×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
5. janvāris, 2017
Drukāt

Liāna Langa: Miljonu tērēšana simtgadei ir noziegums pret nabagiem (112)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Liāna Langa

Pirms apmēram desmit gadiem viesojos Druskininku starptautiskajā dzejas festivālā. Bijām izmitināti sanatorijas telpās, festivāla budžets bija tik plāns, ka noslēguma ceremonijā, ko papildināja kaismīgi lasījumi, uz gariem galdiem atradās vien šķēlēs sagriezti āboli un riekstiņi. Tomēr neviens par to nebēdāja, jo atmosfēra bija pacilājoša, solidāra un draudzīga. Goda vieta tika ierādīta dzejai un viesiem, nevis ziedu virtenēm, cepešiem un dažādiem smalkā stila atbirumiem. Neilgu laiku pēc tam ar avangarda džeza eksperti Sandru Ameriku mēteļos drebinājāmies neapkurinātā Arodbiedrību pils zālē, kur norisinājās Viļņas starptautiskais džeza festivāls. Sasildīja mūzika, improvizācija.

Nepārprotiet, nebūt neuzskatu, ka tādi apstākļi ir standarts, pie kura būtu jāatgriežas.

Rīgā pie Kultūras ministrijas darbojas Latvijas valsts simtgades birojs, kas iekārtojis pārskatāmu mājas lapu ar informāciju un ziņām medijiem, piemēram, 2018. gadā Latvijā tikšot izrādītas NKC konkursā uzvarējušās sešas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un divas animācijas filmas. Tas patiesi grezni un pelnīti pēc valsts politikas nolaidības dēļ kino nozarē ieilgušās gavēšanas, kad kāds klasiķis pat tīrīja “Lattelecom” tālruņa kabīnes (kad tās vēl bija). Taču – vai Latvijā mēs runājam par samērīgumu? Izskatās, ka Igaunijā un Lietuvā to dara, bet ne Latvijā. Vai 60 miljonu tērēšana simtgadei ir gluži vienkārši noziegums pret Latvijas nabagiem? Uzskatu, ka jā.

Nedomāju, ka sabiedrībai būtu pieņemama iespēja šeftmaņiem “uzvārīties” uz Latvijas simtgades svinībām. Bet kādas aplēses tad ir kaimiņvalstīs? Igaunijas Ministru kabineta preses dienests man pavēstīja, ka nepilnu četru gadu laikā tērēs 24 miljonus eiro. Skaidrs pierādījums vispārzināmajam – turīgākie ir taupīgāki. Savukārt no Lietuvas atbildīgie par svētku norisi man atrakstīja, ka neatkarības simtgades svinību budžets ir decentralizēts – no 2015. līdz 2017. gadam plānots tērēt deviņus miljonus eiro, no tiem 2017. gadā 5,5 miljonus ieguldīšot kultūras projektos. Bet turpmākie aprēķini par 2018. gadu Viļņā vēl tikšot veikti, tomēr jau tagad ir skaidri zināms, ka fundamentālai Nacionālā kongresa centra renovācijai ieplānoti 22 miljoni.

Kāpēc Latvijā teju vienmēr viss izmaksā dārgāk nekā kaimiņvalstīs? Vai turpina darboties labi ieeļļotā politiskās korupcijas sistēma, par kuru KNAB un Ģenerālprokuratūra izsenis neliekas ne zinis? Un kāpēc sabiedrība par šiem kliedzošajiem faktiem nesaņem skaidrojumus, vien kaut kādu murmulēšanu pāris sekunžu TV sižetos? Tostarp Garkalnē nevarot palielināt līdzfinansējumu sertificētām auklēm, jo esot jābūvē mūzikas skola par 7,3 miljoniem. Jā, būvniecība tautas kalpiem patīk…

Tikmēr reiz pārliecinātais komjaunietis, mūsu šā brīža labklājības ministrs Jānis Reirs paziņojis, ka valsts sociālās apdrošināšanas sistēma, kurā glabājas esošo un nākamo pensionāru uzkrājumi, nav ilgtspējīga un jau 2019. gadā sociālais budžets būšot “mīnusos”, vēstīja TV3 ziņas. Pensiju sistēma neesot ilgtspējīga, pavisam tieši teicis Reirs. Pensionāri ir pamatoti satraukušies. Diez kā nu būs ar tām gavilēm un prieku Latvijas simtgadē pēc ilgstošas paniņu diētas. Vācijā satiku divas rūdītas latviešu žurnālistes, kas mazkvalificētā darbā pelna sev pensiju. Laikam jau viņas bija tālredzīgākas par Reiru, turklāt viņām bija apnicis skatīties uz ļautiņiem tālrādē, kuriem, piekļūstot varas grožiem, ātri vien galva sāk augt no pleciem… Vācijā viņas jūtas drošas un pat laimīgas.

Es savukārt sapņoju par valsts organizētu un apmaksātu vēsturnieku desantu, kuri dotos uz mazākumtautību skolām visā Latvijā, lai stāstītu par Latvijas tapšanu un vēsturi. Esmu vienisprātis ar komponistu Jāni Lūsēnu (skaņradis intervijā laikrakstam “KDi” ieteica māksliniekiem vienoties un simtgadē pateikt paldies visiem cilvēkiem, kuri maksājuši nodokļus, uzstājoties par velti. – Red.)  – ja kāda vēlas, 2018. gadā bez maksas labprāt lasītu savu dzeju lauku skolās, klubos un bibliotēkās.

Pirms Romas impērijas bojāejas tās elite esot šķērdējusi un dzīrojusi uz nebēdu mēnešiem, pat gadiem. Deputāti un valdība, jūsu alkatība un saimniekošana ir nožēlojama. Es mīlu Latviju, bet strauji tuvojas brīdis, kad man būs kauns tajā dzīvot.

Vai par tādu Latviju mira Slapiņš, Zvaigzne, Astra, moku ceļus gāja Doroņina, Skujenieks un daudzi citi? Vai mūsu valsts mērķis ir cilvēks?

Pievienot komentāru

Komentāri (112)

 1. Noziegums pret visiem kurierm vajaga palīdzību

 2. Kur ir problēma novirzīt 100 gades tusiņam paredzēto naudu kam lietderīgam un tautai klusībā nosvinēt? Kūda tik tautu. Un tauta, mēs paši ārdamies savā starpā. Pakasamies vēl, lai tās 100 galvas turpina darīt, ko grib.

