×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. aprīlis, 2013
Drukāt

Vai plānojat apmeklēt Dziesmu svētkus?


Foto - Intars AtstupensFoto - Intars Atstupens

Kristīne Poiša, medicīnas studente:
 “Pati savulaik esmu piedalījusies, tāpēc saglabājušās labas atmiņas. Pagājušo Dziesmu svētku laikā nebiju Latvijā, tāpēc šoreiz gan noteikti gribētos tikt.

Nupat dzirdēju, ka sestdien sāksies biļešu tirdzniecība, bet vēl neesmu kārtīgi iepazinusies ar programmu, tāpēc, visdrīzāk, pirmajā dienā nestāvēšu rindā. Sākumā atradīšu kompāniju un tad ķeršos pie biļešu gādāšanas. Taču vilcināties arī negrasos – labāk tās nopirkt laikus un lētāk. Tad varēšu būt droša, ka nepalikšu ar garu degunu.”

 

Konrāds Pīternieks, pensionārs:
 “Centīšos tikt, taču diemžēl parasti ir lieli sarežģījumi ar biļešu iegādi. Tagad vēl nevarēšu pirkt, jo nezinu, vai tikšu, bet vēlāk jau parasti viss izpirkts. Ja būtu iespēja, gribētu redzēt visus Dziesmu svētku koncertus, tā teikt, no A līdz Z. Kādreiz strādāju kinostudijā par operatora asistentu un varu teikt droši, ka filmēt svētkus ir tīrākā bauda, jo tas ir neaizmirstams notikums un emocijas. Ja īsi pirms svētkiem vēl būs pieejamas kādas biļetes, aiziešu uz jebkuru no koncertiem.”

 

Maija Lapiņa, 
bērna kopšanas atvaļinājumā:
 “Tāda doma ir. Man visvairāk patīk dejotāju priekšnesumi un nenoliedzami arī iespaidīgais svētku noslēguma koncerts. Tos arī vislabprātāk apmeklētu. Deju uzvedumus apmeklēju jau gadiem, jo man ļoti patīk skaistie tērpi, dejotāju veidotie ornamenti un arī sajūtas ir lieliskas. Tiesa, noslēguma koncertā saviļņojums ir vēl lielāks, jo Mežaparka Lielā estrāde priecē ar savu grandiozumu un diženumu. Parasti ar biļešu pirkšanu nenodarbojos, jo manas vecmāmiņas un pārējie radi dodas uz svētkiem un jau laikus sagādājuši daudz biļešu, tostarp arī man. Tiesa, šogad varbūt būs izņēmuma gads, kad biļetes iegādāšos pati, jo, iespējams, vasarā no ārzemēm atbrauks māsa. Domāju, Dziesmu svētki viņai varētu ļoti patikt un būtu lielisks dzimtenes un māju sajūtas apliecinājums. Tā kā dzīvoju Mežaparkā, vienīgais traucēklis svētku laikā varētu būt pārpildītais tramvajs, bet citādi man šie svētki ārkārtīgi patīk, jo visa Rīga pilna tautas tērpos ģērbtiem cilvēkiem un noskaņa ir brīnišķīga.”

 

Eva Skujiņa, 
studente:
 “Ļoti gribētu aiziet uz kādu deju koncertu, īpaši lielo, jo arī pati kādreiz dejoju tautiskās dejas. Protams, arī noslēguma koncerts parasti ir skaists. Dzirdēju, ka tūlīt sāks tirgot biļetes. Vēl nezinu, vai šajā laikā nebūšu aizņemta, taču būtu labi biļetes iegādāties jau laikus. Citādi nogaidot būs jāiztiek ar to, kas palicis pāri, nevis to, ko vēlos.”

 

Ivars, 
pārdevējs: 
 “Pagaidām neko neplānoju. Ja būs laiks un gribēšana, varbūt aiziešu. Neinteresējos ne par biļetēm, ne svētku programmu. Parasti biļetes pērku pēdējā brīdī, pirms paša pasākuma, jo ilgu laiku uz priekšu ieplānot grūti – nekad nevar zināt, kā beigsies diena. Ja Dziesmu svētki būtu rīt, būtu pieejama biļete un laba kompānija, gan jau aizietu. Droši vien šis ir pasākums, kas jāredz katram latvietim. Pats sen neesmu bijis, bet, visdrīzāk, varētu apmeklēt kora koncertu.”

 

Sarmīte Cinovska, 
sabiedrisko attiecību speciāliste: 
 “Svētkus ar ģimeni noteikti apmeklēsim. Paskatīsimies, kas notiks pilsētā, un aiziesim arī uz kādu Mežaparkā notiekošo koncertu. Gribētos apskatīt kādu deju un kādu dziesmu koncertu. Iepriekšējos svētkos daudzviet pilsētā tika organizētas visdažādākās aktivitātes parkos, notika gājieni, izrādes, koncerti u.tml. pasākumi. Tie parasti ir bez maksas, taču ļoti jauki un svinīgas sajūtas rosinoši un maina visas pilsētas atmosfēru. Pieļauju, ka arī šoreiz nebūs izņēmums un tiks organizēts arī daudz bezmaksas aktivitāšu. Dziesmu un deju svētki man ir īpašs laiks, jo tad atliek vien ielās ieraudzīt svētku dalībniekus, un oma uzlabojas, ir svētku sajūta. Ar biļešu iegādi īpaši nevilcināsimies, taču tuvākajās dienās arī vēl nepirksim. Sākumā jāizpēta pasākuma programma un jātiek skaidrībā, kuros datumos sanāks izbrīvēties.”

 

Fakti

Rīt sākas biļešu tirdzniecība uz vasarā gaidāmajiem XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētku pasākumiem.

Svētki notiks no 30. jūnija līdz 7. jūlijam, un tiem gatavojas 40 000 dalībnieku – vairāk nekā 1600 kolektīvi no Latvijas, 57 latviešu diasporas kolektīvi un 28 – no ārvalstīm.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+