×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. marts, 2012
Drukāt

Vai piešķirtais finansējums ļaus saņemt pienācīgu veselības aprūpi?

Ivars Zvīdris, SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” valdes priekšsēdētājs: “Līgums, ko esam parakstījuši ar valsti, drīzāk līdzinās nodomu protokolam.

 

Līdz brīdim, kad saņemsim papildu naudu un varēsim rēķināties ar noteiktu tās daudzumu, vēl tāls ceļš ejams. Ja valsts finansējums būs tik liels, kā solīts līdz šim, optimistiskākais scenārijs ļaus slimnīcai knapi izdzīvot. Uz iespējām ieguldīt līdzekļus novecojušās medicīnas aparatūras atjaunošanā vai slimnīcas attīstībā neceram. Šogad palielināts finansējums dienas stacionāram un daudz līdzekļu prasīs mūsu jaunais pakalpojums – hemodialīze. Turpretī speciālistu izmeklējumiem un diagnostikai līdzekļu trūks, tāpēc cilvēki būs spiesti gaidīt garās rindās vai izmantot maksas pakalpojumus. Nelielā atalgojuma dēļ ārsti darbu slimnīcā šobrīd vēl nepamet, taču speciālistu mums trūkst.”

Sandra Drozdovska, SIA “Bauskas slimnīca” finanšu – uzskaites daļas vadītāja: “Salīdzinot ar pagājušo gadu, valsts finansējums mums ir samazināts aprūpes nodaļai, tāpēc izdzīvot būs grūtāk. Nacionālais Veselības dienests (NVD) valsts apmaksātus medicīnas pakalpojumus Bauskas apkalpes zonai uz vienu iedzīvotāju gadam ir paredzējis 10,56 latu apmērā. Sarunās ar NVD par līguma nosacījumiem norādījām, ka būtu jāizskata iespēja slimnīcām ar aprūpes nodaļu pagarināt valsts apmaksāto ārstēšanas ilgumu pacientiem, kuriem nepieciešama paliatīvā aprūpe, līdz ar to palielinot samaksu par gadījumu, taču par to vēl netiek runāts. Šogad ambulatorajā nodaļā nedaudz palielināts finansējums dienas stacionārā sniedzamajiem pakalpojumiem, bet samazināts izmeklējumiem un speciālistu pakalpojumiem. Līdz ar to ievērojami garākas rindas veidojas pie speciālistiem, piemēram, pie oftalmologa un otolaringologa, izmeklējumiem endoskopijas kabinetā, datortomogrāfijai un rentgenam. Slimnīcā turklāt šobrīd ir divas mediķu vakances, kurām speciālistus neizdodas piesaistīt, jo nevaram piedāvāt konkurētspējīgu atalgojumu.”

Anita Slokenberga, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekle: “Lai arī slimnīcai šogad ir paredzēts par 121 tūkstoti latu lielāks valsts finansējums nekā pērn, tas nav pietiekams. Turklāt plānots, ka arī pacientu skaits šogad būs par vairākiem tūkstošiem lielāks. Finansējums palielināts observācijai, bet līdzekļu trūks ambulatorajai aprūpei. Uz atsevišķiem izmeklējumiem jau šobrīd ir rindas līdz pat jūnijam. Visilgāk pacientiem nāksies gaidīt uz ultrasonogrāfiju, magnētisko rezonansi un datortomogrāfiju.”

 

Uzziņa

* Nacionālais veselības dienests ir pabeidzis līgumu slēgšanu ar ārstniecības iestādēm par valsts apmaksātu pakalpojumu sniegšanu 2012. gadā.

* Par stacionārās palīdzības sniegšanu līgumus ir noslēgušas 39 slimnīcas.

* Par ambulatoro pakalpojumu sniegšanu noslēgti 692 līgumi ar slimnīcām, poliklīnikām, veselības aprūpes centriem, speciālistu praksēm, laboratorijām un citām ārstniecības iestādēm.

* 1302 līgumi noslēgti ar ģimenes ārstu praksēm un 68 ar feldšerpunktiem. Ārpus ģimenes ārstu darba laika 30 ārstniecības iestādēs tiks nodrošināti dežūrārstu pakalpojumi. Veselības aprūpi mājās sniegs 182 ārstniecības iestādes.

Avots: NVD

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+