 3. Ļoti patiesi vārdi! Paldies Liānai Langai!

 4. Paldies par rakstu! Ari man bija jaapamet Latvija, lai gan ljoti milu savu Teevu zemi. Tomer ceru, ka reaiz atgriezishos. Vismaz , nomirt.

 5. Tā būs mūsu pensionāru sēru diena p

 6. Izlasot raksu ,…Miljonu tērēšana simtgadei ir noziegums pret tautu ” un pārlasot rakstam veltītos
  komentārus ,neviļus rodas tāda kā nepatikas sajūta ar neskaitāmiem JAUTĀJUMIEM ,proti : ,,KĀPĒC
  tieši tādām pašām svinībām ,kaimiņi IGAUŅI TĒRĒS bezmaz 2X MAZĀK !!! un LIETUVIEŠI vēl
  MAZĀK ,KĀ IGAUŅI !! par SOMIEM nemaz nerunājot !! Zinot , sasniegto ( Igaunijas transporta jomā, gan vilcienu iegādē u.t.t. Lietuviešiem ceļu stāvoklis , transporta nodevas ,degvielas cenas , arī par lietuviešu vairāk kā 300 veikalu ,,MAXIMA” ,,ielaušanos” Latvijā (kur PVN tiek aizpludināti uz Lietuvu ) mēs ,,tēlosim ” tos apmierinātos ,kuri ar dziesmām piketē pie valdības nama .
  Dzirdot himnas vārdus ,….,,DIEVS SVĒTĪ LATVIJU , rodas kārtēja neizpratne ,proti : nevienam
  NEPATĪK ,ja tiek šauts , …tanī skaitā ,….šauts DIEVAM acīs !( te domāts tas tūkstošus vērtais saluts.
  Un te nu sagribējās mazliet paimprovizēt ,….proti atlaist SAEMU , atlaist ministrus u.t.t . un LŪGT
  Igaunijas valdību uz gadiem 30 līdz 50 it pārvaldīt Apvienoto Igaunījas-Latvijas valsti ar robežupi
  DAUGAVA ( Vidzeme + Latgale ) ,bet (Kurzemi +Zemgali ) l pārvaldīt Lietuvai (Lietuvas-Latvijas ) valsti. Par velti tas nenāktos, bet iegūtos līdzekļus atlaižot SAEMU un ministru kabinetus domājams
  būtu pietiekami .Tā visātrāk sasniegtu kaimiņu dzīves līmeni !

 7. Jūs te varat visi cepties līdz apnikumam–tāpat neko nevarat izmainīt,–jau sen bija laiks sacelties un padzīt visus izdzimteņus,,kas sūc no tautas asinis.

 8. ,bet ko lai dara bagāts dara kā grib …mē ēēs esam vareni :))))

 9. gribu uz simtgades dziesmusvētkiem!!!bet ,ak vai,! ss.com viena biļete 150-350 e!!!!audzinu invalidu kopš bērnības, uz abiem 350 mēnesī, ja abi mēnesi needam tad es tieku uz svētku koncertu! prieks, kur tu rodies!

 10. JAU 18 gadsimta musu rakstnieks Jekabs Jensevskis rakstija ka Latviesi NODOD SAVUS TUVAKOS, TAGAD TAS APSTIPRINAS UZ VISIEM 100 PROCENTIEM

 11. Domaju daudzi vecaku gada gajuma CILVEKI atceras musu rakstnieku Jekabu Jensevski dzimis 18 gadsimtaa tad jau toreiz vins rakstija ka LATVIESI IR SAVAS TAUTAS NODEVEJI. TAGAD TAS PIERADAS LOTI SPILGTI

 12. Nesen pastaigāju pa Gleznotāju kalniņu Meža kapos .Skumji ka daudzas kapu vietas jau aizaugušas un nevienu vairs neinteresē tur dusošie talanti .Tik daudz saukļu – par godu 100gadei , ka liekas , ka drīz jau elposim par godu tai .Varbūt varētu studentiem būt sauklis – Sakopsim 100 Latvijas profesoru, akadēmiķu , tēlnieku, gleznotāju utt kapu vietas?

 13. Sapņojam, runā jam, dancojam, dziedam… viss taču ir OK…

 14. Tautā arvien vairāk rūgst neapmierinātība,gan ar valdību,gan Rīgas Domi. Un latvietim tāda daba,ļauj kraut sev virsū…ļauj…bet kad tad sprāgst,tad rezultāts nav paredzams.

 15. Vai es nevaru svinēt un priecāties tāpēc,ka kāds ir nabags?!Es neesmu bagāta,bet es gribu svinēt vasts jubileju….Ja cilvēks strādā un cenšas dzīvĕ ko sasniegt-viņš nekad nebūs nabags…

  • Pie tam tie “nabagi” ir vienkārši sliņķi. [Es nerunāju par visiem, protams, bet par lielāko daļu noteikti]….

   • Nu re kā – viss ir noskaidrots – lielākā daļa latviešu tautas ir sliņķi. Jeb varbūt kļūdos- un lielākā daļa tautas ir turīgi un bagāti? Jeb sliņķi ir visi tie kas izbraukuši – ap 600 000 -iem?

   • Vai sliņķi ir tie,kas negrib vergot par minimumu?!! Tu,pirdien(e),vari strādāt(vergot) par kapeikām(centiem),es un vēl daudzi nē!!! Pirms raksti – pārdomā!

 16. Iztīrīt no Valsts un pašvaldības struktūrām visus bijušos KP locekļus. Paskatieties lūdzu,kas atrodas ZZS par ļaudīm…-partijas vadītājs?! Tādi pilsoņi ir citās partijās arī…

 17. Paldies! Patiesi vārdi. Jādzīvo atbilstoši saviem līdzekļiem, nevis mūžīgi “uz parāda”.
  Vai taupīt vispār vairs neprotam nevienā vietā??! Kaut gan taupot var iedzīvoties sodā, kā tas ir ar OIK.
  Par šo tēmu arī klusums.

 18. Arvien vairāk nosliecos domām, ka dzīvoju, tad kad esmu ?, jefińu zemē. Manuprāt vajadzēja katram Latvijas iedzīvotājam uzdāviniet siltu cepuri ar bumbuli galā un katram viesim, kas ielido, arī, ar uzrakstu ‘’’’❤️Latvija 100 ‘’’’’un tas maksimāli izmaksātu euro 20000000 pie tā ja cepure made in China izmaksā euro 5 un uzbombījat 18.Novembrī salūtus, viss , pietiek! Tāpat Latvijas iedzīvotāji tie kas apmeklē pasākumus tie apmeklēs, tā vismaz kāds mājās varēs teikt:”hahaha, vot , gosudarstva podumala ctobi teplo bilo, a to otoplenije uze kosmos stoit, hahaha!” Vajadzīgs ir patriotismu audzināt, Latvijas iedzīvotāji ir kūtri uz to!

