Mobilā versija
-1.9°C
Zigurds, Sigurds, Sigvards
Trešdiena, 25. janvāris, 2017
1. jūlijs, 2015
Drukāt

Vai, piesakoties vakancei, jānorāda vēlamā alga? 5 ieteikumi darba meklētājiem

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vēlamās algas lielums nav obligāti jānorāda savā pieteikumā vai CV, tā ir informācija, kas tiek izrunāta telefonintervijas vai klātienes darba intervijas laikā. Taču, kā rīkoties, ja darba sludinājumā tiek pieprasīts norādīt vēlamo algas līmeni?

Personāla atlases un konsultāciju uzņēmuma DarbaGuru.lv speciālistu ieteikumi, kā rīkoties šādā gadījumā.

1. Neesi pārāk konkrēts

Vislabāk norādīt vēlamās algas līmeni no līdz, nevis nosaukt vienu konkrētu skaitli. Var atsaukties uz patreizējo atalgojumu un norādīt procentuāli, cik lielu algas pieaugumu sagaidi ar šo jauno pozīciju un darba vietu.

2. Esi elastīgs

Minot algas apmēru, pievieno teikumu, ka esi atvērts pārrunām par darba apmaksu. Vēlāk, ejot uz darba interviju, sagatavo argumentus, kāpēc esi pelnījis Tevis minēto algas līmeni.

3. Piemini citus motivējošos aspektus

Noteikti savā pieteikumā piemini citus labumus, kas Tev ir pietiekoši motivējoši, lai dotu priekšroku konkrētajai darba vietai un amata pozīcijai. Tas noteikti vēlāk pārrunu laikā palīdzēs vienoties ar darba devēju par abpusēji pieņemamiem nosacījumiem. Te runa varētu būt par veselības apdrošināšanu, sporta kluba abonementu, apmaksātu autostāvvietu vai darba transporta izmantošanas iespējām arī ārpus darba laika u.tml.

4. Izvairies no pārpratumiem

Ja darba alga konkrētajā uzņēmumā vai profesijā parasti sastāv no fiksētās daļas un procentiem, pamatojoties uz noslēgto darījumu skaitu, tad arī vēlamo atalgojumu jānorāda atbilstoši – konstantā daļa un procentuālā.

5. Nefokusējies tikai uz algas lielumu

Novērtē arī profesionālās un finansiālās izaugsmes iespējas nākotnē konkrētajā uzņēmumā. Pieteikumā izcel to, ko vari šobrīd dot uzņēmumam un ko perspektīvā sagaidi – vai tā būs virzība pa karjeras kāpnēm uz vadošo pozīciju, vai profesionālo iemaņu slīpēšana un klientu loka paplašināšana, sagaidot ekvivalentu atalgojuma pieaugumu.

Pievienot komentāru

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+