×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. februāris, 2017
Drukāt

Vai rektoru vēlēs 130 vai 1300 personu? (54)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Uģis Gruntmanis pagaidām ir vienīgais zināmais kandidāts uz RSU rektora amatu.

Novembrī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektoram profesoram Jānim Gardovskim beidzas pilnvaru laiks – šajā amatā viņš bijis likumā atļautos divus termiņus pēc kārtas. Pagaidām vienīgais zināmais kandidāts uz RSU rektora amatu ir Teksasas universitātes asociētais profesors endokrinologs Uģis Gruntmanis.

U. Gruntmanis, kurš ir arī Latviešu ārstu un zobārstu apvienības prezidents, par nodomu kandidēt uz RSU rektora amatu paziņojis publiski, norādot arī uz nepilnībām, kas vērojamas augstskolas darbā. Viņš kopā ar citiem latviešu ārstiem, kuri absolvējuši šo augstskolu un guvuši ilglaicīgu pieredzi medicīniskās izglītības darbā ārpus Latvijas, nosūtījis vēstuli RSU vadībai. Tajā ārsti dalās ar savām idejām par to, kā realizēt pozitīvas pārmaiņas, kas ilgtermiņā celtu RSU kā augstākās izglītības iestādes prestižu pasaulē.

Viens no vēstulē paustajiem ieteikumiem ir saistīts ar rektora vēlēšanu kārtību, ko šobrīd nosaka RSU satversme un kas paredz, ka rektoru ievēl 130 satversmes sapulces locekļi aizklātās vēlēšanās. Lai universitātē notiktu pozitīvas pārmaiņas, nedrīkst turpināties situācija, ka 7000 cilvēku vietā lemj 130 personas, jo tas neesot demokrātiski, caurspīdīgi un saprotami, uzskata ārsti. Vēstules autori iesaka ļaut vēlēt rektoru visiem RSU mācībspēkiem un studējošajiem, līdzīgi kā tas ir Oslo un Islandes universitātēs.

J. Gardovskis, komentējot šādu priekšlikumu, sacīja: “Latvijas likumdošana to nepieļauj, jo Augstskolu likumā ir paredzēta kārtība, kādā veidā ieceļ rektoru. Satversmes sapulcē pārstāvjus deleģē gan studenti, gan profesori, gan pārējās personas, un šīs 130 personas tad arī izsaka kolektīvo gribu.”

U. Gruntmanis pauda pārsteigumu par šādu atbildi: “Tā nav patiesība, jo Augstskolu likums noteic, ka rektoru ievēl satversmes sapulce, taču likums nesniedz nekādu informāciju, cik cilvēkiem vajadzētu būt satversmes sapulcē. Rīgas Stradiņa universitātē ir izdomāts, ka tās ir 130 personas, bet tikpat labi varētu būt, piemēram, 1300 vai arī visi RSU studenti un pasniedzēji.” Viņaprāt, Saeimai, strādājot pie grozījumiem Augstskolu likumā, vajadzētu pievērst lielāku uzmanību tam, kā rektoru vēlēšanās nodrošināt lielāku demokrātiju.

Kuru personu rektora krēslā vēlētos redzēt pats Gardovskis? “Personu, kura ir integrēta mūsu valsts augstākās izglītības sistēmā, orientējas juridiskajos jautājumos, Latvijas likumdošanā… Augstskolu vadīt nav nemaz tik vienkārši, ir jābūt priekšzināšanām,” sacīja RSU rektors. Viņš nevēlējās saukt konkrētus uzvārdus, bet sacīja, ka tas varētu būt “kāds no mūsu universitātes kolēģiem, droši vien no komandas cilvēkiem”.

