×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. aprīlis, 2013
Drukāt

Vai piedalījāties Latvijas Pensionāru federācijas parakstu vākšanas akcijā?


Foto - LETAFoto - LETA

Vilhelms Ļuta Rīgā: 
”Šo akciju neatbalstu. Es ticu Valdim Dombrovskim, viņa solījumam, ka nākamgad valstij būs vairāk naudas, tad varēs īstenot arī pensiju indeksāciju. Situācija jāvērtē reāli, var prasīt, lai indeksē tūlīt, bet tad jāzina, vai tas iespējams un no kurienes ņemt līdzekļus.

Jā, daudzi pārmet valdībai, ka visam citam naudu atrod, bet tikai ne pensionāriem. Tā ir tukša bļaustīšanās.”

 

Jānis Užāns Salacgrīvā: 
”Sešus gadus pensionāriem nekas nav pielikts pie pensijām, pat ne lats. Bet viss kļuvis dārgāks – pārtika, medikamenti, gāze, elektrība. Ja valstī runā par ekonomisko izaug-smi, tātad līdzekļiem jābūt un pensijas var indeksēt jau šogad. Mēs nesūdzamies, bet gribam informēt amatpersonas, kāda ir mūsu dzīve.”

 

Ilga Gavare Vecpiebalgā: 
”Pensiju indeksācija jau sen bija vajadzīga. Tiesa, mana kā represētās personas pensija ir 204 lati, bet vīram – tikai 136 lati. Valstij nauda ir, tikai ne priekš vecajiem. “Vienotības” deputātiem, arī Saeimas lielākajai daļai pensionāru ikdiena neinteresē. Par to sāp sirds.”

 

Linards Strelevics Rīgā: 
”Pensionāriem par savām cilvēktiesībām jāiestājas skarbāk, nevis tikai jālūdz. Protams, piedalīšos arī protesta akcijās, pirms tam izvērtējot, vai tās nav pret maniem principiem. Pa galvu, pa kaklu mesties aukstā ūdenī nebūtu prāta darbs. Uzskatu, ka cilvēkiem vairāk jāiet kopā, jāļauj izteikties.”

 

Gunārs Kamerāts Bauskas novadā: 
”Situācija ir neizprotama. Eiropas Savienībā esam vadošajās vietās gan ekonomikas izaugsmē, gan vērtējot iedzīvotāju nabadzības līmeni. Nav tiesa, ka sociālais budžets slikti pildās. Jau šodien tas būtu bez deficīta, ja nauda netiktu tērēta neatbilstošiem mērķiem – pensiju piemaksām, kas jāmaksā no valsts pamatbudžeta.”

 

Edgars Vimba Rīgā: 
”Pievienojos Latvijas Pensionāru federācijas prasībām. To darīju ne tik daudz materiālu, kā morālu apsvērumu dēļ. Mums, latviešiem, jābūt vienotākiem. Arī šis pasākums to veicina. Ar savu pensiju esmu nodrošināts. Bet arī Valsts prezidents norādīja, ka mazās pensijas katrā ziņā būtu jāindeksē. Saprotu, ka finansējuma trūkst arī medicīnai, veselības aprūpei, izglītībai, zinātnei. Bet veciem cilvēkiem ar mazām pensijām arī ir ļoti grūti.”

 

Roberts Pakalns Rīgā: 
”Neesmu badā un būtu ar mieru gaidīt indeksāciju līdz 2014. gadam. Bet tikai tad, ja arī valsts taupītu katru latu. Ja neko nevienam neprasām, tad esam patrioti, bet, ja mūs tur par antiņiem – nu, vai zināt! Latvijā uzcelts pasaulē visdārgākais – zelta – tilts. Tad kāda jēga savilkt ciešāk jostas, ja cits ietaupīto tūlīt pat izšķērdēs?”

 

Guntis Ranka Rīgā: 
”Neparakstījos. Man par šo akciju ir divējādas izjūtas. No vienas puses, saprotu, ka valstij vispirms jātiek laukā no parādiem, jātaupa nauda. Bet, no otras puses, mēs taču redzam, ka valdība naudu tērē nelietderīgi. Glāba Karginu un Krasovicki, tagad skandāls ap “Liepājas metalurgu” un pasažieru vilcieniem. Kurš politiķis atbildējis par miljonu izniekošanu? Neviens. Tāpēc morāli nosveros par labu akcijai.”

 

Jānis Skriblis Tukumā: 
”Neatbalstu parakstu vākšanu. Ja cilvēks dzīvo normāli, seko izdevumiem, tad ar pensiju var iztikt gluži labi. Mana pensija ir 180 latu, dzīvoju trīsistabu dzīvoklī. Šoziem lielākais maksājums par dzīvokli bija 89 lati, parasti 50 – 60 lati. Jādomā arī, ko ēd un cik tas maksā. Ko valstij pārmest? Pašam arī kaut kas jādara.”

 

Fakti

Valdība iepriekš ziņoja, ka pensiju indeksāciju atjaunos tikai no 2014. gada;

Latvijas Pensionāru federācija prasa pensiju indeksāciju jau šogad, sarīkojot plašu parakstu vākšanas akciju;

par pensiju indeksēšanu par visu krīzes laiku parakstījušies aptuveni 75 tūkstoši cilvēku;

premjers V. Dombrovskis pagājušajā nedēļā ceturtdien paziņoja, ka tomēr pieļauj mazo pensiju indeksēšanu šogad;

tam papildus būtu nepieciešami 4,5 miljoni latu.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+