Mobilā versija
+8.4°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
8. novembris, 2013
Drukāt

Vai polonijs bija Arafata nāves cēlonis?

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Veiktās pārbaudes nav nedz apstiprinājušas, nedz noraidījušas iespējamību, ka polonijs tiešām bijis palestīniešu līdera Jasira Arafata nāves cēlonis 2004. gadā, atzinuši Šveices eksperti.

Kataras telekanāls “Al Jazeera” ziņoja, ka atbilstoši Šveices zinātnieku secinājumiem Arafats, visticamāk, miris no saindēšanās ar poloniju. Šveices ekspertu ziņojums balstīts uz pērn novembrī no Arafata kapa paņemto kaulu paraugu analīzi, kurā atklāts, ka Arafata ķermenī bijis neparasti augsts nāvējošā polonija izotopu līmenis. Izraēla paziņojusi, ka nav vainojama Arafata noindēšanā. Palestīnas atbrīvošanas organizācijas (PAO) augsta amatpersona nākusi klajā ar aicinājumu veikt Arafata nāves starptautisku izmeklēšanu. Palestīniešu vecākais sarunvedējs Saībs Erikāts jau pērn, kad telekanāls “Al Jazeera” pirmo reizi ziņoja par polonija konstatēšanu nelaiķa līdera apģērbā, saistībā ar Arafata nāvi vērsās starptautiskajā tribunālā.

Pievienot komentāru

Zviedrijā atklās pasaulē pirmo ledus viesnīcu, kas darbosies visu gaduZviedrijā decembra vidū plānots atklāt pasaulē pirmo no ledus veidoto viesnīcu, kas darbosies visu gadu.
Draugiem Facebook Twitter Google+