×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. marts, 2013
Drukāt

Vai piedalīsities Lielajā talkā?


Marta Vincaloviča, 
tirdzniecības pārstāve:
 “Noteikti piedalīšos Lielajā talkā. Tieši kurā vietā, nezinu, bet noteikti talkosim Siguldā, tāpat kā iepriekšējos gados. Parasti kopā ar draugiem un radiem vienojamies kopīgai atkritumu vākšanai un grābšanai, lieko krūmu, zaru izzāģēšanai, kopjam arī savas sētas un pagalmus.

Manuprāt, tas ir lielisks pasākums, jo vienlaikus var labi pavadīt laiku ar tuviniekiem un draugiem, būt tuvāk dabai, kā arī padarīt Latviju un savu apkārtni skaistāku.”

 

Ilze Sakne, 
mājsaimniece:
 “Nezinu, vai piedalīšos Lielajā talkā, bet noteikti savu teritoriju sakopšu, tiklīdz nokusīs sniegs. Man liekas, nav īsti pareizi noteikt kādu konkrētu datumu, jo nevar paredzēt, kāds tanī dienā būs laiks. Varbūt uznāk cīruļputenis vai gāž lietus kā ar spaiņiem. Pilsētniekiem jau vajag tādu masveida izbraukšanu no Rīgas, bet laucinieks var atrast sev piemērotu brīdi, kad pavasara darbus apdarīt, jo no tiem tik un tā izbēgt nevarēs – lapas jāgrābj un jādedzina, zemīte jāsāk modināt utt.”

 

Niklāvs Lipiņš, 
satiksmes drošības inženieris:
 “Diemžēl šogad laika trūkuma dēļ piedalīties nesanāks. Bet jāatzīst – ļoti gribētos, jo sajūta pēc tam ir patīkama. Vienu gadu kopā ar draugiem sakopām Lizdēnus Valmieras rajonā, taču noteikti vēlos kādreiz piedalīties arī dzimtās vietas Raganas uzpošanā – tā ir sirdij tuva vieta. Vispār šo Lielās talkas ideju uzskatu par ļoti labu. Talka vispirms padara tīrāku un sakoptāku vidi un arī cilvēkiem iemāca nemēslot, jo zināms – ja pats būsi vienreiz visus atkritumus vācis, tad droši vien nākamreiz tos zemē vairs nemetīsi.”

 

Inga Nikolajeva, 
ir darba meklējumos:
 “Pagaidām nav plānots piedalīties šā gada Lielajā talkā, bet ar mani ir kā ar bitēm – nekad neko skaidri nevar zināt. Savulaik, mācoties pamatskolā un vidusskolā, gan piedalījos Lielajā talkā Lizuma pagastā. Tad veicu dažādus uzkopšanas darbus – vācu pudeles, papīrus, izsmēķus, dedzināju zarus utt. Kopumā šo iniciatīvu vērtēju visnotaļ pozitīvi, jo, pateicoties šim tautas masu pasākumam, cilvēks sāk aizdomāties par savas dzīvojamās vietas kārtību un tīrību. Tautai apvienojoties, tiek veikta gan apkārtnes spodrināšana, gan katra paša ķermeņa un domu apzināta vai neapzināta sakārtošana. Vēl tas saliedē cilvēkus, jo tiek darīts viens darbs, lai sasniegtu kopīgu mērķi.”

 

Augusts Ķeizars, 
strādājošs pensionārs:
 “Talkā piedalīšos obligāti, tāpat kā visus citus gadus. Es parasti kopā ar tuvajiem un mīļajiem darbojos savā īpašumā. Vairāk veicam tieši uzpošanu – stādām, pārkārtojam, krāsojam, izdaiļojam. Uzskatu, ka kārtībai jābūt, kaut vai sliktai, bet jābūt. Pavasara talka jau patiesībā ir izveidojusies par tautas tradīciju. Tā lieliski rada arī kopības sajūtu, saliedē.

Tiesa gan, normāli jau būtu, ja katrs pats sakoptu savu kaktiņu, nevis piedalītos sabiedrības rosinātā publiskā pasākumā. Būtu jākustas un jādarbojas visiem, ne vien talciniekiem. Ja katrs sakoptu savu sētu, tad Latvijā viss jau sen būtu tīrs un skaists.”

 

Linda Upeniece, 
sekretāre:
 “Gribētos pamēģināt, jo ne reizi vēl nav sanācis. Vienmēr atradies kāds iemesls, kā dēļ talkošana jāatliek – kaut kur jādodas, klibo veselība vai jāstrādā. Atceros vien, ka talkas dienā, braucot gar ceļmalām, nolūkojos uz daudzajiem savākto atkritumu maisiem un pie sevis nokaunos, jo arī man taču tas kā jebkuram latvietim būtu jādara. Kopumā atbalstu šo iniciatīvu, jo kas gan visu, ko esam samēslojuši, vāks, ja ne mēs paši.

Tiesa, man pašai jau no bērnības stingri iemācīti kārtības principi, neatceros, ka būtu kaut košļājamo gumiju zemē nometusi. Visvairāk sāp sirds par mežos un ceļmalās izgāztiem atkritumiem, jo esmu droša, ka tos tur nes pieauguši cilvēki. Būtībā šāda visu apvienošanās, lai sakoptu Latviju, ir arī kolosāls veids, kā bērniem jau pamatos ieaudzināt kārtību, tīrību un cieņu pret savu zemi un galu galā pieradina pie darba un liek izkustēties.”

 

Fakti

Šogad talka norisināsies 20. aprīlī, un tās vadmotīvs ir “Tīra Latvija sākas Tavā galvā!”.

Pērn Lielajā talkā piedalījās ap 210 000 talcinieku, oficiāli bija pieteiktas apmēram 1400 talkošanas vietas.

Lielās talkas patrons arī šogad būs Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Lielās talkas galvenais mērķis – lai Latvija 2018. gadā ir tīrākā valsts pasaulē.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+