 19. Tā ir tikai izrādīšanā-ka mēs VISI labi dzīvojam.Diez vai viņi zin kā izdzīvot ar minimālo algu.Riebjas pat iedziļināties.

  • Salūtus nevajag,piegandē jau tā piecūkoto zemīti,bet kas ir teicis,ka tā nauda tiks patiesi iztērēta svētku vajadzībām?Vakar vācām naudu,ziedojām slimiem bērniem,lai dabūtu uz pekām,bet tur kaut kādus vārtus par ceturtdaļu miljona slien un sazin vēl kādus brīnumus!Vai tad kontroles nekādas nav,cik patiesībā tie murgi maksā?

  • Manuprāt līdzekļi tiek iztranžēti par nevajadzīgām lietām,kaut vai tie vārti,un skandāls ap kokiem,kur galīgi lieki ir ko mainīt.Vērtīgi būtu atstāt paliekošas vērības,lai nākamās paaudzes varētu lepoties ar mums!Kāpēc nevarēja uzbūvēt skaistu koncertzāli Rīgai,kuras nekad nav bijis,tikai sola pirms vēlēšanām un pēc tam izčab!

 20. Dainis Goldšteins Atbildēt

  Valdība uzskata, ka tā būs vienmēr, kamēr būs Latvija un latvieši, jo tas nebūs ilgi………..

 21. “vadoņi” pēc sociālistiskās sacensības organizēšanas pieredzes ir profesionāļi naudas
  “aprakšanā” un sev piesaistē gan ceļu pamatnēs,gan miljonu būvēs,gan “izglītojošos”
  komandējumos, tasītei kafijas un cepumam obligāto semināru dalībniekiem pēc pašu
  izdomātiem noteikumiem,regulām un likumiem.

 22. Grib tērēt miljonus simtgades svinībām, sagaidot Jaungadu gaisā izšauj tūkstošus, bet vai jaunatne Latvijā līdzarto kļūs izglītotāka un zinās, ka termins – pilsonība ir valstiskā ptautībass nosaukums – Latvija, nevis tautības nosaukumi. Varbūt vajadzētu sākt ar to, ko māca Izglītības ministrijas skolās, ja jaunietis pilsonības vietā dokumentus raksta tautības nosaukumu. Tas ir Latvijā dzīvojošs latvietis nezina, ka viņam ir Latvijas pilsonība, kas rakstīts pat pasē. Jauc pilsonību ar tautību.Tas liekas absurdi, ka vidusskolu un augstskolu beiguši cilvēki jauc elementāras lietas vai nekad nav par to padomājuši, kurā valstī dzīvo un, ka pilsonība ir Latvijas nevis tautība. Vai arī tas norāda, kādā jomā netiek izglītoti. Vai šaujot raķetes un iztērējot miljonus netiek tērēta tāpati nodokļu nauda, par kuru tik ļoti uztraucas, ka pat daudzgadīgus valsts iestādēs strādājošos pensijās aizejošos darbiniekus pensijā pavadot nevarot atļauties valsts iestādēs pat apsveikt ar puķi. Cik kolēği samet naudiņas, lai svegadie tik ir pateicība par daudz nostrādātiem gadiem. Tāda ir situācija valstī, jaunatnes izglītošanā un varenā simtgades atzīmēšanā vai uzlabosies izglītošana un materiālā situācija?!

 23. piekrītu!!!

 24. Ar 60 miljoniem tak nepietiks,pēc svinībām noziņos ka iztērēti vēl n-tie miljoni bet ko nu vairs…..konstatēsim faktu un pieliksim algas vadoņiem-tak būs pelnījuši!

 25. Jocīga sieviete! Pati visu laiku grābj no kultūras naudas, bet nu laikam nav pietiekami dabūjusi, ja šādi noliek Latviju. Latvijas Literatūras Centrs viņas vadībā ir kaut kur nozūmējis valsts naudu lielos apmēros, pēc tam viņai ir ļauts centru likvidēt. Nu jau laikam jūtas pavisam droša, ka nebūs jāatmaksā, jo atkal metas cīņā. Cer, ka pametīs kādu kaulu, lai apklustu.

  • Nevaru nepiekrist. Varbūt tiešām ir šāds Langes raksteļiņa mērķis. Izlasot to,palika tādas kā mieles. Jo runa tomēr ir par simtgadi,kas ir reizi simt gados…

   • Simtgades svētki ir tikai pilsētniekiem, kā lai es vienkārša lauku sieva, dzīvojot 150 km no Rīgas un 35 km no sava novada pilsētas ,lai tieku uz kādu pasākumu, ja arī tur kas tiktu rādīts, nekādi. Man svētki izpaliek.

    • Nu gan Tu salaidi nabadzīte grīstē ! Ja jau Tev nekā nav tavos laukos – tad kā Tu vari sēdēt internetā un laist klačas !

 26. Kgb programma darbojas ideāli,Latvija irjāinīcina.

 27. Latvijas izlaupīšana turpinās,vai ir vērts iet uz vēlēšam un maksāt nodokļus,varbūt labāk braukt prom?

 28. Šajā valstī viss ir uzspirkts KNAB tanī skaitā.
  Mēs jau tā izsceļamies ar visādām lietām
  Mums ir viss dārgākais tilts degviela viss dārgākā utt kaut vai blakus tautiešiem tas pats ir lètāks.
  Tāpēc nešaubos ka simtgadej tiks izstērèts 5milioni bet kabatā pārejajs paliks.
  Bet tiks paziņots ka katra kapeika no 60 milioniem tika ieguldīta.

 29. negribu seit neko svinet un neatbalstu ,ka par nodoklu naudu kaads uzdrikstas latvijaa svinet 25 nabadzibas un izzagsanas jubileju100 gadus jaatzime ar bezmaksas pasakumiem un ja nevar ,tad nav ko dir…st augstak kaa esam notupusies

 30. Drīzāk pret nodokļu maksātājiem. Piemēram, par godu simtgadei, varētu atcelt īpašuma nodokli par vienīgo mājvietu.

 31. Paldies par lielisko rakstu.tās ir ari manas domas,lielie kungi.gluži vienkārši nezin,kā tauta dzīvo.

 32. so pietuukuso….cik tuulstosus saneema no Zagara,cik no KKF…

 33. Simt gramu. Kultūras? Grams par gadu. Prozit!!! Atbildēt

  Par ko cepiens? Simtgade ļaus nopelnīt. Dažiem. Vai peļņa nav pastāvošās iekārtas vienīgais dievs un dzinulis?

