Latvijā
Kriminālziņas

Vai nu ej apmācību, vai iešauj pierē: advokāts par Mārtiņa dalību Sīrijas konfliktā7

Par dalību Sīrijas konfliktā apsūdzētais Mārtiņš Grīnbergs tiek konvojēts uz tiesas sēdi Vidzemes priekšpilsētas tiesā, kurā turpinās izskatīt pret viņu ierosināto krimināllietu. Foto – LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien turpina skatīt lietu pret Mārtiņu Grīnbergu par dalību Sīrijas konfliktā. Pamatojoties uz valsts noslēpuma aizsardzību, tiesa šodien nolēma turpmāk Mārtiņa lietu skatīt slēgtā procesā.

Mārtiņa advokāts Raitis Puriņš pirms tiesas sēdes “LA” uzvēra, ka viņa aizstāvāmais neesot devies karot, bet uz “Islāma valsti” (IV), kas ir pseidovalsts.

“Mans klients nav piedalījies bruņotās darbībās, bet viņš bija pakļauts militārai apmācībai”

Advokāts skaidroja, ka Mārtiņs devies dzīvot un strādāt uz IV, bet kad viņš ieradies Sīrijā, saruna no vervētājiem bijusi cita.

“Tur ir vecīt- vai nu ej apmācību, vai iešauj pierē,” skaidroja Puriņš.

Mārtiņam vervētāji esot solījuši, ka viņš varēšot strādāt ar datoriem, masu medijiem un sociālajā darbā.

Tiesā šodien tika pratināta tiesu psiholoģijas eksperte Dace Landmane, kura atzina, ka Mārtiņš pirms došanās uz Sīriju bijis noslēgts, raksturojot viņu kā bailīgu un viegli ietekmējamu, taču ar normālām intelektuālajām spējām un spējīgu novērtēt rīcības sekas.

Pažreiz Mārtiņš izjūtot bailes par nākotni un bažas, ka IV varētu viņam atriebties. Eksperte uzskata, ka apsūdzētajam būtu nepieciešama psihologa palīdzība. Arī tiesas process, radot papildus trauksmes sajūtu.

Pēc prokurora pieprasījuma tiesā liecinās Drošības policijas pārstāvis. Pamatojoties uz valsts noslēpuma aizsardzību, turpmāk Mārtiņa lieta tiks skatīta slēgtā tiesas procesā.

Kā ziņots, apsūdzētais jaunietis savu vainu viņam inkriminētajos noziegumos neatzīst.

Saistītie raksti

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra jaunietim cēlusi apsūdzību pēc diviem Krimināllikuma pantiem, proti, par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā un piedalīšanos noziedzīgas organizācijas noziegumos pret cilvēci vai mieru, vai valsti vai kara noziegumos. Krimināllikums par piedalīšanos noziedzīgas organizācijas noziegumos pret cilvēci vai mieru, vai valsti vai kara noziegumos paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no desmit līdz 20 gadiem.

Prokuratūrā iepriekš apstiprināja, ka apsūdzētais darbojies teroristu grupējuma “Daesh” pusē. Pagājušā gada vasarā Drošības policija (DP) ieguva informāciju, ka minēto Latvijas pilsoni ir aizturējušas Turcijas varas iestādes, kas septembrī pieņēma lēmumu par šīs personas deportēšanu. Pēc deportācijas no Turcijas DP konvojēja jaunieti uz Latviju, kur viņš tika aizturēts.

LA.lv