×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
19. marts, 2018
Drukāt

Vai Rietumi atbildēs Krievijas izaicinājumam? (9)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pēc izaicinošā uzbrukuma ar nervu indi bijušajam Krievijas drošībniekam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Anglijas pilsētā Solsberi ASV, Vācija, Francija un citas rietumvalstis apliecinājušas atbalstu Britānijas sankcijām pret Krieviju, taču analītiķi pauž bažas, ka Londonas izziņotā pārdesmit Krievijas diplomātu izraidīšana neietekmēs Maskavas agresīvo nostāju.

2006. gadā Londonā ar radioaktīvas vielas saindētu tēju tika nozāļots bijušais Krievijas drošībnieks Aleksandrs Ļitviņenko. Pēc viņa atraitnes Marinas Ļitviņenko uzstājības padziļinātā izmeklēšanā britu izmeklētāji secināja, ka, iespējams, viņa slepkavību, ko pastrādāja čekas aģenti Lugovojs un Kovtuns, bija apstiprinājis Krievijas patvaldnieks Vladimirs Putins. Toreiz Londonas sašutums bija ne mazāks kā šodien, bet drīz pieklusa, un atsākās bizness kā parasti. Britānijas un tās sabiedroto publiskais izaicinājums Krievijai pēc Skripaļa saindēšanas vēl var izvērsties bezdarbībā, atzīmē laikraksts “The Independent”. 2016. gadā, kad Terēza Meja bija Britānijas iekšlietu ministre, Marinai Ļitviņenko nosūtītajā vēstulē ministre solīja “spert jebkuru soli pret Krievijas slepkavām, lai šāds noziegums pret Apvienoto Karalisti un tās iedzīvotājiem nekad neatkārtotos”. Tagad Ļitviņenko atraitnei nācies konstatēt, ka Meja, nu jau esot premjerministres amatā, nav spējusi izpildīt savu solījumu, atzīmē britu mediji.

Daži britu politiķi, tajā skaitā opozīcijā esošās leiboristu partijas līderis Džeremijs Korbins, uzskata, ka būtu pārsteidzīgi apsūdzēt Krieviju par uzbrukuma rīkošanu Skripaļam pirms neapstrīdamu pierādījumu savākšanas. Bijušais Britānijas vēstnieks Uzbekistānā Kreigs Marejs paziņojis, ka savulaik apmeklējis objektu Nukusas pilsētā, kur atradās ķīmisko ieroču ražotne, kas tika demontēta ar ASV līdzdalību. Viņaprāt, tie paši cilvēki, kas savulaik apgalvoja, ka Irākas diktatoram Sadamam Huseinam ir masu iznīcināšanas ieroči, tagad apgalvo, ka Putina Krievija lietojusi nervus paralizējošu vielu uzbrukumā Britānijas teritorijā.

Tā kā toksiskā viela Skripaļa meitas Jūlijas ceļasomā varēja tikt ievietota jau Maskavā pirms viņa ierašanās Londonā, nozieguma rīkotāji varēja neierasties Britānijā, kas apgrūtinās britu varas iestādēm viņu atklāšanu, raksta avīze “The Telegraph”. Daži eksperti pieļauj, ka nervus paralizējošā viela “Novičok”, kas tika izveidota vēl Padomju Savienībā un tikusi lietota uzbrukumā Skripaļam, juku laikos pēc Padomijas sabrukuma varēja nonākt kāda noziedzīga grupējuma rīcībā. Analītiķi atgādina mīklainu slepkavību 1995. gadā, kad kāds krievu baņķieris un viņa sekretāre tika nogalināti ar tālruņa klausulē ievietotu indi, ko bija pārdevis kāds Krievijas ķīmiskās laboratorijas darbinieks.