Vairāki rezidenti, kuri pametuši rezidentūru Latvijā, lai turpinātu to ārvalstu augstskolās, nav slēpuši, ka RSU krītas studiju programmu kvalitāte, katedrā trūkstot mācībspēku un nereti lekcijas lasot paši rezidenti. Gardovskis gan tā neuzskata. “Ārzemju studentu konkurss par to naudu, ko viņi maksā (10 000 eiro gadā), katru gadu pieaug. Ja viesnīcā ir apmeklētāji, tad serviss ir kārtībā. Mēs nekad nevarēsim apmierināt studentu vēlmi, lai visu viņiem māca profesori. Tādas elementāras lietas kā, piemēram, šuvju uzlikšana māca un arī turpmāk mācīs rezidenti vai jaunākie ārsti. Runājot par izglītības kvalitātes pazemināšanos, jāteic, ka tas ir no ārzemēm, no Amerikas atnācis pirmsvēlēšanu triks. Protams, ka no daudzajiem studentiem vienmēr būs kāds neapmierinātais. Pagājušajā gadā rīkojām ārvalstu studentu aptauju par studiju kvalitāti un citiem procesiem, un apmierinātības procents bija ļoti augsts,” pastāstīja rektors.

Gardovskis neslēpa, ja nebūtu ārvalstu studentu, “mums klātos ļoti grūti, mācību kvalitāte būtu ļoti zema, jo nevarētu samaksāt pasniedzējiem algas, nebūtu pienācīgas infrastruktūras apmācībai, jo valsts dotācija nesegtu to mācību kvalitāti, kādu varam šodien atļauties”.

Tikmēr U. Gruntmanis kopā ar kolēģiem rakstītajā vēstulē uzsver: “Situacija, ka rektors RSU gadā saņem 98 000 eiro (tikpat, cik vadošo Skandināvijas universitāšu rektori), papildus no medikamentu kompanijām 61 000 eiro, ir absolūti nepieņemama. Savukārt prorektori – 71 000 eiro gadā, kamēr Valsts prezidents saņem 3100 eiro mēnesī! Rektora un prorektoru alga valsts universitatē nekādā ziņā nevar būt lielāka par valsts vadītāja algu!”

J. Gardovska iesniegtajā ieņēmumu deklarācijā par 2015. gadu uzrādīts, ka 2015. gadā viņa alga RSU bijusi 98 672 eiro, P. Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā rektors nopelnījis 21 294 eiro, bet kā vadošais pētnieks Šveices uzņēmumā “PSI CRO AG” – 61 610 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (54)

 1. Ļoti neglīts raksts. Pareizāk sakot, ļoti nepievilcīga ir Gruntmaņa kunga milzīgā iedomība, sak’, es jums, Latvijas zemes tārpiem, pamācīšu dzīvot; es-es-es, dižais un izcilais, un viss Latvijā darītais ir slikts un nepareizs. Personīgā naida ēna arī šķiet atbaidoša – kāpēc visai Latvijai jāklausās, kā Gruntmanis lamā savus ienaidniekus? Ir pazemojoši klausīties svešos strīdos.

  Ja mīļajam kungam enerģija tik ļoti plūst pāri malām, tad ASV ir iespēju zeme – nekas neliedz pārcelties par profesoru kādā augstāka reitinga medicīnas iestādē, atvērt savu pētniecības centru vai slimnīcu, kaut vai piesaistīt pāris projektus utt. Nesanāk? Bet Latvija nav patvērums uzpūtīgiem ārzemniekiem.

  • Nepazīstu Gruntmani un nezinu viņa profesionālos sasniegumus, bet vienu gan saprotu pēc TV un medijiem, viņam ir nepieņemamas publiskas komunikācijas prasmes. Ar ko tad viņš Latvijā strādās, ja visi ir tik slikti? Viņš ir uzspļāvis visiem Latvijas vadošiem ārstiem un arī savai universitātei. Viņa fotogrāfijas vien ir ko vērtas, iepozējis kā Ļeņins ar paceltām mesijas rokām.Galīgi sviestā sagājis.., par viņu var balsot tikai trakie….

   • Nepazītu Gardovski personīgi, bet zinu ka viņš kopā ar sievu ir milzīgs mantrauši un viltīgs korumpants. Visu parāvis zem sevis un saspēries milzu bagātības. Nez kas ir tie cilvēki kas par tādu balsoja ieppriekšēās rektora vēlēšanās? Ja tie ir tādi paši bļēži, tad RSU nekad nekļūs par normālu Universitāti.