 34. Totālā korupcija valsts kantoros, politmafiozas shēmas+pērkamas tiesas nobeigs Latviju pavisam! 100 gadi/60 miljoni silē….pirks, pasūtīs, apskaņos, atskaņos, filmēs ,dancos…kāds to visu darīs, bet kāds cits to “režisēs” un saņems miljonus!

 35. Uzrakstiet, kas tie vēl par 1,8 miljoniem Ikstenai un Langai, likvidējot LLC. Reputācijai mūsu valstī nav ne mazākās nozīmes.

 36. Kinojomā tomēr konkursos vērtē finansējuma piešķiršanu (izņemot politiķu simtgades aktivitātes Saeimā). Vakar TV Kultūršokā ļoti nepatīkamas tendences ar deju lieluzvedumu Māras zeme. Vieni uzņēmušies gandrīz autorkoncertu veidošanu Dziesmusvētkos. Bez konkursiem. Lieluzveduma režisors Seņkovs, scenāriste Struka klusē. Simtgades svētkos vingros padomju stilā (zilos briesmīgos kostīmos), par klasiķiem H.Sūnu u.c. aizmirsts. Kas par dūšu uzņemties tādu atbildību! J.Purviņš un J.Ērglis nevar sūdzēties par lielummāniju.
  Tieši tāpat literatūrā bez jebkādiem konkursiem L.Langa un N.Ikstena dodas savās ārzemju turnejās, propogandē sevi. Pārējie klusē. A.Jundze intervijā Delfos par Literatūras Centru tik nesaprotami izsakās – par draugu pulciņiem, kas to dibinājuši. Tad jautājums, vai Ikstena un Langa, kad lielais iztrūkums parādījās, arī to slēdza? Lai naudu novirzītu Ventspils Rakstnieku mājai? Forši, vai ne? Dibinām, slēdzam, bet, kas tos vairāk kā 70000 atmaksās valstij?
  Taču pienācis laiks runāt par to, kas notiek kultūrā. Somija simtgadei tērēs 19 miljonus, Latvija 60 miljonus!!!

  • Noskatieties kultūršoku Atbildēt

   Iecerētie kostīmi: paskatieties Dziesmu un deju svētku deju lieluzvedumā jaunos tērpos izdejos “Māras zemi” (www.la.lv/jaunos-terpos-izdejos-maras-zemi/). Cik sapratu, pasūtīs ārzemēs visiem vienādus.

 37. Dzīres mēra laikā,plika izrādīšanās-mēs esam vareni,mēs esam diženi,nu daži tādi tomēr ir.

 38. Un KO svinēt?!!! Pašu 100gadu faktu? Un tikai.Valsts nozagšanu(izlaupīšanu) 25gadu garumā nosvinēt ar superdārgu salūtu pēc 5iecu gadu dzīrēm…??? Mēs paši esam radījuši šo nabadzību un alkatību! To arī nosvinēsim! Vsi kopā! Nabadzības un alkatības svētkus!!! Vai ne..Aivar,Andri,Ainār…un visi pārējie,Latvijas valstij piederošo uzņēmumu valdes”loceklīši”:):(Nav jau grūti uzsaukt baļļuku par svešu piķi!

 39. ka persona, kas pati turējusies pie siles, tagad to nosoda.

 40. Liānas impērijas bojāeja jau notika, 1991.g. Tas ka viņai kauns dzīvot Latvijā mani nemāz nepārsteidz. Šādu sentimentu izjūt liela daļa padomju cilvēki.

 41. Nesaprotu, cik ilgi var mocīt paši savu tautu???

 42. Rakstam pilnīgi piekrītu, jo tas kas notiek ir gatavais absurds.

 43. Jums Liānas kundze taisnība! Tāda summa svētku sarīkošanai, bet pensionāriem, indeksācijas rezultātā, kukulītis maizīte- labākajā gadījumā divi! Šļupštošais ekskompartijas sekretārs no zaļzemniekiem un daļa viņam līdzīgo, sen pelnījuši sūdainu mietu uz pleciem un “ekskortu” iz saeimas pa skujām kaisītu autostrādi!

  • Tieši pensionāriem ,kas maksā nodokļus no savām niecīgajām pensijām kuras krietni ir zemākas,kā iztikas minimums,IEEJA ŠAIS KUNGU SVĒTKOS BŪS LIEGTA,JEB VARĒSIT NOSKATĪTIES CAUR SĒTU, KĀ NABDIEM PIENĀKAS !!!Galvenais,ka dzīres notiks 5gadu garumā.Tā jau ir,ja latviešiem,nav arko izcelties,tad ar stulbumu ieņemam pirmo vietu Eirosavienībā,STABILI !!!

 44. Liāna Langa neteica neko un fiksi pamuka malā, kad Latvijas Literatūras Centrs bija izsaimniekojis milzu naudu. Liāna Langa tikai raustīja plecus un brīnījās, ka viņas uzraudzībā un līdzdalībā tā ir noticis. Nē, nauda netika atmaksāta! Centru ar visiem grandiozajiem parādiem likvidēja.

 45. Nebūsim naivi. Tā ir funkcionāru iespēja krietni pagrābties no valsts budžeta piecu gadu garumā. Tur atkal faktiski visa peļņa nonāks savējo makos caur iepiskumiem un pasūtījumioem, bet pēc tam tiks pienācīgi sadalīta savā starpā. Tas ir Dienvidu tilta variants, tikai saistīts ar latvijas simtgadi. pie varas esošie ļeņinieši-staļinieši tur nesaskat neko nosodāmu, tāpat kā Dienvidu tilta izmaksās.

  • Tas ir tipisks sovjetu funkcionāru darba paņēmiens- sadalīt sev par labu kopējos līdzekļus, par iemeslu ņemot kādu grandiozu projektu. Un kas var būt vēl cēlāks kā šādas 100gades svinības. Atmiņā nāk LNB atklāšana ar cilvēku ķēdi grāmatas nogādājot no vecās ēkas uz jauno, kas patiesībā izrādījās blefs.
   Protams, ka atzīmēt valsts pastāvēšanas 100 gadus vajag, bet ne jau šķiežot miljonus, kad valsts ir nabadzīga.

