ar veikala pārdevējiem, lai preci apmaina. Viss beidzās labi. Cik esmu dzirdējis no citiem cilvēkiem, veikalnieki nelabprāt vēlas mainīt iepriekš iegādātās preces. Parasti no viņu puses ir arguments, ka jaunais īpašnieks teju apzināti sabojājis preci, jo tā vairs nepatīkot. Veikalnieki visbiežāk liek ņemt vietā citu mantu, nevis atdod samaksāto naudu.”

Valdis Gorsāns Suntažos: “Tā kā dārgus apavus vai apģērbu neiegādājos, tad neuzskatu par vajadzīgu tos nest atpakaļ pie tirgotāja, ja pēc kāda laika tie saplīst. Vienreiz mašīnai tika veikts remonts, bet pēc tā parādījās citas problēmas. Tad gan vērsos pie meistara, lūdzot noskaidrot tās iemeslu. Izrādījās, ka tā nebija meistara vaina, tādēļ nācās vien atkal atvērt maciņu.”

 

Uzziņa

Šā gada pirmajā ceturksnī PTAC saņēmis 554 sūdzības par preču un pakalpojumu kvalitāti. Tas ir par 93 sūdzībām mazāk nekā pērn šajā laikā.

Par ko sūdzas biežāk

Nekvalitatīvas preces:

* apavu kvalitāte (47 sūdzības 2832 latu kopvērtībā);

* mobilo telefonu kvalitāti (21 pretenzija 1763 latu vērtībā);

* nekvalitatīvas elektropreces (16 pretenzijas 3830 latu vērtībā).

 

Nekvalitatīvi pakalpojumi:

* elektronisko sakaru pakalpojumi (29 sūdzības);

* avio pakalpojumi (29 sūdzības);

* distances līgumi (20 sūdzības).

Avots: PTAC

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.