×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2012
Drukāt

Vai pašvaldības apmierina LPS darbība?

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs paziņojis, ka Rīga neredz jēgu savai aktīvai dalībai Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS), jo tā sarunās par iedzīvotāju ienākuma nodokļa proporcijām nav spējusi nekādi aizstāvēt pašvaldību intereses. Iepriekš LPS pametusi arī Krāslavas novada pašvaldība. Aicināju citu pašvaldību vadītājus vērtēt LPS darbību.


 

Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars: 
”Domāju, ka Rīgas pašvaldības lēmums izstāties no LPS vairāk saistīts ar politiku, nevis pašu savienību. LPS vienmēr ir ieklausījusies katras pašvaldības viedokļos, pozīcijās un interesēs, vienmēr centusies tās sabalansēt. Mēs visi dzīvojam vienā valstī, un ir jādomā par to kopumā, nevis par katras pašvaldības individuālo finansējumu.”

 

Rundāles novada pašvaldības priekšsēdētājs Aivars Okmanis:
 “LPS ir pašvaldību spēks, kas sarunās ar valdību dod iespēju pārstāvēt kopīgās intereses un vēlmes. Rīgas izstāšanās nav pozitīvs solis, ar to Rīgas pašvaldība neko neiegūs. Vai arī tagad tā būs atsevišķs sarunu partneris valdībai? Katrai pašvaldībai jāsaprot, ka tādā biedrībā kā LPS ir jārespektē vairākuma viedoklis un jāmēģina rast kompromisu, nevis jāstājas ārā.”

 

Vārkavas novada pašvaldības priekšsēdētāja Antra Vilcāne: 
”Visiem labi nebūs nekad. Vienmēr cilvēki gribēs, lai citi strādā labāk. Es nedomāju, ka LPS strādā slikti, taču dažreiz ir sajūta, ka mazās pašvaldības paliek kaut kur malā, tās tiek aizmirstas. Lielās pašvaldības tiek nostādītas pret mazajām. Mēs visi dzīvojam vienā valstī, un par tās attīstību ir jādomā visiem kopā! LPS vajadzētu vairāk piestrādāt pie tā, lai starp pašvaldībām būtu lielāka sadarbošanās un sapratne.”

 

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa: 
”Mēs LPS darbību vērtējam pozitīvi. Prieks, ka valstī ir tāda organizācija, kas spēj vienot gandrīz visas pašvaldības. Uzskatu, ka savienībai ir ļoti grūti un sarežģīti, jo pašvaldības ir dažādas – gan mazas, gan lielas, gan pierobežas – un to vēlmes stipri atšķiras. Arī jautājumā par valdības izvirzīto plānu piešķirt papildu finansējumu mazāk attīstītajām, nabadzīgākajām pašvaldībām LPS bija ļoti grūti, jo lielākā daļa novadu to atbalstīja, taču bija arī tādi, kas šai idejai nepiekrita. Neskatoties uz grūtībām, LPS vienmēr ir darbojusies labi un spējusi atrast kompromisus daudzos jautājumos.”

 

Preiļu novada pašvaldības priekšsēdētājs Aldis Adamovičs:
 “Savienības darbu vērtēju labi. Tā vienmēr ir aizstāvējusi pašvaldību intereses sarunās gan ar valdību, gan ministru. Rīgas izstāšanās ir politisks solis. Domāju, ka valdības priekšlikums piešķirt papildu finansējumu mazāk attīstītajām pašvaldībām ar viszemākajiem ienākumiem neradīja šo lēmumu, jo lielajās un bagātajās pašvaldībās tik un tā nekas nemainīsies. Mazākās pašvaldības tas ietekmēs tikai uz labo pusi. Mēs no LPS saņemam atbalstu un aizstāvību daudzos jautājumos.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+