 46. Ārzemju braucieni Atbildēt

  jau arī maksā. Un, cik LLC neaizvirpināja naudiņas! Un, kurā pusē palika L.Langas nostāja, kad Panorāmā aicināja par A.Bērziņa otro termiņu? Fonda nauda acīs mirgoja?

 47. Iespējams, šī Liāna L. var uzrakstīt dzejoli, taču viņai nav saprašanas, kur sākas un beidzas valsts nauda un kur sākas pašvaldības nauda. Ja viņu ieliktu simtsgades rīcības komitejā vai kā tos organizatorus sauc, viņa te tik kaismīgi neizrunātos.

 48. Piekrītu pa visiem 100%. Svētku rīkotāji acīmredzami neapzinās , to ka Latvijā vēl dzīvo daudz vecākās paaudzes cilvēku, kas savu darba mūžu strādājuši kopjot zemi un audzinot bērnus, dzīvo trūkumā un atstumtībā un nav pelnījuši piedzīvot pazemojumu un kaunu kā mūsu tautu dēli un tautu meitas šķērdējas
  pa labi un kreisi ar naudiņu, ko citi pelnījuši grūtā darbā. Nevajag jau lielas gudrības ar pilnu kabatu .sarīkot lepnas dzīres. Valdībai jāieklausās mūsu garā bagātāko cilvēku ,kāda ir Liāna Langa ,domās un
  pārskatīt 100 gades svinību plānu un budžetu.

 49. Nu visiem tachu premijas ir jaizmaksa tukstoshu apmera par milzigo darbu! Turpinam zagt valsts Kalpi!!!!

 50. Noziegums pret nabagiem ???
  Vai noziegums pret nodoklu maksatajiem Ari NE?

  • Noziegums ? Jā ! Eiropas mēroga noziegums pret nākošām paaudzēm (ja tādas būs). Latvija pēdējos vairāk kā 25 gadus ik dienu no ārzemēm aizņemas no 1 līdz 2 miljoniem un tos pašus nozog tautai (pilsoņiem), izkleķerē, notriec. Parāds sakrājies miljardos, bet reiz tas būs jāatdod !

 51. Nu tad, tauta, redzi, kas ir un, ko nozīmē klasisks populisms! Dīvaina tā Langa/ Bokša. Maz literātu var līdzināties šai kundzei, smeļot no KKF ( lasi – valsts budžeta ) – tulkojumi, ārzemju braucieni.
  Inteliģenta cilvēka necienīgas apsūdzības, bez iedziļināšanās.
  POPULISMS!
  Sāc, tauta, apšaubīt valsts simtgades svinības ( kāpēc ne daudzos Rīgas festivālus? ), te tu tiec noskaņota PRET . Ja pret svinībām, Dziesmu svētkiem, jaunām filmām, grāmatām, parkiem un pieminekļiem valsts dibinātājiem utt., tad neviļus arī pret pašu jubilāri – Latviju.

 52. Es piekrītu Liānai Langai,daudzi mani kolēģi domā tāpat,bet vai mūs kāds izdzirdēs.Jo lielāks kungs,jo kurlāks.Ne tikai kurli,bet arī akli.Kāpēc mūsu naudu vajag tā izniekot?!

 53. Palasīju komentārus un tā palika, nu tāpat jau palika, kā vienmēr, kad komentāros ieskatos. Neprotam un neprotam runāt par būtību, kur nu vēl sarunāties! Bet Liāna Langa savā “nēzdodziņa” pavicinājumā kļūdās divkārt: 1) Latvijas simtgadei var un vajag tērēt miljonus!!! Protams, ja taps kvalitatīvi darbi un tiks iezīmēta, prognozēta, apjausta doma par latviešu pastāvēšanu nākamajā simtgadē – un to var izdarīt tikai ar idejas uzlādējumu, emocionālo piepildījumu, paliekošu pārdzīvojumu un daudzām citām kvalitātēm, kas attiecināmas tikai un vienīgi uz mākslu. 2) Vai tad tie “miljoni” ( konkrēti – 1,8 ) nebija tie, kas mudināja divas draudzenes “taisnības vārdā” likvidēt Literatūras centru? Un kas tagad iegūts – atziņa, ka simtgadei neesam gatavi? labi, lai katrs pats tiek ar savu sirdsapziņu galā. Tikai ar vecāka cilvēka uzdrīkstēšanos, gribētos ieteikt Liānai teju vai katrā publikācijā nepiesegties ar Lidijas Lasmanes – Doroņinas, Astras, Slapiņa un citiem “pareizajiem” vārdiem. Tas jau cieņu pret Jums nevairos, to katrs var nopelnīt tikai ar savu darbu un rīcību. Un savu godīguma izpratni.

  • >Ingrīdai Burānei Atbildēt

   … labi, lai katrs pats tiek ar savu sirdsapziņu galā…
   Tur jau tā lieta, ka dažiem nav pat vēlēšanās ielūkoties savā sirdsapziņā. Un, kad ir pie rakstīšanas tādi ļaudis, tad ļoti skumji reizēm, reizēm dusmas utt… Mēs jau daudz ko nezinām, arī par tām divām draudzenēm un 1,8 miljoniem, bet gribētos zināt gan. Bet nojausma varētu būt. Un tur Jums taisnība, kad L.Langa piesedzas ar Jūsu nosauktajiem uzvārdiem, tad apskrienas sirds.

  • Paldies par argumentiem, atveriet acis citiem!

 54. Vai jūs lasījāt ieceres programmai? Gaismas un skaņu šovi kaut kur… Dejotājiem pašiem jāpērk dīvainie tērpi…
  Arī sāku domāt par emigrāciju.

  • Likums un taisnība Atbildēt

   Var un vajag tērēt miljonus?! Tad attiecini to uz sevi! Piemēra dēļ, tavam bērnam vajag naudu operācijai, bet tu nospļausies un rīkosi dropi?
   Cik stulbi, tik amorāli.
   Redzams, ka esi no kuļturņiku siles lacējiem. Tas ir nepiedodami un tev būs jāatbild – konkrēti, nevis ar komentiem…

  • Nemurgo, ielikteni, nekādi tērpi nav jāpērk

 55. Manuprāt, šitādi nekompetenti no žults izmakšķerēti apraksti ir kaitnieciski sabiedrībai un šai dzejniecei godu nedara. Tas ir stāsts atkal par faktu nezināšanu (vai noklusēšanu). Pirmkārt, no budžeta svinībām tiek piešķirta uz pusi mazāka summa. Lai arī varbūt tas joprojām daudz, bet šāda fakta noklusēšana ir smieklīga un liek apšaubīt visa viedokļa objektivitāti. Otrkārt, ja kāds redzētu, kā izskatās simtgades birojs un cik mazas algas ir šiem “mantkārīgajiem” ierēdņiem, par uzvārīšanos būtu kauns runāt.