    • Ko tu runā , ja nepazīsti. Ja šie ko nozaguši , ej ar savām liecībām uz tiesu.
     Pazīstu sievu, viņa visu mūžu nostrādājusi bērnu slimnīcā, kur viņu gan par blēdi neviens neuzskata.

 2. Neizdevas profesija amerika tagad naks te macit latviesus

  • Sievas gādātasi 3. pakāpes ordenītis Atbildēt

   Gardovskis nav latvietis, viņš ir korumpēts lembergists, paprasiet ar ko viņš kopā brauc medībās un iet uz pirti. Redzētu jūs kā viņš Atmodas laikā skrēja atpakaļ uz Latviju lai ieņemtu ķirurģijas katedras vadītāja vietu. Labi zināja ka vecie tulīt tiks mesti nost, bet Vācijā viņš nekad nekas nebūs, pat profesors ne. Protams tagad viņš stāsta ka esot braucis Atmodu glābt. Komandas cilvēks ibio.

   • Neatceros, ka Gardovskis kādu no amata būtu izēdis , izmācījās Vācijā , atgriezās Latvijā, tad atkal aizbrauca, lai pabeigtu otro disertāciju un kļuva par šefu tikai pēc iepriekšējā šefa nāves.

  • Tur jau ne tikai tas bija. Iepriekš tak bij apreiķina laulības ar ietekmīgas kompartijas darboņu meitu lai varētu palikt Rīgā, nevis lai kā visi brauktu uz reģioniem. RSU tur tādu ieprecēto” ir vairāki, pie tam tuvu stāvoši rektoram.

   • Tu nu gan muldi , viņa sieva nāk no cienījamas represētas ģimenes, kam nu nekāda sakara ar partiju nav bijis…. Māte bija bērnu ārste, kas nevienam neatteica savu palīdzību, bet tēvs inženieris, zinātņu doktors un daudzu izgudrojumu autors.

 3. "Suns zin ko ēdis"-apžora Atbildēt

  Lai Gruntmanis iet Stradiņa slimnīcai par vadītāju! Redzēsim, kā ar rijīgo putnu ērgli un varavīksnes krieviņu tiks galā? Ha-ha-ha!

 4. Skumji, ka te komentāros notiek skaudīga apsaukāšanās, nevis diskusija pēc būtības.

  RSU nav kaktu kantoris – fakti un cipari to pierāda. Vai var būt labāk? Protams!

  Bet nevajag tāpēc žulatiani gānīties!

  Gardovskis ir prasīgs un harizmātisks, tāpēc sliņķiem nepatīk, taču viņš spēj sasniegt rezultātu.

 5. Gardovskis tomēr ir inteliģents cilvēks, salīdzinot ar šo noaugušo hipiju.

  • Lienīt, tas ka tev Jānis knieb dibenā, nenozīmē ka viņš ir inteliģents. Vārds inteliģents nozīmē pavisam ko citu.

 6. Vai viņš tomēr nevarētu noskūties, pretendējot uz šādu amatu? Izskatās pēc bomža.

 7. RSU gan vajadzētu būt trakai, lai par šito Bārzdiņa drauģeli vēlētu. Bārzdiņš tak gribēja RSU likvidēt, savākt telpas un studentus palaist Šarlotes ielas barakas virzienā

 8. Gruntmanis laužas uz amatu, jo nespēja sevi pierādīt Amerikā. Kur ir viņa sasniegumi? Veterānu pansionātā tādu nav. Nu šis nu galīgi nav veiksmes stāsts. Tā apsēstība ar rektora amatu jau vien liecina par mantkārību.

