×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. februāris, 2017
Drukāt

Vai RD dos naudu mediķiem? Tikušies Ušakovs un Čakša (5)

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un veselības ministre Anda Čakša piedalās preses konferencē pēc tikšanās, kurā pārrunāja pašvaldības SIA "Rīgas Dzemdību nams" finansēšanas jautājumus. Foto - LETARīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un veselības ministre Anda Čakša piedalās preses konferencē pēc tikšanās, kurā pārrunāja pašvaldības SIA "Rīgas Dzemdību nams" finansēšanas jautājumus. Foto - LETA

Veselības ministre Anda Čakša un Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) vienojušies atalgojuma jautājumu Rīgas dzemdību namā nerisināt atrauti no kopējās veselības aprūpes sistēmas, līdz ar to Rīgas dome savus risinājumus nepiedāvās un gaidīs idejas no Veselības ministrijas (VM).

Ušakovs uzskata, ka situācija Dzemdību namā nav atraujama no situācijas nozarē, līdz ar to korekti nebūtu rast kādu speciālu risinājumu atalgojuma palielināšanai tieši šai ārstniecības iestādei. Šajā situācijā nebūtu pareizi no pašvaldības puses piedāvāt kādus citus papildu risinājumus Dzemdību namam, jo tas var sakropļot situāciju nozarē kopumā. Pašvaldībai nebūtu problēmu segt Dzemdību nama komunālos izdevumus, šādi atbrīvojot līdzekļus mediķu algām, tomēr līdz ar to šādi būtu jārīkojas arī valstij, piemēram, attiecībā uz Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu, kur situācija ar dzemdību speciālistiem ir līdzīga.

Tāpat kā pirms nedēļas, kad veselības ministre tikās ar Dzemdību nama speciālistiem, viņa kā risinājumu atalgojuma palielināšanai redz esošā tarifa pārskatīšanu, proti, ka slimnīcas no piešķirtā finansējuma lielāku daļu novirza speciālistu atalgojumam.

Veselības ministre aģentūrai LETA sacīja, ka piešķirot papildu finansējumu dzemdību tarifam, VM bija rēķinājusi, ka pamata stundas likme dzemdību speciālistiem, kas ir aptuveni pieci eiro, varētu pieaugt par 20% pretēji 2% kā tas noticis Dzemdību namā.

Čakša gan atzina, ka, visticamāk, arī ar papildu 50 eiro pārskatīšanu būs par maz, lai “nodzēstu visu ugunsgrēku”, tomēr tas ir mēģinājums mainīt atalgojumu tur, kur ir vissarežģītākā situācija.

Viņa stāstīja, ka VM situāciju ar finansējuma sadalījumu pārskatīs Stradiņa slimnīcā, bet Rīgas pašvaldība – Dzemdību namā. Čakša stāstīja, ka šobrīd tiek veikti aprēķini, tomēr no esošā finansējuma būtu iespējams palielināt atalgojumu Stradiņa slimnīcas vecmātēm.

Tāpat ministre vēlreiz norādīja, ka jādomā par atalgojuma atdalīšanu no kopējā tarifa, jo par dzemdībām tiek maksāts pēc fakta, līdz ar to, samazinoties dzemdību skaitam, tas ietekmē arī atalgojumu, tomēr šādu situāciju ir nepieciešams novērst.

Rīgas dzemdību nama vecmātes un dzemdību speciālisti ir pieprasījuši VM un iestādei risināt zemā atalgojuma jautājumu, pretējā gadījumā solot darbu arī pamest. Dubultot samaksu par stundas darbu prasa arī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Dzemdību nodaļā strādājošie, savukārt Liepājas reģionālajā slimnīcā strādājošie VM ir nosūtījuši vēstuli, kurā aicina nodrošināt adekvātu darba samaksu dzemdniecības nozarē strādājošajiem, kā arī risināt problēmu ar jauno speciālistu piesaisti.

Pagājušajā nedēļā pēc tikšanās ar Dzemdību nama vadību, personālu un Rīgas domes pārstāvjiem Čakša žurnālistiem sacīja, ka nevar noliegt, ka veselības aprūpē atalgojums ir zems, tāpēc viņa centīsies panākt, lai nākamgad veselības aprūpē strādājošo atalgojuma palielināšanai izdotos piesaistīt papildu 150 miljonus eiro

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Naudu mediķiem dos daudzo departamentu un milzīgā ierēdņu skaita samazināšana Veselības ministrijā līdz pirmskara Latvijas vienam,Veselības departamentam,Labklājības ministrijas sastāvā,sekojot Igaunijas,Somijas,Krievijas,Zviedrijas,Norvēģijas,Islandes,Īrijas,Nīderlandes,Vācijas,Polijas,Ungārijas,Horvātijas,Grieķijas un Gruzijas pamācošajam piemēram! Ja bagātākajai Eiropas valstij-Šveicei,ar vairāk nekā pieckārt lielāku iedzīvotāju skaitu pilnīgi pietiek ar septiņām ministrijām,kāpēc trešajai nabadzīgākajai Eiropas Savienības valstij-Latvijai ir nepieciešamas trīspadsmit,jeb pat par trim vairāk nekā bagātajā Briselē??!!! Pat Japānā,valstī ar 230 miljoniem iedzīvotāju ir tikai vienpadsmit ministrijas!
    Naudu ne tikai mediķiem,bet arī skolotājiem,policistiem,ugunsdzēsējiem,pastniekiem,pensionāriem un invalīdiem dos ES valstu progresīvā nodokļu sistēma,par kuru nekas labāks izdomāts joprojām nav!

  2. lūk kam ir jāizdzen parazīti! Atbildēt

    Nupat LTV1 rāda Čakšas un med. KUNGU TUKŠO RUNU. Tā vien gribas sulīgi nospļauties …

  3. domniekam tomēr ir taisnība. Kamēr nauda legāli ieshēmosies vadības (dažādu raņģeļu) un tai pietuvināto makos, kārtības nebūs. Naudu nesaņems reāli strādājošie. Slimokases ir risinājums.

  4. Kuram te ir teikšana? Atbildēt

    Vai ministre nevar to domnieku savest pie kārtības?

Draugiem Facebook Twitter Google+