  • Lienes jaunkundzei Atbildēt

   Liene,es neesmu nabags un varu atlauties ļoti daudz ko.Man šī valsts ir devusi lielas iespejas,taču runa ir par vērtībām.
   Kā jutīsies tā māmiņa,kurai ir jaārstē slims mazulis un kurai nav atbalsta no valsts brīdī,kad līdzcilvēki svinēs un trakos 5 gadus !? Nu attopieties taču!
   Par budžetu-nu Melbārdes kundzei nevajadzēja vakar demonsrēt savu analfabētismu-visi vņas minētie naudas avoti(60 miljoni) ir nākuši no nodokļu maksātājiem.

   • Jā, birojā varbūt strādā ar mazām algām. Bet nav jau ticības saistibā ar tēriņiem, iepirkumiem utt. Kur uzvārīsies saistītās firmas un savējo veidoti uxņēmumi

  • Nodokļu maksātājs Atbildēt

   Vēl viena ar visām četrām valsts silē.
   Nicinu un nepiedošu.

 56. Ļoti labi šai rakstā pateikts par mūsu deputātu un ierēdņu saimniekošanu un izšķērdīgo attieksmi pret nodokļu naudu ,

 57. Nav ko brīnīties,jo Latvijas varas elitē ir pilnīgi analfabēti eknomiskā plānošanā u valsts pareizā pārvaldīšanā. Tāds nu ir fakts,valsti vada cilvēki kuri ļoti labi prot tērēt,nedomājot par sekām. Tādiem nav vietas valsts pārvaldē,bet gan par sētniekiem (ja tādus pieņemtu darbā)

 58. Piekrītu komentāriem:
  Ikškile 5. janvāris, 2017 23:33
  Vairāk gan izskatās, ka L.L. šajā dalīšanā neko vēl nav dabūjusi. Tāpēc arī kritizē. Vērojot viņas iepriekšējo darbību radās iespaids, ka pret naudu nekad nav iebildumu, ja tik viņas projketos tiek ieguldīta, tad nauda nesmir. Cita lieta, ja citu projektos- tad ir ko teikt.
  Bet būtība pareiza, tikai Lūsēna teiktais vairāk pārliecina. Vai kaut ko esam mācījušies no Rīgas Kultūras galvaspilsētas? Vai pēc svētkie būs kaut kas paliekošs?

  o! 5. janvāris, 2017 22:52
  sirdsapziņa ierunājās… divi naivi jautājumi: kur cienījamās dzejnieces sašutuma pilnā sleja, kad viņas libreta operu “valentīna” veda uz Berlīni par 400 tūkstošiem prezidentūras laikā? un vai tad pašai no tiem miljoniem nekā? vai tad ar Londonas grāmatu tirgu nekādas saistības nav? netulko un neved?

 59. Zinot aizkulises, tā saucamais Latvijas simtgades birojs ar tam pietuvinātiem cilvēkiem, kas savilkti iekšā caur pazīšanos, ar to vien nodarbojas, kā naudas grābšana, izsmelšana utt.
  Man ir pretīgi klausīties par visiem šiem gaidāmajiem pasākumiem, simtgades mājaslapu utt., zinot, kādas naudas tam visam ir apakšā 🙁

  • Muļķa Mazpisāns tēlo dzejnieku Atbildēt

   Šis duraks nav nekas cits kā nožēlojams krievnacistu propagandas skribents.

   • tu, deRmoliberastu trolli un biogaļas atkritumu samazga Atbildēt

    izēd vēlreiz ateju, “muļķi no Mazpisāniem”, ja jau tev tik ļoooti garšo pašsagānītie sū#i. ;)))))

    tu kārtējo reizi pārliecinoši nodemonstrēji, ka patiešām esi ģenētiski traumēts patoloģiski bezcerīgs “duraks, kas nav nekas cits kā” nožēlojams proāmurikāniski orientētas militārhistēriskās propagandas skribents un totāli nozombēts biogaļas izstrādājuma atkritums.

    Veseļojies, fiškas brāķi, visticamāk pie sava veterināra – kā jau SILEI pietuvinātais sīklopiņš. ;)))

