×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Svētdiena, 19. augusts, 2018
4. septembris, 2014
Drukāt

Vai nodrošina dzeramo ūdeni? (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs foto

Vasarā Gaiļezera slimnīcā apmeklēju savu kolēģi, kas tur 6. nodaļā ārstējas pēc insulta. Ārā bija +32 oC 
karsts, telpās arī sutīgs. Māsiņai jautāju, kur var dabūt dzeramo ūdeni. To varot nopirkt lejā, kafejnīcā. Un vai šeit kaut kur ir bezmaksas ūdens? Nē, nav! Slimniecei pēc insulta ir runas traucējumi, viņa pati nespēj palūgt padzerties. 
Inta Rīgā

Slimnīcas “Gaiļezers” Neiroloģijas nodaļas (6.) vadītāja Biruta Tilgale paskaidroja, ka šajā nodaļā ir pieejams vārīts dzeramais ūdens, tas atrodas kanniņās gaitenī aiz liftiem un pacienti to var brīvi dzert. Nodaļas vadītāja atvainojas par māsiņas nevērīgo attieksmi un sola, ka tuvākajā sapulcē apspriedīs šo gadījumu. Šajā nodaļā gulošie pacienti personālam jāapskata un jāaprūpē reizi divās stundās (intensīvās terapijas palātās – vēl biežāk), tad arī tiek apzinātas pacientu vajadzības. Veselības ministrijai jautājām, vai ūdeni saņem pacienti citās Latvijas slimnīcās. Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders atbildēja, ka slimnīcu nodaļās pacientiem ir iespēja dabūt dzeramo ūdeni (vārītu krāna ūdeni), to var palūgt personālam. Nodaļas personāls pilnībā uzņemas rūpes par gulošiem slimniekiem, kuri paši sevi nevar aprūpēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu ko mēs te apspriežam, katrs kas pabijis vai kura tuvinieks bijis Latvijas aprūpes iestādēs – tādās kā slimnīca zina, ka par visu jārūpējas pašam un ja pats nespēj parūpēties un parunāt, tad jāsēž tuviniekiem klāt vai jāskrien cik bieži var pie pacienta, jo māsiņas ir ļoti noslogotas un diez vai aizdomājas par tādu nieku kā pacientu padzirdīšanu, jo pacientiem jādod zāles, jāliek sistēmas, labi ja pamperus maina guļošiem pacientiem pietiekami bieži (bet gadās ka tikai 2-3*dienā un rodas izgulējumi).
    Diemžēl par visādiem sīkumiem un sadzīvi varētu runāt gari un plaši. No pēdējo 10 gadu pieredzes ar mammas slimošanu varu teikt ka Gaiļezerā labāk neārstēties, tur var nākties māsiņu gaidīt pēc izsaukuma pogas nospiešanas pacientam kurš nepārvietojas 18 stundas, pa to laiku var paspēt gan noasiņot gan pie Dieva aiziet. Stradiņos aprūpe ir civilizēta, bet nepiekrītiet pārvešanai uz citu slimnīcu, jo transportēšana ir vienkārši krimināla guļošu pacientu ar asinsizplūdumu smadzenēs piesienot sēdus stāvoklī un nomokot līdz nemaņai. Varu pastāstīt vēl daudz visādu piedzīvojumu, bet šai reizei pietiks 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+