Vai piedalīsieties 18. februārī referendumā? 0

Lidija Rubele Madonas novadā: “Protams, es došos uz vēlēšanu iecirkni, lai atdotu savu balsi pret vēlmi krievu valodu ieviest kā otru valsts valodu Latvijā.

Reklāma
Reklāma

 

Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Lasīt citas ziņas

Arī savus radus, paziņas un draugus aicinu piedalīties referendumā. Tikai tā mēs parādīsim savu kategorisko nostāju pret šo absurdo jautājumu. Domāju, ka pilsoņi šajā nobalsošanā būs ļoti aktīvi, ņemot vērā svarīgo jautājumu, par ko ir jāizšķiras. Cik dzirdēts no citiem, lielākā daļa arī plāno balsot pret.”

Indulis Danbergs Viesītes novadā: “Es noteikti piedalīšos referendumā un balsošu pret izmaiņām Satversmē, jo Latvijā nedrīkst būt divas valsts valodas. Esmu pārsteigts par uzdrošināšanos Latvijā pieprasīt krievu valodai oficiālu valsts valodas statusu. Zinu, ka Krievijā ir daudz sādžu, kurās lielākoties dzīvo citu tautu cilvēki. Nav dzirdēts, ka šajās sādžās arī citām valodām piešķirtu valsts valodas statusu. Tāpat esmu šokēts par valsts augstāko amatpersonu neizdarību referenduma jautājumā. Tikai pašā pēdējā brīdī tā rīkošana tika apstrīdēta Sa­tversmes tiesā, līdz tam politiķi šo jautājumu negribēja aiztikt. Arī Drošības policija nav skaidrojusi, kādēļ Vladimirs Lindermans var aicināt mainīt valsts iekārtu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tamāra Grigase Krāslavas novadā: “Mums referendumā jāpasaka “nē” pretval­stiski domājošo iedzīvotāju ierosinājumam atzīt krievu valodu par otru valsts valodu. Domāju, ka šis ierosinājums izgāzīsies. Interneta portālos lasāmas atsauksmes, ka lielākā daļa iedzīvotāju ir pret divvalodību Latvijā. Arī daļa krievu tautības cilvēku neuzskata, ka Latvijā krievu valodai vajadzētu būt tādam pašam statusam kā latviešu valodai. Pati visus aicinu piedalīties 18. februāra referendumā. Domāju, ka to vajadzētu darīt arī politiķiem, tā parādot savu nostāju valstij tik svarīgā jautājumā.”

Valdis Krūmiņš Rīgā: “18. februāri mūsu ģimenē pasludināsim par valstiskuma dienu – esam ieplānojuši kopīgi doties uz vēlēšanu iecirkni, pēc tam kopīgi mājās sekot līdzi referenduma rezultātiem. Jāteic, ka esmu neizpratnē, kādēļ jautājums par valsts valodas statusa piešķiršanu ir nonācis tik tālu. Neizprotu, kādēļ Satversmes tiesa neapturēja referendumu, jo tā rīkošana ir pretvalstiska? Uzskatu, ka politiķiem kopā ar juristiem bija jāreaģē ātri, jau pašā sākumā liedzot vākt parakstus Satver­smes grozīšanai.”

 

Uzziņa

* 18. februārī notiks tautas nobalsošana par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē”. Likumprojekts paredz mainīt Satversmes 4., 18., 21., 101. un 104. pantu, iekļaujot tajos nosacījumu par krievu valodu kā otru valsts valodu, nosakot, ka arī pašvaldībās darba valodas ir latviešu un krievu valoda un ikvienam ir tiesības saņemt informāciju latviešu un krievu valodā.

* Tautas nobalsošanas zīmē būs jautājums “Vai jūs esat par likumprojekta “Grozījumi Latvijas Republikas Satver­smē” pieņemšanu, kas paredz krievu valodai noteikt otras valsts valodas statusu?”. Iespējamie atbilžu varianti ir “Par” un “Pret”.

* Tautas nobalsošana šajā jautājumā jārīko, jo Saeima 2011. gada 22. decembrī noraidīja vairāk nekā vienas desmitās daļas vēlētāju parakstu vākšanā atbalstīto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē”.

Avots: Centrālā vēlēšanu komisija

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.