 60. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

  Un, arī: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2009. gada 14. oktobris): Politekonomisko interešu grupējuma “latvijas radošo savienību padome” (LRSP) funkcionāri esot “izplatījuši paziņojumu, kurā aicina visus Latvijas māksliniekus *uz vienu dienu* – 18.novembrī – piedalīties “klusēšanas akcijā”, kas nozīmētu šajā (vienā) dienā nepiedalīšanos nevienā valsts varas oficiāli rīkotajā pasākumā”. Šīs “klusēšanas akcijas” organizatori esot publiski “pauduši uzskata, ka kultūra valsts varu VAIRS neinteresē – prioritāšu sarakstā tā ir ierindota pēdējā vietā un Finanšu ministrijas sagatavotie budžeta priekšlikumi 2010.gadam kultūrai paredz finansējuma samazinājumu par 64%”. Akcijas organizatori arī “aicina visus Latvijas māksliniekus šajā dienā (18. novembrī) nespēlēt, nedziedāt, nedejot, nerunāt dzeju varas pārstāvjiem par godu un prieku, nepagodināt viņus ar savu klātbūtni svinīgajās svētku pusdienās un vakariņās, neatvērt varai durvis uz muzejiem, mākslas galerijām, teātriem, bibliotēkām, koncertzālēm, Operu, atteikties no kultūras lappusēm preses izdevumos, ja tādi iznāktu 18.novembrī, un kultūras raidījumiem televīzijā un radio, tas ir – šajā (vienā) dienā parādīt varas pārstāvjiem, kāda izskatās Latvijas valsts bez kultūras”…
  —–
  Mediju ziņa (2009. gada 20. oktobris): Interešu grupējuma “latvijas radošo savienību padome” (LRSP) valdes vārdā iecerētā, LRSP ietilpstošās struktūrvienības “latvijas rakstnieku savienība” (LRS) iniciētā vienas dienas “klusēšanas akcija”, kuras realizācija bija paredzēta valsts svētkos – šā gada 18.novembrī – tomēr “netiek izsludināta”, esot paziņojusi LRS priekšsēde I. Kolmane. “Tomēr – šīs akcijas iniciatori aicina Latvijas māksliniekus, kultūras nozares ļaudis un visus Latvijas iedzīvotājus 18. novembrī ( t.i. – TIKAI šajā dienā, vienu reizi gadā “izņēmuma kārtā” ) atcerēties, kāpēc svinam savas valsts svētkus un vai tos var svinēt, izliekoties, ka valstī viss ir kārtībā, kā arī – varbūt ir vērts aizdomāties, kāpēc kopš padomju laikiem mūsu attieksme pret varu nav mainījusies”, esot “norādījusi” Kolmane…
  —–
  .
  “(NE)patrEJotiski (NE)kulturālā (NE)klusēšana.”
  ( NE-“radoša” un NE-“inteliģenta” brīvdomātāja viedoklis )
  ( iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Kad “skunstniekam”, kurš tirgo drazas lētas,
  Tās netiek vairs ‘pa dārgo apstellētas’,
  No Saimnieka, kurš ĻAUJ šim ‘andelēties’ ~
  Dveš “apbižotais”: “Sirds alkst ‘atspēlēties’!!!
  .
  Mēs gadiem ilgi sadzīvojām ‘zvērā’:
  Ko Saimnieks pavēlēja – ņēmu vērā,
  Kur ‘pasūtīja’ – tur kā sjunīts skrēju,
  Ja pasvilpa – kaut ‘rīkli raudams’ rēju:
  .
  Par ‘Jevro-kolChozu’, kur jātiek iekšā ~
  Lai “regulas” ‘stumj pakaļā un priekšā’,
  Kas ieskaidros, ar ko drīkst ‘tusēt’ kopā,
  Un kā ‘pa fikso’ “valsti” ‘salaist lopā’…
  .
  Par “de(R)moliberastiem” & “toleranci” ~
  Kā bauriem “prAIDU” ‘ieskapēt pa glanci’,
  Lai “tumsoņiem” top “apgaismota” ‘fiška’:
  Kam rumpī ‘ieriktēta’ “taisnā ‘kiška'”?…
  .
  Par “vaukšķu” ‘varzas’ “labu pārvaldību” ~
  Kā “optimizēt” šīs “valsts” izglītību,
  Lai skolām var ‘dzīt cauri’ aunu baru,
  Kas, stulbi ņirdzot, klausīs “gudro” varu…

  Par to – ļauj Saimnieks ‘andelēt’ ar mantām,
  Kas ‘iet pie dūšas’ “kulturālām” ‘tantām’,
  Un Muļķu Zemes “patrEJotu” ‘slakai’
  (Par spīti “specifiskai” SILES smakai…):
  .
  “valsts” svētkos – tirgot “ekselenču” bildes,
  No “lielkretīnu” & “tautas kalpu” ģildes,
  Šiem MZ “prezi” (kārtējo), ‘kā dzīvu’,
  Vēl ‘piestiķējot’ “bonusā” – par brīvu…
  .
  Pirms “urnu talkām” – SILES “politiku”,
  Kā “luksus preci” ‘kundēm’ priekšā liku,
  Klāt – “pozitīvais” ZOMBĒJUMS ( ‘uz šaru’ ) ~
  Lai tie, kas “shēmo” ATKAL ‘paņem’ varu…
  .
  Un – ‘štrunts’, ka ‘švakā’ bodē prece slikta,
  Bet cena – dubultā (vismaz) tiek likta:
  Man Saimnieks ‘rebes trekni subsidēja’,
  Plus – “kulturāli” ‘shēmot motivēja’:
  .
  No budžetlādes grašus ‘izkratīja’,
  Bet “atskaitīties” – diez ko neprasīja:
  “‘Kuļturņiki’ tak’ “godīgi”, bez gala ~
  Kā ‘dajebkurš’, kam ‘zobos SILES mala’!…”
  .
  No “kultūrkapitāla” trekni ‘slaucu’:
  Pa “radošajiem simpozijiem” ‘maucu’,
  Caur “prodžektiem” ‘uz ķešu piķis nāca’
  (Līdz – ‘čut ne menti, padlas, nesavāca’…).
  .
  Ne viens es šitā dzīvojos – ar baru,
  Sev līdzīgo mēs apkalpojām varu:
  Uz “kampaņām” – pa masmēdijiem brēcām,
  Bet IKDIENĀ – pa kluso (‘rijot’) sēcām.
  .
  Par to – mūs SILES labvēlība “skāra”:
  Pa ‘bļembukam’ pie “kultūrfrakām” ‘kāra’,
  Pie “kulturāla” ‘kāposta’ dažs tika,
  Jo – ‘vērām žaunas’ tikai tad, kad lika…
  .
  Bet – “dižķibele” (maita!…) ‘gāja vaļā’:
  ‘Kuļturņikus’ vairs Saimnieks ‘neņem daļā’,
  Kaut, bučojot šim …(‘vaigus’), žēli kaucām…
  Dēļ tam, ‘vot’ – “sabiedrību talkā saucam”:
  .
  Kad “valsts” SEV rīkos ‘hepī-bjūz-dei’ rautus ~
  Lai Saimnieks polonēzē ‘šūpo pautus’,
  BEZ ‘muzōna’ no “galma mākslEniekiem”,
  Un “pozitīviem kultūr-triecienniekiem”!!!
  .
  Tad redzēs (lops!!!), cik “kultūra” ir vērta,
  Kas “treknos gados” tiek ‘pa smago’ svērta,
  Bet “dižķibeles” laikos – vairs ne ‘sū#a’:
  Bez mums tak’ sabruks “valsts” kā skalu būda!…”

  Kad sīklopiem, kam izlaizīt ļauj SILI,
  (Kur liellops atvēmis šiem “bada pili”)
  Vairs nepietiek ar to, kas pārpalicis ~
  Skan kautrīgs kvieciens: “Qiii! MUMS pamaz ticis!
  .
  Pat pabiras (kas sen jau = mūsu tiesa),
  Sāk “apšķērēt” un – porcija kļūst liesa?!
  Tas kreņķē… Bet – kas bļauj, tie paliek bešā!
  Būs “kulturālāk” klusēt un… ‘(sv)īst vešā’…”

  =======

  oriģinālversijas = “O.M. blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 61. Mūsu vadoņiem vēl ir padomiskā domāšana. Tiem vispār šajos amatos nevajadzēja atrasties. Mani tas nepārsteigtu, ja šīs svinības vadītu čekisti un komūnisti.

