Mobilā versija
+17.8°C
Līga
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
8. novembris, 2013
Drukāt

Vai polonijs bija Arafata nāves cēlonis?

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Veiktās pārbaudes nav nedz apstiprinājušas, nedz noraidījušas iespējamību, ka polonijs tiešām bijis palestīniešu līdera Jasira Arafata nāves cēlonis 2004. gadā, atzinuši Šveices eksperti.

Kataras telekanāls “Al Jazeera” ziņoja, ka atbilstoši Šveices zinātnieku secinājumiem Arafats, visticamāk, miris no saindēšanās ar poloniju. Šveices ekspertu ziņojums balstīts uz pērn novembrī no Arafata kapa paņemto kaulu paraugu analīzi, kurā atklāts, ka Arafata ķermenī bijis neparasti augsts nāvējošā polonija izotopu līmenis. Izraēla paziņojusi, ka nav vainojama Arafata noindēšanā. Palestīnas atbrīvošanas organizācijas (PAO) augsta amatpersona nākusi klajā ar aicinājumu veikt Arafata nāves starptautisku izmeklēšanu. Palestīniešu vecākais sarunvedējs Saībs Erikāts jau pērn, kad telekanāls “Al Jazeera” pirmo reizi ziņoja par polonija konstatēšanu nelaiķa līdera apģērbā, saistībā ar Arafata nāvi vērsās starptautiskajā tribunālā.

Pievienot komentāru

Liesmas sasniedza 24.stāvu 15 minūtēs: kā tas varēja notikt? (3)Vai līdzīga ugunsnelaime kā Londonā nevar notikt arī Rīgas daudzstāvu namos?
Draugiem Facebook Twitter Google+