Mobilā versija
+17.7°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
14. jūnijs, 2017
Drukāt

Vai pie horizonta smadzeņu kiborgi? (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Viens no veiksmīgākajiem jaunās paaudzes uzņēmējiem Ilons Masks ķēries pie ambicioza projekta, kas var pilnībā izmainīt cilvēces nākotni.

 

No elektromobiļiem līdz raķetēm

Dienvidāfrikas galvaspilsētā Pretorijā 1971. gadā dzimušais izgudrotājs patlaban dzīvo ASV un ir viens no retajiem “jaunajiem miljardieriem”, kurš savu bagātību radījis nevis interneta un telekomunikāciju jomā, bet gan tradicionālajās nozarēs – autobūvē un kosmonautikā. Masks izveidojis vienu no modernākajām elektrisko automobiļu kompānijām pasaulē “Tesla”. 2008. gadā viņš dibinājis uzņēmumu “SpaceX”, kas nodarbojas ar kosmisko raķešu konstruēšanu un ražošanu. “SpaceX” jau veicis vairākus veiksmīgus nesējraķetes “Falcon” startus, nogādājot orbītā gan komerciāla, gan militāra rakstura kravas. Pateicoties īpašai “SpaceX” izstrādātai tehnoloģijai, raķetes pirmā pakāpe nevis sadeg atmosfērā, bet gan sveika un vesela atgriežas atpakaļ uz Zemes, tā ietaupot krietnu summu naudas. Masks paziņojis, ka viņa mērķis esot cilvēka ekspedīcija uz Marsu, kas tikšot realizēta tuvāko desmit gadu laikā. Nav brīnums, ka viņš ir viens no prezidenta Donalda Trampa padomniekiem jauno tehnoloģiju jautājumos.

Masks pazīstams arī kā filantrops, kurš ziedojis 10 miljonus ASV dolāru Lielbritānijā, Oksfordas universitātē bāzētajam Cilvēces nākotnes institūtam (“Future of Humanity Institute”). Viens no šā institūta pētījumu virzieniem – iespējamā cīņa ar cilvēkam naidīgu mākslīgo intelektu, par kura parādīšanos jau paredzamā nākotnē zinātnieki vairs nešaubās. Baidoties, ka datoros notiekošie procesi varētu patvaļīgi transformēties jaunās, mums nezināmās virtuālas dzīvības formās, daudzi pazīstami zinātnieki (tostarp arī britu astrofiziķis Stīvens Hokings) aicinājuši vismaz uz laiku apturēt mākslīgā intelekta izstrādi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Teorētiski atmiņu saglabāšana var nodrošināt cilvēka nemirstību, jo pastāvēs iespēja uzglabāt “rezerves kopijas” un vajadzības gadījumā ielādēt tās jaunā, veselā cilvēka ķermenī. Pareizāk gan laikam būtu teikt – kiborga ķermenī, jo šāda būtne tikai ārēji atgādinās cilvēku. Tā būs pilnīgi cita pasaule, kurā mainīsies viss – medicīna, psihiatrija, ekonomika, sociālā nodrošināšana, tiesu prakse, izpratne par nabadzību un bagātību, masu mediji.”- nekas nesanāks, par daudz gribēts.

Draugiem Facebook Twitter Google+