 9. Pēc Gardovska teiktā sanāk ka NEVIENS ārzemēs dzīvojšais un strādājošais latvietis nevar kļūt par RSU rektoru? Jo viņš nav “no komandas” un nezin juridiskos sīkumus un iekšējo kārtību. Tas tā speciāli ir izveidots?
  Kad Vaire Vīķe Freiberga kļuva par Latvijas Republikas prezidenti, viņi kaut kā ar šādu normu nebija jāsaskarās. Bet VVF bija labākais prezidens šās neatkarības laikā. Cita lieta – cilvēki no komandas: G. Ulmanis, Bērziņš un Vējonis……

 10. Grutmana kungam vajag sakt RSU lasit lekcijas, stastit par pierredzi ASV, vadīt doktorantus un tad jau 130 vai 1300 kolēgi vinju paši izvirzīs. Citadi mesiju no Trumpa Amerikas jau neviens nepienems.

 11. Brīnos ka Uģis vispār tu piesakās. RSU tak ir kaut kāda 1000+ Universitāte pasaulē, bez vārda un slavas. Pārvākties no metabolisma pētijumu Mekas (UTSW) uz RSU ir kā pārvākties uz dzīvi uz Šveices uz Maroku.
  Gadijumā Gardovskis, stājoties amatā, nesolija ka padarīs RSU par vadošo Universitāti reģionā? Kur ir? Tātad apzināti meloja? Un tādi cilvēki iestums savējos cilvēkus lai turpina tā pat tālāk?

 12. IZM tikko ziņoja, ka RSU vienīgai uzņemšanas rādītāji iet uz augšu; pārējiem reāli viss tikai paliek sūdīgāk. Nauda arī visvairāk. Kāpēc Gruntmaņa kungs tik slikti izsakās? Un kāpēc tagad pēkšņi jāmaina likumi, lai viņam būtu izņēmums?

  • Viņu ir pārņēmusi zvaigžņu slimība. Amerikā neatzītais “ģēnijs” vēlas nest gaismu savai tautai, bet , lai to darītu Latvijas likumi un Eiropas tradīcijas viņam neder.
   Gan jau RSU tiks galā bez Gruntmaņa ģenialitātes.

 13. Gruntmanis varētu iet par RPIVAS rektoru 🙂

 14. Interesanti kapēc caurkritušais amerikānis tā laužās uz rektora krēslu

  • Konkrēti, kur viņš ir caurkritis? Viņš tak ir full professor vienā no vadošām medicīnas iestādēm pasaulē. Un kas bija Gardovskis vai Vērta pirms stāšanās rekora amatā? Maz zināmas nulles.

   • Gruntmanis nav full profesor, nav vēlēts profesors, nav PhD, viņa Scopus Hirša indeks
    H – indekss ir tikai 9 – tiem , tas priekš Amerikas akadēmiskās vides ir ļoti zems . Priekš tiem, kas no šī skaitļa neko nesaprot John Hopkins University Medical school profesora amatam vajag vismaz H virs 60. Žēl , ka Latvijas žurnālisti ir tik maz izglītoti izglītības un zinātnes jautājumos.

    • Ir ir viņš full, un ir ievēlēts. Universitātes mājas lapā viss skaisti redzams. ASV nevajag PhD lai būtu profesors, visu nosaka tava zinātniskā aktivitāte. Pie tam ASV PhD nav tas pats kas dr.med LV. PhD nav arī Gardovskim. Ja ir, tad lūdzu uzrādiet kurā laboratorijā viņš ir to ieguvis 🙂 Miklašēvičam gan ir 😉
     Nemaz nezināju ka Uģis taisās par Hopkinsa slimnīcas vadoni. Salīdzināji ar RSU kar ASV zinātnes centriem. Atvainojiet, cik h indekss ir teiksim iepriekšējam rektoram Vērtai? Vai piemēram Gardovskim ja ņem vērā tikai tos pētijumus kuros viņš pats ir piedalijies nevis pierakstijies. Pat ja ņem vērā pierakstītos, tas tā pat ir zemāks kā Gruntmanim. Tad nu sēdies – 2.

 15. Kā man riebjas šitie puspakaļas lēcēji – nāks un mācīs, kā mums dzīvot! Kas mēs kāda muļķu tauta!? Lai šitais amerikānis aiziet pie Ribicka no RTU vai Muižnieka no LU un pasaka – karoče, es tagad gribu būt rektors; jūs visi esat sūda brāļi; mainiet likumu, lai es tieku amatā… Vienkārši zašibīs.

