Foto – Juris Kalniņš

“VEF Rīga” VTB līgas sezonu sāk ar zaudējumu Bagatska komandai 0

Latvijas basketbola čempionvienība “VEF Rīga” uz VTB Vienotās līgas pirmo spēli spēja atvilināt 2300 skatītājus, tomēr pieveikt Aināra Bagatska trenēto “Ņižņij Novgorod” neprata – 75:87. Nākamā VTB līgas spēle rīdziniekiem 8. oktobrī savā laukumā pret Krasnojarskas “Jeņisej”.

Otrais zaudējums

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Vefiešiem ar septiņiem leģionāriem ierindā pretī stājās VTB līgas latviskākā komanda no Ņižņijnovgorodas ar trim treneriem latviešiem un Kasparu Bērziņu laukumā. “Esmu neapmierināts, jo atšķirībā no šosezon pirmās LBL spēles pret BK “Valmiera” bijām pelnījuši mazliet vairāk veiksmes,” pēc zaudējuma sūkstījās “VEF Rīgas” galvenais treneris Karloss Frade.

Rīdzinieki demonstrēja ātru basketbolu, bieži mēģināja mest no tālienes, taču komandas jaunība iet roku rokā ar nestabilitāti. Gluži tāpat kā pret valmieriešiem rezultatīvs un veiksmīgs bija spēles sākums. Taču vairāki kritumi mača gaitā neļāva cīnīties par uzvaru. Izšķirošā krīze iestājās pēdējās ceturtdaļas pirmajā pusē, kad piecās minūtēs rezultāts no 60:62 kļuva par 62:74, jo Bagatska komanda atrada resursus, lai pacietīgāk nospēlētu aizsardzībā. Rīdziniekus var paslavēt par uzvarām cīņā zem groziem un 19 atkārtotām uzbrukuma iespējām, kas bija lielākā problēma pret BK “Valmiera”.

“Lai uzvarētu šādus pretiniekus, jāaizvada ideāls mačs, jo viņi ir ļoti talantīgi spēlētāji. Vēl daudz kas jāuzlabo, taču priecājos, ka pirmajā puslaikā mums bija iniciatīva. Tomēr otrajā to pamazām pārņēma pretinieki. Kopējo rezultātu veidoja gan mūsu kļūdas un neizmantotās iespējas, gan viņu tālmetieni,” atzina Frade.

Rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Meksikas izlases saspēles vadītājs Fransisko Kruss, kuram laukumā atvēlētajās 28 minūtēs rīdzinieki uzvarēja ar trīs punktu pārsvaru. Ļoti iespējams, ka Kruss būs tā saucamais atslēgas spēlētājs, izšķirot daudzu maču iznākumu. Par labu snaiperi pieteicās Ludvigs Hakansons, vēl vienu vāju spēli aizvadīja spānis Hilerme Rubio, pagaidām nepietiekams ir arī amerikāņu pienesums. No latviešu basketbolistiem būtiska loma “VEF Rīgas” spēlē ir Marekam Mejerim un Jānim Bērziņam, pārējiem pagaidām maza teikšana, pavisam niecīgas iespējas tiek dotas Dāvim Gekam.

“Vefieši izmanto plašu spēlētāju loku, viņu galvenais ierocis ir tālmetieni. Pirmajā ceturtdaļā tie iekrita un deva iespēju cīnīties par uzvaru. Kad nomierinājāmies un sākām pareizāk spēlēt aizsardzībā, viss beidzās likumsakarīgi,” maču komentēja Ainārs Bagatskis.

Šķēle atgriezies

Latvijas basketbola līgas (LBL) čempionātā komandā “Barons/LDz” pēc piecu gadu pārtraukuma atgriezies Armands Šķēle, palīdzot tai izcīnīt pirmo uzvaru. Mačā pret “Latvijas Universitāti” viņš guva tikai deviņus punktus, toties bija viens no laukumā redzamākajiem un produktīvākajiem basketbolistiem, iedodot astoņas rezultatīvas piespēles. Izšķiroša izrādījās baronu precizitāte tālmetienos – 13 no 22, amerikānim Klifam Kolimonam – seši no septiņiem. Mača izskaņā studenti no 80:92 panāca 88:98, tomēr noķert pretiniekus nespēja. Uzvarētāju komandā 93 punktus guva sākuma piecnieks, norādot uz pilnvērtīga rezervistu sola īsumu.

Rezultāti. Basketbols

VTB VIENOTĀ LĪGA

* “VEF Rīga” – “Ņižņij Novgorod” 75:87 (25:20, 41:47, 60:64), Kruss 18, Hakansons 15, Mejeris 12, Rubio 8, Bērziņš 6, Nenkvils 5, Meiers un Vilde pa 4, Makdauels 3; Grigorjevs 19, Rads 15, Strebkovs 13, Bērziņš 7 (20 min, 1/0, 2/1, 6/4)+3 AB.

* Tallinas “Kalev” – “Nymburk” 65:79 (13:26, 34:44, 53:63) viesos, Rolands Freimanis (31 min) vērtīgākais: 14 (4/3, 5/2, 2/2)+9 AB.

LBL ČEMPIONĀTS

* “Latvijas Universitāte” – “Barons/LDz” 88:98 (19:23, 45:46, 68:72), Krūmiņš 15+10 AB, Rēķis, Engers un Magone pa 14; Kolimons 27, Dārgais 21, Rolends 19, Freimanis 17+10 AB.

Tabulā: 1. BK “Ventspils” 2-0, 2. “Valmiera/Ordo” 2-0, 3. BK “Ogre” 1-0, 4. “Valka/Valga” 1-0, 5. “Liepāja/Triobet” 1-1, 6. “Jūrmala/Fēnikss” 1-1, 7. “Barons/LDz” 1-1, 8. “VEF Rīga” 0-1, 9. BK “Jelgava” 0-1, 10. “Latvijas Universitāte” 0-2, 11. BK “Jēkabpils” 0-2.

MŪSĒJIE ĀRZEMĒS

* VĀCIJA. “Brose Baskets” – “Lowen” 79:63 viesos, Jānis Strēlnieks (25 min) 17 (4/4, 3/2, 3/3)+3 RP.

* ITĀLIJA. “Sidigas” – “Consultinvest” 77:73, Jānis Blūms (22 min) 11 (1/1, 7/2, 3/3)+2 AB+2 RP.

* KRIEVIJA. “Čevakata” – “Jeņisej” 83:81 viesos, Anete Šteinberga (39 min) 16 (13/7, 2/0, 2/2)+11 AB.

* SPĀNIJA. “Zaragoza” – “Azkoita” 92:62, Dita Liepkalne (26 min) 5 (7/1, 2/1)+8 AB.