Ekonomika
Bizness

Vai pašmāju uzņēmums “Dzintars” izglābts? 16


Foto – LETA
Foto – LETA
Kosmētikas ražotāja “Dzintars” produkcija.

AS “Dzintars” plāno, ka šogad uzņēmuma zaudējumi būs mazāki nekā 2016.gadā, aģentūrai LETA teica kompānijas valdes priekšsēdētājs Iļja Gerčikovs.

Viņš norādīja, ka saskaņā ar uzņēmuma plāniem “Dzintara” neto apgrozījums šogad palielināsies par 15%, salīdzinot ar 2016.gadu.

Tiesa, viņš nenorādīja, cik lieli šogad varētu būt zaudējumi, kā arī to, cik liels varētu būt apgrozījums skaitliskā izteiksmē.

Gerčikovs gan uzsvēra, ka uzņēmuma vadība ir pārliecināta par izstrādātās stratēģijas pareizību. Uzņēmums “Dzintars” joprojām turpina pildīt šī gada sākumā apstiprināto Tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) plānu.

Šī gada pirmajā pusē esot novēroti stabili pārdošanas apjomi. Tāpat pieaug apgrozījums “Dzintars” interneta veikalā, kas darbību sāka šī gada sākumā. 2018.gada pirmajā ceturksnī “Dzintars” plāno tirgū laist jaunu kosmētikas produktu līniju, kuras mērķis ir risināt konkrētas problēmas.

Jau vēstīts, ka Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa 18.janvārī apstiprināja “Dzintars” iesniegto TAP pasākumu plānu. Tiesa noteikusi divus gadus plānā minēto pasākumu īstenošanai. “Dzintara” TAP lietu pērn 17.oktobrī ierosināja Zemgales priekšpilsētas tiesa.
Uzņēmuma pārstāvji toreiz skaidroja, ka divas krīzes, no kurām viena bija 2008.gadā, bet otra 2014.gadā, veicinājušas “Dzintara” tradicionālo tirgu samazināšanos, pārdošanas apmēru kritumu un apgrozāmo līdzekļu trūkumu. Tādējādi uzņēmumam uzkrājušies parādi.

“Dzintars” pērn strādāja ar 5,807 miljonu eiro apgrozījumu, savukārt kompānijas zaudējumi pērn bija 1,729 miljoni eiro.

“Dzintars” ir parfimērijas un biokosmētikas izstrādātājs un ražotājs. “Dzintara” produktu klāstā ir vairāk nekā 1000 veidu kosmētikas, parfimērijas produktu, kā arī dekoratīvās kosmētikas izstrādājumu. Kompānija ir reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,817 miljoni eiro.

Saistītie raksti
LA.lv