Mobilā versija
+3.9°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
13. februāris, 2015
Drukāt

Vai nu darbs, vai pabalsts. Atbilde “LA” lasītājam (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Vai sieviete, kurai ir mikrouzņēmums un kura pošas  pirmsdzemdību atvaļinājumā, drīkst šā atvaļinājuma sākumā vēl pasniegt dažas angļu valodas stundas bērniem (vismaz nedēļu, kamēr sameklē aizstājēju)? Inta Rīgā

Diemžēl grūtniecības laikā, kad tiek saņemts maternitātes pabalsts, strādāt algotu darbu nav paredzēts. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras vecākā eksperte Anita Jakseboga pamato, ka “maternitātes pabalstu piešķir un izmaksā par visu grūtniecības atvaļinājuma un dzemdību atvaļinājuma laiku, ja sieviete neierodas darbā un tādējādi zaudē algotā darbā gūstamos ienākumus vai ja pašnodarbināta sieviete zaudē ienākumus. Tādējādi likumā noteiktais neparedz strādāt un gūt darba ienākumus un vienlaikus saņemt maternitātes pabalstu. Ja no Valsts ieņēmumu dienesta tiks saņemta informācija, ka mikrouzņēmuma darbiniecei grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma laikā ir reģistrēti darba ienākumi, viņai nebūs tiesību saņemt maternitātes pabalstu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. strādāt drīkst, algu saņemt nedrīkst.

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+