 16. Gruntmanis laužas uz rektora amatu, aicinoto viņa dēļ mainīt likumu. Kārtējais stāsts par to, ka Latvija ir neizdevusies un nāks laimes lācis no amerikas un solīs banānus.

 17. Rīgas medicīnas institūta absolvents Atbildēt

  Pārlasot vēstuli, kas publicēta Facebook , nekādi priekšlikumus RSU attīstībai neatrodu, izņemot vēlēšanu jautājumu. Ir dzirdēts, ka Gruntmaņa kungs ir pats vēstuli Facebook bez saskaņošanas “papildinājis” ar saviem komentāriem, par ko ne visi vēstuli parakstījušie ir ļoti priecīgi, jo lielākajai daļai pēc aizbraukšanas no Latvijas karjera ir attīstījusies ārvalstīs, ir labas atmiņas par savu augstskolu un nav vēlēšanās nonākt kādā konfliktā ne ar universitāti, ne tās vadību, jo nav ne iespēju , ne gribas atgriezties, nav arī pietiekami daudz laika, lai iedziļinātos, kas pie musm notiek tagad. No malas skatoties, izskatās , ka draudzīga ierosinājuma vietā par iespēju paskatīties uz citiem vēlēšanu modeļiem, ir iznācis nesmukums, kurā Gruntmanis ir ievilcis savus kolēģus.
  RSU kolektīvs ir izdarījis ļoti lielu darbu šajos gados, tāpēc Gruntmaņa pozīcija ir liels aizvainojums gan docētājiem, gan studentiem, absolventiem, kuri tiek atzīti kā nepietiekami labi. Cilvēkiem, kas nav spēruši kāju savā augstskolā gadiem ilgi, neko tai nav palīdzējuši un neko par to nezin, nav ētiski savu universitāti kritizēt, neiedziļinoties un neminot konkrētus faktus.
  Kritika ir laba lieta, bet paškritika vēl labāka? Varbūt Jūs, Gruntmaņa, kungs varat pastāstīt, ko Jūs esat savai augstskolai devis šajos gados?
  Man liekas ,ja Gruntmaņa kungam ir zināmi kādi konkrēti RSU vai citas augstskolas, slimnīcas pārkāpumi, tad viņu pienākums un iespēja būtu par tiem ziņot tiesībsargājošām institūcijām, nevis publiski veidot savu PR. Atceroties pēdējo gadu publikācijas, izņemot personīgu naidu pret rektoru, konkrēti fakti, kas liecinātu par to, ka RSU strādā slikti , neattīstās – nav nekur parādīti. Jums nepatīk ārvalstu studenti, tā ir Jūsu personīgā problēma. Rektoru nomaiņa ir dabīgs process, un , manuprāt, Latvijā ir pietiekami demokrātiska sistēma universitātēm izvēlēties to kandidātu, kuru pats kolektīvs vēlas. Vēlēšanu sistēma ASV ir devusi iespēju Trampam kļūt par prezidentu un Lielbritānijai iziet no ES. Vai šādu vēlēšanu rezultāts nodrošina attīstību, to rādīs laiks.
  Likums gan līdzīgi kā citās Eiropas augstskolās prasa, lai rektora pretentendam būtu zinātniskais grāds, kas Gruntmaņa kungam nav. Diemžēl Eiropas universitātēs arī par profesoru Gruntmaņa kungs nevar tikt ievēlēts. Citāda kaŗtība ir ASV, kur par profesoru var kļūt ar ārsts bez zinātniskā grāda. Likumus labot un rakstīt , lai tiktu ievēlēts viens cilvēks bez atbilstības Eiropā pieņemtajām prasībām, Latvijai laikam nebūtu pareizais ceļš.
  Par rezidentu neapmierinātību gan Jums taisnība, jo pēc iniciētām Gruntmaņa kunga dižajām reformām Bārzdiņa kunga padomnieka amatā no universitātēm rezidentu apmācība tika nodota slimnīcām ar visu finansējumu, un tagad rezidentu mācību koordinācijai, kuru LU un RSU tālākizglītības fakultātēs veica daži cilvēki, par to pašu rezidentu niecīgo naudiņu tika izaudzēts milzīgs ne vienmēr labi funkcionējošs aparāts- organizētas dublējošas jaunas birokrātiskas izglītības daļas ar saviem vadītājiem, sekretārēm nu jau katrā slimnīcā.Diemžēl rezidentiem no tā labāk nav kļuvis, jo bieži nauda līdz rezidentiem vispār nenonāk, semināri netiek organizēti un var strādāt pilnu slodzi citā iestādē.

