×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
31. janvāris, 2012
Drukāt

Vai pensijā doties vēlāk?

Lasītājiem vaicāju, kā vērtējat Labklājības ministrijas (LM) ieceri paaugstināt pensionēšanās vecumu līdz 65 gadiem. Viedokļi dalās – vieni atbalsta LM ieceri, bet citi to kategoriski noraida. 


 

Rīdziniece Daina Braž­ņevica uzskata: ja cilvēks ir vesels un darbs viņam patīk, pensionēšanās vecumu varētu arī paaugstināt. Bet pašreizējos apstākļos, kad nav iespēju atrast darbu, tas nebūtu pieļaujams. D. Bražņevicai pašai ir 72 gadi, ”esmu ārste un joprojām strādāju. To daru ne sava prieka pēc vai tādēļ, ka bez darba būtu garlaicīgi. Strādāju tāpēc, ka mana pensija ir maza – nesasniedz 200 latus. Bet gribu normāli dzīvot – izmantot kabeļtelevīziju, internetu, nodarboties ar ūdens aerobiku, kā arī aizbraukt kādā ceļojumā. Kopš vīrs miris, visas izmaksas, visi rēķini jāsedz man vienai. Diemžēl darbs atstājis negatīvu iespaidu uz veselību – man noteikts 50% darbspēju zudums, taču atlīdzība par to ir ļoti maza – tikai 11 lati.”

Murjāņu iedzīvotājs Uldis Ozoliņš uzskata, ka “tā vietā, lai celtu pensijas vecumu, valdībai kopā ar labklājības ministri Ilzi Viņķeli ir jādomā, kā palielināt darba vietu skaitu”. U. Ozoliņš ir nobažījies, ka bez darba palikušie pirmspensijas vecuma ļaudis jau tagad ir slogs pašvaldību sociālajiem budžetiem – šie bezdarbnieki dodas uz pagastu pēc sociālajiem pabalstiem.

To, kā jūtas bezdarbnieks, uz savas ādas izbaudījis rīdzinieks Juris Kuzmins. Viņš trīs gadus ir bez darba. Pat ja kādā uzņēmumā gadoties brīva vieta, tiem, kam tuvojas 60, to neredzēt – tik veci darbinieki neesot vajadzīgi. “Vai tiešām manā vecumā būs jādodas strādāt uz ārzemēm?” vaicā Juris.

LM ieceri neatbalsta arī Andris Ludvigs no Rundāles pagasta, atgādinādams, ka līdz pašreizējam pensijas vecumam – 62 gadiem – nenodzīvo ļoti daudz cilvēku, jo īpaši vīrieši. Kas būs, ja pensijas vecumu vēl palielinās?

Jelgavnieks Aldis Hartmanis: “Pensijām obligāti nepieciešami griesti, un vecajiem pensijā jāiet agrāk, lai palīdzētu audzināt mazbērnus.”

Pensionārs Augusts Tidriķis no Saulkrastiem pilnīgi noteikti atbalsta ieceri celt pensijas vecumu līdz 65 gadiem. “Es pats strādāju līdz 70 gadu vecumam. Viss mūžs saistīts ar jūru. Pēdējos gados strādāju par loci Rīgas ostā.”

Vilhelms Ļuta Rīgā: “Pensijas vecums bija jāceļ treknajos gados, bet tagad, kad ūdens smeļas mutē, tas jādara nekavējoties. Demogrāfiskā situācija ir katastrofāla. Tagad vienu pensionāru uztur divi strādājošie, bet rīt, iespējams, būs palicis tikai viens. Saprotu, ka valdības iecere nepatīk tiem, kam tuvojas pensijas gadi. Savukārt tie, kuri iestājas par problēmu valstisku risinājumu, uzskata, ka ilgāk kavēties vairs nedrīkst.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+