×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

Franks Gordons: Maskavā aktualizēts vecs antilatvisks raksts (10)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Franks Gordons

Maskavas šovinistiskā, impēriskā laikraksta “Zavtra” tīmekļa vietnē parādījās apcerējums ar – no pirmā acu uzmetiena – mīklainu virsrakstu: “Latvijas inkorporācijas teritoriālās sekas”. Autors – Andrejs Neronskis.

Sāku lasīt un sapratu, ka šā raksta zemteksts ir baiss un draudīgs – taisni tagad, kad tas publicēts Maskavā. Autors norāda, ka “Latvijas Republikas ieiešana PSRS sastāvā” 1940. gada vasarā, t. i., tās “inkorporācija”, saglabājusi tagadējās, atjaunotās Latvijas Republikas teritoriālo veselumu (Abrene nav pieminēta). Kā raksta Neronskis, ja Latvija 1945. gadā “būtu kļuvusi neatkarīga”, Padomju Savienība pret to izturētos vēl bargāk nekā pret Somiju, kurai PSRS atņēma sesto daļu tās teritorijas, ieskaitot Vīpuru (Viborgas) pilsētu.

Te nu gribas iespraust dažas rindiņas no mana raksta “Latvijas Avīzē” 2010. gada 7. augusta numura: “Ja šis svešais karaspēks 1945. gada vasarā atkāptos aiz Zilupes, nebūtu vajadzīgs ne zviedru, ne angļu desants, lai visa tā padomju darīšana izkūpētu vienā rāvienā.”

Acīmredzot Andrejam Neronskim rādās itin reāls priekšstats par to, ko Krievija darītu šādā gadījumā. Proti: Daugavpils, Rēzekne un apkārtējais novads, kas piederējis pie Vitebskas guberņas, ar saviem “slāvu/krievu iedzīvotajiem” tiktu pievienots Krievijai, un Latvijas robeža tiktu pamatīgi pārbīdīta uz rietumiem. Rīga būtu sadalīta sektoros tāpat kā “Berlīne, Beirūta, Jeruzaleme” (!) un “vara krievu sektorā būtu sava, krieviska”. Liepāja daļēji paliktu Krievijas pārvaldīšanā ar kara flotes bāzi (tāpat kā pēckara gados Hanko bāze Somijā) un īpašu krievu sektoru.

Tas, ka šis neapšaubāmi antilatviskais raksts parādījies tieši tagad, ļauj secināt, ka tāds liktenis, iespējams, draudētu Latvijai, ja tā nebūtu NATO dalībvalsts un “pazemotie tautieši Latgalē sekotu Donbasa priekšzīmei” un dotu ieganstu krievu karaspēka desantam…

Uzklikšķināju “Google”, un izrādījās, ka laikraksta “Zavtra” autors ir tas pats Andrejs Neronskis, kurš vada “Latvijas krievu kultūras centru Maskavā”. Ar augšminēto rakstu viņš nācis klajā jau 2012. gada 15. maijā tīmekļa vietnē “D-fakti.lv” (“Novosti Daugavpilsa i Latgaliji” – Daugavpils un Latgales jaunumi). Toreiz šis provinciālā portāliņā ievietotais sacerējums īpašu vētru nesacēla, taču pirms gada – 2014. gada 15. jūlijā – Krievijas interneta portālā “newsbalt.ru” Neronskis jau pauda pārliecību, ka “ar 500 krievu nemierniekiem pietiktu, lai Latvija beigtu pastāvēt”.

Varētu paraustīt plecus, bet liek ausīties fakts, ka scenārijs, kas uzburts Daugavpils krievu vietnē pirms trim gadiem, tagad kā būtisks un svarīgs teksts parādījies “Zavtra” portālā, kur tiek “izpļāpātas” Kremļa slēptās vēlmes. Būs jācer, ka NATO līguma 5. pants paliek spēkā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Ņirga metējvērotājs Atbildēt

  Kaut kā savādi, cik ļoti Gordona kungs kurina? Vai tas no vecuma marasma vai kāda jauna rebe padomā?

 2. Vakar Kaļiņingradā viesojās Pūķins un saietā Kaļiņingradas mērs teica: “Zemļa Baltiji iskonno prinadļežat Rossiji. Pasauli sāk iebarot ar domu. ka Latvijā pamatā dzīovos krievi ( tāpat kā tagad Krimā kaifo franču parlamentārieši- laimīgie krievi. .1940. g. arī Rīgā bija laimīgā tauta.)

 3. SNI AĻ GRJOZI ... Atbildēt

  SNI AĻ GRJOZI FAŠISTA PUTINA ?

 4. 5.pants ir tikai pr.Patiesībā aqmerikāņu militārpersonu bojājeja no krievu ieroču uguns iedarbina kodolieročus,tāpat kā tas kādreiz bija Rietumvācijā.

 5. PALDIES GORDONA KUNGAM PAR VIŅA RAKSTIEM!!! TEMATS ĻOTI AKTUĀLS UN VAJADZĪGS!!!

 6. takš lai tie glupie darbojas

 7. … Zel, ka Gordons nav spejigaks seit izklaidet saubas par 5. kolonnas darbibu Bezabrene, ka zinoss un Latvijai draudzigs Izraelas vestnieks Bezabrene … un ar kura palidzibu mes kopigi beidzot atklatu un atbrunotu abu valstu etniskos nodevejus un beidzot spetu legitimi atkratities no siem Kremla algotniem … !!!

 8. Paldies, Frank, ka dzīvo līdzi letiņiem šais laikos, kad ik pa brīdim austrenis atpūš tādu kā trūdu smaku …

 9. sociāli atstumtais Atbildēt

  paldies FR.Gordona k-gam par modrību !
  vai tad cirvim jāzvēr , ka tas cirtīs ?

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. TV tematiskās pakas

Nacionālā apvienība šonedēļ koalīcijas padomē aicināja valdību veidojošās partijas “spert izlēmīgus soļus valsts informatīvās telpas aizsardzībā”, jo “absurda situācija, ka valstij piederošais uzņēmums “Lattelecom” ar plašu Kremļa televīzijas kanālu piedāvājumu savās paketēs faktiski darbojas pretēji Latvijas drošības interesēm.”

“Lattelecom” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins, televīzijā diskutējot par iespējām ierobežot Krievijas propagandas TV kanālus, sacīja: “Lielākā daļa mūsu klientu – apmēram trīs ceturtdaļas klientu – izsakās ļoti negatīvi par varbūtību, ka viņu TV pamatpakā varētu nebūt šo Krievijas kanālu. Līdz ar to tīri komerciāli tas būtu absolūti nepieļaujams lēmums.” Tiem klientiem, kas vaicā, kāpēc netiek dota iespēja izvēlēties tādas paketes, kurās nav Krievijas kanālu, “Lattelecom” parasti atbild, ka lētāk no biznesa viedokļa ir iekļaut Krievijas kanālus, bet, ja veidotu kanālu paketi bez tiem, tā patērētājiem izmaksātu ļoti dārgi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+