  • Cits RMIA >>> Rīgas medicīnas institūta absolvents Atbildēt

   Bet tas tak labi ka Gruntmanis iesaistās. Būs interesanta diskusija par to kāpēc RSU ir tik švaki ar zinātni. Kā tas nākas ka lielākā daļa promocijas darbi medicīnā ir rakstīti latviski, un tikai abstrakts ir angliski (Skandināvijā viss angliski). Kā tas nākas ka recenzentos ir tikai Latvijas kadri, reti pa kādam lietuvietim vai aizvēsturiskam ārzemniekam? Kā tas nākas ka tagadējais rektors ir autors tik plašai zinātnes tēmai – uroloģija, onloloģija, ģenētika un ķirurģija ja viņam nav nekādas izglītības uroloģijā, molekulārā bioloģijā un ģenētikā? Kā tas nākas ka 80% no LV beigušajiem doktorantiem nākamos 3 gados nepublicē vispār neko un ar zinātni vispār nenodarbojas? Būtu interesanti izveidot bezmaz vai konferenci un visu šo lietu izrunāt.

   • Mani ar izbrīna ar kādiem cepumiem biedrs Gardovskis piebaro talantīgus zinātniekus Miklašēviču un Štumfu lai tie viņa vietā veidotu pētijumus, rakstītu rakstus un liktu viņu kā vadošo pētnieku? Noteikti ar harizmu ņem 🙂 mahahahaha

   • Izklausās kaut kur dzirdēts, tas jau bija PSRS – disertāciju tikai krievu valodā. Latviešu valoda ir viena no ES valodām , un lai tā attīstītos, neredzu neko sliktu, ka tā tiek lietota arī promocijas darbu rakstīšanai, jo kopsavilkums ir angļu valodā un darba rezultāti ir publicēti starptautiski citējamos izdevumos angļu , vācu vai franču valodā un ziņoti starptautiskās konferencēs.
    Vēl viena nianse – zinàtnes finansējums. Domāju, ja parēķinātu, cik EUR vai dolāru ir ieguldīts pētījumos vienas publikācijas sagatavošanā ASV, tad skaitlis pārsteidzoši varētu runāt par labu mums.

    • Tev ,zinātniek, jāpaziņo ka angļu valoda ir zinātnes valoda un darbam jābūt pilnā versijā pieejamam angliski, kā tas ir citur. Ja doktorants nezin agļu valodu, doktorantūrā viņš nedrīst studēt.
     Varu pateikt arī kāpēc – tāpēc ka tie kas nodarbojas ar reālu pētniecību bieži meklē idejas un datus abstraktos, tēzēs un citas vietas lietojot parastu Google. Ne viss ir publicēts PubMed. Ja es piemēram atrodu ka Gardovskis juniors ir atradis jaunu vairogdziedzera marķieri – es gribu visu darbu izlasīt angliski kopumā, nevis kaut kādu Summary. Tad man jāmeklē rokā Juniors vai varbūt tulku nolīgt. Kas vispār ko tādu izdomājis? Kas tas vispār ir par svietu?

