Mobilā versija
Brīdinājums +4.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
13. februāris, 2015
Drukāt

Vai nu darbs, vai pabalsts. Atbilde “LA” lasītājam (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Vai sieviete, kurai ir mikrouzņēmums un kura pošas  pirmsdzemdību atvaļinājumā, drīkst šā atvaļinājuma sākumā vēl pasniegt dažas angļu valodas stundas bērniem (vismaz nedēļu, kamēr sameklē aizstājēju)? Inta Rīgā

Diemžēl grūtniecības laikā, kad tiek saņemts maternitātes pabalsts, strādāt algotu darbu nav paredzēts. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras vecākā eksperte Anita Jakseboga pamato, ka “maternitātes pabalstu piešķir un izmaksā par visu grūtniecības atvaļinājuma un dzemdību atvaļinājuma laiku, ja sieviete neierodas darbā un tādējādi zaudē algotā darbā gūstamos ienākumus vai ja pašnodarbināta sieviete zaudē ienākumus. Tādējādi likumā noteiktais neparedz strādāt un gūt darba ienākumus un vienlaikus saņemt maternitātes pabalstu. Ja no Valsts ieņēmumu dienesta tiks saņemta informācija, ka mikrouzņēmuma darbiniecei grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma laikā ir reģistrēti darba ienākumi, viņai nebūs tiesību saņemt maternitātes pabalstu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. strādāt drīkst, algu saņemt nedrīkst.

Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr: Valsts izģērbj mazo uzņēmēju (10)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Draugiem Facebook Twitter Google+