Sports
Basketbols

Vai Porziņģi aizmainīs? Fils Džeksons: lai kā mēs mīlam šo puisi, jādara labākais kluba interesēs 1

AP/Scanpix

Ņujorkas “Knicks” uzklausa citu klubu piedāvājumus par latviešu zvaigzni Kristapu Porziņģi, bet skaidrības pagaidām nav, trešdien apstiprinājis vienības prezidents Fils Džeksons.

Porziņģis vairākkārt izteicies, ka vēlas “Knicks” komandā pavadīt visu savu NBA karjeru, tomēr spēlētājs, būdams vīlies par notiekošo, neieradās uz sezonas noslēdzošo tikšanos ar kluba vadību. Jau pirmdien mediji publiskoja informāciju, ka vienība neizslēdz Porziņģa aizmainīšanu, kas licis par to izteikties daudziem basketbola ekspertiem.

“Mēs saņemam zvanus. Kaut augstu novērtējam Kristapu, ja viņš neierodas uz noslēguma tikšanos, sākas spekulācijas par došanos prom no kluba,” Džeksons izteicies intervijā “MSG Networks” televīzijai. “Līdz ar to mēs saņemam zvanus un tos uzklausām, tomēr pagaidām vēl neesam ieinteresēti piedāvājumos.”
Jau iepriekš kāda kluba pārstāvis atzinis, ka “Knicks” prasītā cena par Porziņģi esot ļoti augsta. “Mēs zinām, kas viņš ir. Viņš ir vienradzis un viņš ir īpašs,” pauž arī pats Džeksons, uzsverot, ka dara visu, kas būtu labi klubam.

Avoti ESPN apstiprinājuši, ka “Knicks” vadība runājusi ar klubiem, kas ceturtdien gaidāmajā jauno spēlētāju draftā izvēlēsies ar pirmajiem pieciem numuriem, cenšoties vienoties par lielu maiņu, kurā būtu iesaistīts arī Porziņģis. Piemēram, maiņā ar Fīniksas “Suns” komandu, kas draftā izvēlēsies ar ceturto numuru, varētu būt iesaistīti talantīgie Markīzs Kriss un Dragans Benders.
Tāpat avoti ESPN ziņojuši, ka “Knicks” veikuši sarunas ar Oklahomasitijas “Thunder” komandu, kas neesot izteikusi pietiekami lielu piedāvājumu.

Nedomāju, ka man 25 trenēšanas gados, varbūt pat visos 30, ir bijis spēlētājs, kurš neierodas uz noslēguma tikšanos,” skarbi par Porziņģi trešdien izteicies Džeksons. “Zinu, ka tā notiek ar citiem. Viņa brālis un aģents centās nogludināt situāciju, bet vienalga. Man pēdējos divos gados bija labas attiecības ar Kristapu, tāpēc tas bija pārsteidzoši.”

Tāpat Džeksons atklājis, ka kopš tā laika ir sazinājies ar Porziņģi, tomēr tas nav noticis caur telefonu. Ja iepriekš ASV mediji ziņoja, ka Porziņģim ar kluba vadību kopš aprīļa nav bijis kontakta, tagad viņi precizē, ka bijis “minimāls kontakts”.

Trijās sezonās ar Džeksonu kā prezidentu “Knicks” komanda guvusi vien 80 uzvaras 244 spēlēs. “Kaut tas neparādās mūsu rezultātos, mēs augam. Esam piesaistījuši jaunus spēlētājus, kuri attīstās. Komandas pārbūve ar jaunajiem spēlētājiem prasa laiku. Mums būs laba komanda un būsim laukumā konkurētspējīgāki,” pauž “Knicks” prezidents.

Saistītie raksti

Džeksonam bijušas pusdienas ar somu basketbolistu Lauri Markanenu, kurš tiks izvēlēts šī gada NBA draftā. Džeksons apsver soma izvēlēšanos ar astoto numuru, kad “Knicks” būs tiesības, tomēr viņš spēlē tajā pat pozīcijā kā Porziņģis un tiek uzskatīts, ka tādējādi soms kļūtu par latvieša aizstājēju.

[yesnopoll background=”#ff9c51″]

Kristapa Porziņģa brālis Jānis iepriekš izteicās, ka basketbolists mīl spēlēt Ņujorkā un vēlas uzvarēt ar “Knicks” komandu. Tomēr, ja viņš tiks aizmainīts, Porziņģis nospēlēšot līdz galam savu debitanta līgumu un pēc tam izmēģināšot spēkus brīvo aģentu tirgū.

LA.lv