×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
20. jūlijs, 2016
Drukāt

Vai sekos Gerharda rīcība saistībā ar latviešu dārziņu trūkumu Rīgā? (15)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Kaspars Gerhards

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA) paudis gatavību rīkoties saistībā ar latviešu bērnudārzu trūkumu Rīgā, minot vairākus iespējamos variantus.

Rīgas pašvaldība, viņaprāt, varēja ātrāk prognozēt situāciju un pieņemt lēmumus, reaģējot uz demogrāfiskajām izmaiņām.

“Viņi [Rīgas dome] varēja to izdarīt ātrāk, precizāk prgnozējot procesus, jo informācija jau nav sevišķi nepieejama. Zināms, cik bērnu piedzimuši, cik būs vietas nepieciešamas bērnudārzos. Iespējams, ka šo pāreju vajadzēja veikt straujāk. Protams, mēs tam sekosim,” viņš teica trešdien intervijā Latvijas Televīzijas “Rīta Panorāmā”.

Rīgā esot mainījusies demogrāfiskā situācija, ātrāk pieaudzis latviešu bērnu skaits nekā citu tautību bērnu skaits, tāpēc esot disproporcija un vietu trūkums latviešu bērnudārzos.

“Ja pašvaldiba likumus neievēros, mēs darīsim visu iespējamo, lai piespiestu tos ievērot. Instrumenti ir ļoti plaši – mēs varam prasīt viņu pasklaidrojumu, ir virkne iespēju, ja likums netiek ievērots, – gan domes vadītāja atstādināšana vai pašvaldības atstādināšana, ja likums netiek ievērots un Latvijas sabiedrības intereses netiek ņemtas vērā,” viņš atbildēja uz jautājumu, vai sekos kāda rīcība līdztekus fakta konstatācijai.

Ministrs skaidroja, ka no vienas puses situācija ir ļoti vienkārša. Likumdošana nosaka, ka pašvaldībām ir jānodrošina bērnam vieta pirmsskolas izglītības iestādē, bet pēdējos gados Latvijā notikušas ļoti krasas demogrāfiskās izmaiņas. Pierīgā iedzīvotāju skaits ir strauji audzis. Rīgā ir ļoti būtiski mainījušās demogrāfiskās tendences, tas arī izraisījis problēmas, kas esot jārisina kopā gan valstij, gan pašvaldibai.

Jūnijā noslēdzās valsts programma, atbalstot tos, kuru bērniem nav vietas pašvaldības dārziņā. Šobrīd tiekot izstrādāta skaidra un realizējama metodika, pēc kādiem principiem pašvaldībām šie pakapojumi būtu jāturpina.

“Latvijas Avīze” jau rakstīja, ka Rīgas dome sparīgi reklamē brīvās vietas bērnudārzos no centra tālākos galvaspilsētas rajonos. Tikmēr vietu centra bērnudārzos gaida tūkstošiem bērnu, bet jaunu “dārziņu” centrā pašvaldība pagaidām nesola celt.

Taču lielākās bažas rada tas, ka rindā uz latviešu grupām gaida 1725 bērni, kamēr rindā uz mazākumtautību bērnudārziem tikai 784 bērni, no kā var secināt, ka vieta latviešu bērnudārzā jāgaida krietni ilgāk.

Šādā situācijā gan latviešu bērni var būt spiesti apmeklēt krievu “dārziņus”, gan integrēties gatavas mazākumtautību ģimenes savus bērnus lielākas pieejamības dēļ tomēr var aizsūtīt mazākumtautību bērnudārzos.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Iesaku ministram rīkoties bez ilgākas vilcināšanās. Biedra Ušakova patvaļa ir jāierobežo.

 2. Atlaist ušakovu un beidzot uztaisīt neatkarīgu revīziju Rīgas domē, lai nosaidrotu cik lielu kaitējumu krievjūdu partija kopā ar Mr.20% sataisījuse.

 3. Aha, “dažģošsja”. Cik gadus jau problēma, urbina tik degunu.

 4. Vai mums ir tāds ministrs? Pirmo reizi dzirdu !!! Pat mute atvērās, bet tas jau klusē kā partizāns un laikam ar tiem dabiem tā vāji…

 5. Atcerieties, kas notika ar Grendes kundzi, kad tā atlaida Vienotības mīluli, fekāliju stumdītāju, Žagaru, par Operas līdzekļu izvazāšanu? Niecīgākā Gerharda aktivitāte radīs risku, ka Maizītis atņems pielaidi valsts noslēpumiem.

 6. Atcerieties, kas notika ar Grendes kundzi, kad tā atlaida Vienotības mīluli, kaku stumdītāju, Žagaru, par Operas līdzekļu izvazāšanu? Niecīgākā Gerharda aktivitāte radīs risku, ka Maizītis atņems pielaidi valsts noslēpumiem.

 7. Gerhards neko nedarīs.Manuprāt,vienīgais uz ko viņš ir spējīgs -ieraut 100gr.

 8. neko viņš nedarīs, jo tas ir sarežģīti. Esmu ļoti vīlusies NA. viņi ķer kaut kādas ”vieglās” lietas, piemēram to kafe Leningrad nosaukuma maiņu, demogrāfija utt. BET pašu galveno _ ieviest tikai latviešu dārziņus – tur kā saka krievi, ķiška tonka|!

  • Vajadzēja Gerhardam dot kalašņikovu ?

  • Šis kungs neko nedarīs! Ar šādu sejas izteiksmi var sievasmātes dārziņā kurmju rakumus uzlūkot, nevis rīkoties sabiedrībai nepieciešamās aktivitātēs.

  • Tieši tā – viņiem “smadzeņu pods” neļauj celt ko smagāku. Viņu jājamzirdziņš ir valoda, 16.marts un tas laikam arī viss, jo par valodu un 16.martu var izteikties jebkurš bez īpašām zināšanām. Bet vēsturnieks gerhards nevelk vides aizsardzības un reģionālās politikas lietas; politologs raivītis ārpus valodas, 16.marta un 15.maija ir citos jautājumos vājš; vēsturnieks jānītis dombrava; žurnālists latkovskis, ģenerālis krēsliņš, vēsturniece kutūras ministre melbārde; gaidītis bērziņš (nezina cik cilvēkam zobu un citus vienkāršus jautājumus); izbijušais policists naudiņš, aktrise laizāne….kaut kā visiem viņiem trūkst matemātiskās domāšanas, kas ļautu saredzēt visu Latviju – pagaidām viņi redz tikai 3 priedes (valoda, 16.marts un bērnudārzi latviešu valodā – kaut gan bērnudārzu tēma arī “paiet” zem valodas tēmas). Vienīgie sakarīgie tajā partijā ir Šnore, Kols un reizēm arī Rībena. Ak, jā – rasnačs ir partijas grāvējs; ja viņš un gerhards būtu atkāpušies (gerhards pēc tam, kad būdams apreibis no iesnu pilienu lietošanas – uzbrauca dievlūdzējai), tad kaut kāda minimāla cieņa būtu palikusi pret šo partiju. Tagad par šo partiju vairs nebalsošu; nespēju savu balsi Saeimā deleģēt tiem, kuri un kuras nav par mani gudrāki.

 9. pārrēķinājās, Atbildēt

  latvieši neizmirst tik ātri kā bija plānots.

Draugiem Facebook Twitter Google+