Mobilā versija
+1.4°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
13. februāris, 2015
Drukāt

Vai nu darbs, vai pabalsts. Atbilde “LA” lasītājam (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Vai sieviete, kurai ir mikrouzņēmums un kura pošas  pirmsdzemdību atvaļinājumā, drīkst šā atvaļinājuma sākumā vēl pasniegt dažas angļu valodas stundas bērniem (vismaz nedēļu, kamēr sameklē aizstājēju)? Inta Rīgā

Diemžēl grūtniecības laikā, kad tiek saņemts maternitātes pabalsts, strādāt algotu darbu nav paredzēts. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras vecākā eksperte Anita Jakseboga pamato, ka “maternitātes pabalstu piešķir un izmaksā par visu grūtniecības atvaļinājuma un dzemdību atvaļinājuma laiku, ja sieviete neierodas darbā un tādējādi zaudē algotā darbā gūstamos ienākumus vai ja pašnodarbināta sieviete zaudē ienākumus. Tādējādi likumā noteiktais neparedz strādāt un gūt darba ienākumus un vienlaikus saņemt maternitātes pabalstu. Ja no Valsts ieņēmumu dienesta tiks saņemta informācija, ka mikrouzņēmuma darbiniecei grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma laikā ir reģistrēti darba ienākumi, viņai nebūs tiesību saņemt maternitātes pabalstu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. strādāt drīkst, algu saņemt nedrīkst.

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+