×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. janvāris, 2013
Drukāt

Vai neiebilstat valdības akceptētajiem likuma grozījumiem par smēķēšanas stingrāku ierobežošanu?

Edvīns Meņķis, 
Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs: 
”Neiebilstu, jo pats esmu nesmēķētājs. Bet man nav skaidrs, kas kontrolēs šo normu ievērošanu. Saprotams, kam pašiem ir sava municipālā policija, tur problēmu nebūs. Bet ja pašvaldībai policijas nav, ko tad?

 

Uz sabiedriskiem pamatiem šodien nekas nenotiek. Likums būs, bet reāli nedarbosies, vismaz lauku teritorijās ne. Līdz šim gan neesmu saņēmis iedzīvotāju pretenzijas par smēķējošajiem kaimiņiem.”

 

Aleksandrs Lielmežs, 
Mālpils novada domes priekšsēdētājs: 
”Kaut gan pašvaldību vadu pietiekami ilgus gadus, pagaidām neviens nav sūdzējies par kaimiņiem, kas smēķētu uz balkona vai lodžijas, indējot apkārtējos iedzīvotājus. Mans viedoklis, ka jebkuri noteikumi maksā naudu. Nav jēgas pieņemt normatīvos dokumentus, ja nav finansējuma noteikumu ievērošanas kontrolei. Tā vietā drīzāk vajadzētu apelēt pie pašu cilvēku godaprāta, nevis uzstāties ar aizliegumiem. Piekrītu, ka cigarešu dūmi nav patīkami. Pats jau 30 gadus nesmēķēju, tāpēc to labi zinu. Bet, ja nav resursu, lai izkontrolētu, tad aizliegumiem maza jēga. Uzskatu, ka šobrīd būtu jārisina daudz aktuālāka problēma, un tā ir alkoholiķu piespiedu ārstēšana. Gadā ir vismaz desmit gadījumi, kad piederīgie nāk uz pašvaldību un izmisumā lūdz kaut ko darīt ar viņu dzērājiem vīriem, tēviem, dēliem, bet pašvaldība palīdzēt nevar.”

 

Ainārs Mežulis, 
Smiltenes novada domes priekšsēdētājs: 
”Piekrītu, ka sabiedriskās vietās – kultūras namos, klubos, restorānos, kafejnīcās – jā, tur smēķēšana jāierobežo. Šie noteikumi jau spēkā labu laiku, un cilvēki tos respektē. Bet sūdzības par smēķēšanu uz balkoniem līdz šim neesam saņēmuši. Neuzskatu, ka mums tā būtu ļoti aktuāla problēma. Pašvaldībai ir daudz citu aktuālāku pro­blēmu, ar ko nodarboties. Teritorijas sakopšana, klaiņājošie suņi un kaķi, tāpat sadzīves konflikti, transporta novietošana. Rīgā varbūt stingrāka smēķēšanas ierobežošana ir vajadzīga. Bieži vien lielo pilsētu problēmas tiek ņemtas kā primāras, izstrādājot kādus grozījumus likumos, bet nelielajos novados tie vispār nav saistoši.”

 

Eva Kārkliņa, 
Rojas novada domes priekšsēdētāja: 
”Mēs atbal­stām stingrākus noteikumus attiecībā pret pīpmaņiem. Sevišķi nepatīkami, ja pieaugušie smēķē līdzās ratiņiem, kuros guļ zīdainītis, vai, teiksim, nepatīkamie dūmi ienāk caur logiem, īpaši vasarā. Uzskatu, ka ikvienam ir tiesības uz svaigu gaisu. Smēķēšanas ierobežojumus iekļausim arī pašvaldības saistošajos noteikumos. To kontroli uzdosim pašvaldības policijai. Iedzīvotāji savas sūdzības un ierosinājumus var izteikt arī elektroniski Rojas novada mājas lapā. Visi iesniegumi nonāk pašvaldības policijā, kas strādā diennakts režīmā. Skaidrs, ka policisti pa mājām un dzīvokļiem neskraidīs, bet rīkosies, saņemot konkrētas sūdzības par smēķētājiem.”

 

Uldis Kristapsons, 
Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs: 
”Mazpilsētās, kur nav tik lielu namu ar tik daudz iedzīvotājiem kā lielajās pilsētās, īpašu problēmu ar pīpmaņiem nav bijis. Atceros, padomju gados smēķēja gaiteņos un kāpņu telpās, bet tagad, paldies Dievam, tādi ieradumi ir izskausti. Ja runājam par daudzstāvu namiem un balkoniem, lielākās galvassāpes rada gluži sadzīviskas lietas. Mēs vēlamies saglabāt estētiskas namu fasādes, tāpēc neatbalstām iedzīvotāju vēlmi iestiklot balkonus, tāpat sekojam, lai tajos netiktu žauta veļa, kas paveras visu garāmgājēju acīm, un tamlīdzīgi. Sekojam, lai šie ierobežojumi netiktu pārkāpti, jo vēlamies, lai tūristiem un citiem Pāvilostas viesiem mūsu pilsētiņa paliktu atmiņā kā skaista un sakārtota vieta. Kaitēt videi, tas, manuprāt, ir lielāks grēks, nekā ja kāds onkulis uzrauj dūmu.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+