Pēc uzbrukuma Skripaļam ar kaujas ķīmisko vielu Rietumi pauduši solidaritāti ar Britāniju, taču jautājums par jaunu sankciju ieviešanu pret Maskavu paliek atklāts, atzīmē izdevums “Der Spiegel”, apšaubot citu rietumvalstu apņēmību vērst jaunas sankcijas pret Krieviju.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Nav tālu jāmeklē Kas ir kas Atbildēt

  Citāts no ši paša raksta: “Daži britu politiķi, tajā skaitā opozīcijā esošās leiboristu partijas līderis Džeremijs Korbins, uzskata, ka būtu pārsteidzīgi apsūdzēt Krieviju par uzbrukuma rīkošanu Skripaļam pirms neapstrīdamu pierādījumu savākšanas. Bijušais Britānijas vēstnieks Uzbekistānā Kreigs Marejs paziņojis, ka savulaik apmeklējis objektu Nukusas pilsētā, kur atradās ķīmisko ieroču ražotne, kas tika demontēta ar ASV līdzdalību. Viņaprāt, tie paši cilvēki, kas savulaik apgalvoja, ka Irākas diktatoram Sadamam Huseinam ir masu iznīcināšanas ieroči, tagad apgalvo, ka Putina Krievija lietojusi nervus paralizējošu vielu uzbrukumā Britānijas teritorijā.”

 2. Pēc tam, kad Briti izvazāja un kājām sabradāja Latvijas vārdu savā filmā par Krievijas uzbrukumu Baltijai un Latvija pat necentās sodīt tos, kas deva atļauju šeit filmēt nemaz nerunājot par protesta notu. Pēc tam, kad viņi nobalsoja par “brexit”, man nav nekādas ticības šai sarūsējušai dzelzs lēdijai.

  • papildus pilsonis Atbildēt

   Tikai tālāk skatoties – tā filma par iespējamo Latvijā un par esošo impotenci britu salās – kā to Krievijas krupi norīt… – jā pat to sarūsējušo dzelzs lēdiju taisnība – britu salās nav Politiķa ( Čerčils, Tečere ) ir tikai sīkaļas, kuras nav spējīgas tikt galā ar pašu radītām ES muļķībām…

 3. Tā rietumi ”brīvā pasaule” ir neizprata, kas tas komunisms ir un ko viņš ēd – nu labākajā gadījumā kāds populārs aktieris, karikatūrists, bet tās nometnes, nošaušanas, golodamors esot izrunāts…

  Tā rietumi ”brīvā pasaule” ir neizprata, kas tā tada ”miera kustība” ir – nu labākajā gadījumā kaut kas pret ieročiem, mēs par mieru ar balodīšiem un finansējums… izrunāts ?

  Tā rietumi ”brīvā pasaule” ir neizprata, kas tā tāda ‘Greenpeace’ kustība ir – tā pret dabas postīšanu – tikai kad kādi zaļie , nezinot saimnieku, uzkāpa uz Krievijas naftas platformas – naudiņa beidzās…

  Tā rietumi ”brīvā pasaule” ir neizpratīs, kas tas putinisms ir un ko viņš ēd – kādi viņa mērķi un tikai tad, kad tanki tiks mazgāti Atlantijas okeānā pie britu salām – atvērsies mute…varbūt saelposies atkal kādu ”Duračok” gāzi vai radioaktīvos putekļus – kā tā – mēs taču viņam visu viņam ļāvām, pat trubu vilkām? Tā savulaik Eiropā kādam tur austrietim Vācijā ar tām mazajām ūsiņām. Pat devām varu par Eiropu, kur toreiz palika pateicība…
  Nekas nav mainījies, pat saprašana tā pati. Jā dod daudz, bet – kur vara pār Eiropu, pasauli…
  Savulaik bija laba četradesmito gadu filma par kādu diktatoru ar ČarlijuČaplinu galvenajā lomā. Tas pārdomām – atkal negribās redzēt – bet vajadzētu…

 4. Pašreiz rietumi ar krievnacistiem tikai paijājas. Vai tāpēc, ka tie kādreiz bija “sabiedrotie”? Pūķina bandu varētu ātri nospiest uz ceļiem, ja gribētu, bez jebkādām bumbām.

 5. … Vai nu Putins melo, vai vins ir zaudejis kontroli par savas valsts piederigo nedarbiem … un spej tikai noskatities, ka vina raditie sava starpa izrekinas … nekas labs Bezabrenei no sa vai no ta … !!!

 6. t’ada nihilistiska attieksme pret citu viedok’liem?

 7. J’us smejieties vai k’a? K’ap’ec krieviem b’utu j’ataisnojas da’zu-labu idiotu personisko amb’iciju prieks’a?Ja j’us k’ads kaimu’n’s apvainotu ne’arst’ejami nolemt’a slim’ib’a,vai j’us ar’i tam pikristu,ja p’ar’ejie kaimi’ni nov’erstos?

Draugiem Facebook Twitter Google+