 62. Já un nè..bet tomèr nè..nepiekrītu Igauniem.lietuvieśiem nav tá di Deju svètki ká muns..varèju salīdzinát Gaudeamus Viļņá un Rīgá kaut vai.Nu..gribas kko tonèr.ko varetu atcerèties….

 63. Mūsu tauta nav nabaga, visi paēduši un drēbes var izvēlēties. Pie lielveikaliem piebraukt nevar, pilns ar auto. Tie tai nabagu tautai pieder? Izbeidziet izplatīt mītu par to, ka mums visi nabagi. Padomājiet, vai jūs zināt kādu nabagu personiski? Tādu, kam nav ko ēst ne savas nolaidības vai atkarību dēļ? Es nevienu tādu nezinu. Lūdzu, nezūdīsimies. Saņemamies.

  • Ko esi saņēmies, ka šādi runā? Lielveikalos turīgie neiepērkas.

  • tiklīdz kur pasaka taisnību par NA “saimniekošanu” Kultūras ministrijā, tā tūlīt kāds no tās partijas uzreiz pretī, ka tā neesot taisnība, “saņemamies” utt. Varbūt vienreiz tai NA pašai vajadzētu saņemties izbeigt to māžošanos un patriotu tēlošanu, bet pievērsties savu solījumu pildīšanai, citādi nu jau šie sāk izskatīties pēc Neliešu Apvienības vai kā vēl citādi

  • tikai ar piebildi,bagats jau nabago neredz,,,,izradas,ka mums vispar nav nabagu ,masinas pie veikaliem ,jau neparada realo situaciju

  • Nabags 21.gs Eiropā ir arī tas, kurš vergo no rīta līdz vakaram, maksā īri/komunālos un lai izdzīvotu ņem ātro kredītu, ja nedod dievs pie zobārsta jāiet vai jāpērk ziemas jaka vai ziemas zābaki, vai jāpalaiž bērns uz skolas gaitām. Cilvēks bez iekrājuma un parādiem.
   Katru dienu drebināties par rēķinu nomaksu..
   Veikalā iepirkties tikai uz atlaidēm..
   Kuram gan ir pazīstams cilvēks, kuram ir iekrājumi un pārticīga dzīve?!

 64. Vairāk gan izskatās, ka L.L. šajā dalīšanā neko vēl nav dabūjusi. Tāpēc arī kritizē. Vērojot viņas iepriekšējo darbību radās iespaids, ka pret naudu nekad nav iebildumu, ja tik viņas projketos tiek ieguldīta, tad nauda nesmir. Cita lieta, ja citu projektos- tad ir ko teikt.
  Bet būtība pareiza, tikai Lūsēna teiktais vairāk pārliecina. Vai kaut ko esam mācījušies no Rīgas Kultūras galvaspilsētas? Vai pēc svētkie būs kaut kas paliekošs?

 65. sirdsapziņa ierunājās… divi naivi jautājumi: kur cienījamās dzejnieces sašutuma pilnā sleja, kad viņas libreta operu “valentīna” veda uz Berlīni par 400 tūkstošiem prezidentūras laikā? un vai tad pašai no tiem miljoniem nekā? vai tad ar Londonas grāmatu tirgu nekādas saistības nav? netulko un neved?

 66. uz simtgades svnībām gan nevajag taupīties, latvieši ir lepna tauta, un cita jau arī nekā nav

 67. nu, kā saprotams no šodienas Panorāmas sižeta – tomēr budžets ir 31 miljons uz 5 gadiem; bet tas jau nekas – krievu mediji jau pārķēruši ziņu. malacis tiešām, Liāna!

 68. Visu cieņu!

  Es piedāvāju bez samaksas savas dzejas lasījumus. Rakstītais māca cilvēkus izturēties ar sapratni pret dzīvi un līdzcilvēkiem, kā arī sniedz dzīves Mācību sarežģītos brīžos.

 69. Visu cieņu Liānai Langai! Ja inteliģence teiks savu vārdu kā Atmodas laikā, tā būs pēdējā iespēja paglābt Latviju no alkatgības un pazušanas.

 70. Visu cieņu Liānai Langai! Ja inteliģence teiks savu vārdu kā Atmodas laikā, tā būs pēdējā iespēja paglābt Latviju no alkatgības un nodevības.

 71. Un,arī Liānas Langas pieminētās paniņas ir pielīdzinātas luksusa pārtikas produktiem un apliktas ar pasaulē otru augstāko PVN likmi ikdienas pārtikai!

 72. Simtgade jau ir nosmacēta ar miljoniem, kas sadalīti sev un savējiem. Dejotājiem, dziedātājiem būs jāizšķiras, vai var atļauties piedalīties pompozās, banālās dzīrēs uz ļaužu nabadzības rēķina, akceptējot varas cinismu un šķeļot sabiedrību. Tie ir drausmīgi amorāli maldi, kad dziesmu, deju un citos gigantomānijas skartos svētkos ar milzu naudu taisa izrādīšanos, kā varam dziedāt, laimē diet un ar tādu varas bezkaunību, bezatbildību dedzināt savu Latviju nost…

 73. Tas nav tik viennozīmīgi. Latgalē bija visnabadzīgākie iedzīvotāji, bet visgreznākās baznīcas. Daudzas dāmas ikdienā pievelk jostu, lai sabiedrībā varētu iziet ar greznu kleitu.

 74. Iepriekš, protams, varēja, vai ne?

 75. Nevis 60, bet 30 milj. 5 gadu laikā.

  • Tie otrie 30 milj. esot no dažādu iestāžu un pašvaldību budžetiem, tātad kopā tie 60 vien būs. It kā tā arī nebūtu nodokļu maksātāju nauda.

 76. Ak tad beidzot tomēr pamodusies no ceturtdaļgadsimtu (!?!) “ilgtspējīgās” letarģiskās krākšanas, “vienlīdzīgĀKo” cūklopu SILEI pietuvinātā intelektuālā ālava?

  Ir tak’ sacīts: “kas par vēlu – tas par skādi!”

 77. paēdušais neēdušo nekad nesapratīs..

Draugiem Facebook Twitter Google+