  • Atsaukties uz rezidentu apmācību vispār ir stulbums, jo rezidentus Latvijā apmāca slimnīcas, kuru juridiskais statuss ir SIAs MIAs. Universitātes to nevar ietekmēt, un ja Stradiņu slimnīcas magnāti negrib mācīt rezidentus, tad augstskolas tur nav vainīgas. Šo stulbo reformu radīja vājš ārsts Bārzdiņš un Gruntmanis

  • Atsaukties uz rezidentu apmācību vispār ir stulbums, jo rezidentus Latvijā apmāca slimnīcas, kuru juridiskais statuss ir SIAs MIAs. Universitātes to nevar ietekmēt, un ja Stradiņu slimnīcas magnāti negrib mācīt rezidentus, tad augstskolas tur nav vainīgas. Šo stulbo reformu radīja vājš ārsts Bārzdiņš un Gruntmanis

  • Malacis,Ugi. Turies!

 18. Geniāls emigrācijas tīrradnis!

 19. Gruntmanim nav atbilstoša papīra par izglītības pakāpi, lai vispār kvalificētos konkursam
  Tā kā Uģi, nevāvuļo pa tukšo
  Un pašam jau arī gribas tos vismaz 70 tūkstošus , vai ne?

  • Maza tukla blondīne Atbildēt

   Cilvēks kas pabeidzis prestižāko rezidentūru medicīnā Jeilas Universitātē, stādā par par profesoru vienā no vadošām medicīnas un pētniecības centriem pasaulē, ar 10 augstas citējamības publikācijām cenzētos rakstos nav gala kvalificēts? Kurš tad ir? Gardovskis ar saviem 50 publikācijām kurām pusei citājamība ir 3 un mazāk un bez mazākās sapratnes ko viņš tur ir nopublicējies, ir gana kvalificēts? Varbūt Vētra? 4 publikācijas lietuviešu kreisajos rakstos? Jā Gruntmanim nav kvalifikācijas darbā ar vadošām partijām, otkatiem un žuļikošanu.

 20. Vai tad Gardovskis jau nav uz Spāniju aizvācies, vai tomēr vēl vajag nopelnīt saldējumam?

 21. Varu iedomāties kā Gardovsku brandžai aste trīc ka kāds neatņem viņiem silto vietiņu. Vai kādas nepatikšanas var sanākt esošai kliķei, kad kāds sāks pētīt iepriekšējo saimnieku sadarītos darbus RSU. RSU lielīšanos par milzīgo ārzemju studentu pielpūdumu gan nevajadzētu ņemt notietni – tas būtu kas pats kā Šlesers lielītos ka radijis LV milzīgu invistīciju pieplūdumu pārdodot pa lēto uzturēšanās atļaujas EU. Atšķīrība tikai ka Šlesera ielaistie cilvēki nāks un ies, “Gardovska brāķīs” bendēs cilvēku veselību dažādās vietās pasaulē. Nauda tak neslird, vai ne Jāni?
  Ņemot vērā Gardovska ģimenes metodes cīņā ar iespējamiem pretiniekiem, jāgaida kārtējā anonīmā ķenga vai pat ķengas par konkurentiem kādā pietiek.com vai citur.
  Piebildīšu ka Gardovskis ar savējiem ir ZZS cilvēki, ne TP. Komunistu skolas un komunistu metodes.

 22. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Skaidrības labā: Dr. Uģis Gruntmanis ir Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) valdes priekšsēdētājs Ā R Z E M Ē S.

 23. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Skaidrības labā –
  Dr. Uģis Gruntmanis ir Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) valdes priekšsēdis Ā R Z E M Ē S.

 24. Gardovskim gan bija liela pieredze pirms nokļūšanas amatā. Galvenais bija TP atbalsts un dalība pozitīvisma kampaņā. Negrib ielaist nevienu svešo,jo tad atklāsies brīnumu lietas,tāpēc tiek turēts Brigmana dēls,lai būtu zzs aizsegs.

  • Gardovskis visu laiku ir strādājis universitātē. Zināšanai – pirms rektora bija prorektors klīniku jautājumos

   • Nevis strādāja, bet atsēdēja. Viņš vispār visur sēž un skaitās. 20 komisijās, rektora amatā, ZA, klīnikā un pie sievas.

Draugiem Facebook Twitter Google+