×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. februāris, 2012
Drukāt

Vai Šici Siguldā pirmo reizi kāps uz pjedestāla?

skiciii

Vai Juris un Andris Šici spēs uzrādīt sezonas labāko rezultātu un vai Mārtiņš Rubenis savā trasē iepriecinās līdzjutējus – ar vairākām intrigām varam gaidīt brīvdienas, kad Siguldā jau 21. reizi risināsies Pasaules kausa (PK) posms kamaniņu sportā.

“Šosezon mērķis bija koncentrēties trim mačiem – pasaules čempionātam, PK posmam Siguldā un Eiropas čempionātam Paramonovā,” Andris Šics skaidro, ka ieguldītajam darbam vajadzētu nest augļus tieši februārī. Sezona noslēgsies nākamajā nedēļas nogalē Krievijā, kur tiks dalītas Eiropas čempionāta medaļas. Vienlaikus tas būs arī PK pēdējais posms.

Pasaules čempionātā Altenbergā Šici ieņēma devīto vietu. Juris Šics izteica apmierinātību ar braukšanu un izskaidroja, kāpēc kamana īsti negāja: “Ledus temperatūra bija mīnus 15 grādi, un mūsu slidai tāds aukstums neder. Nebija ātruma ne startā, ne finišā.” Brāļi cer, ka Siguldā nebūs nokrišņi un pārāk dzestrs. Pašreizējās laika prognozes vēsta, ka sestdien Siguldā rīta pusē varētu būt aptuveni mīnus deviņi grādi. Ledus temperatūru ar mājinieku priekšrocībām gan jau pieregulēs, kā vajadzēs.

Latvijas izlases galvenais treneris Pēteris Cīmanis ir optimists un cer, ka Šici spēs pacīnīties par pjedestālu. Andris gan atzina, ka savās mājās viņi laureātu vidū vēl nav bijuši, protams, izņemot stafetes sacensības.

Sliktā ziņa, ka Maijai Tīrumai šīs sezonas neveiksmju grozu papildinājusi arī ceļa trauma – iesildoties pirms treniņa viņa paslīdējusi un kritusi. “Sākumā izskatījās, ka nebūs tik traki, tomēr pēc padziļinātām pārbaudēm izrādījās, ka Siguldā viņa nevarēs startēt,” sacīja Pēteris Cīmanis. Līdz ar to no dāmām Pasaules kausā degunu apsildījusi vien Elīza Tīruma, pārējās būs juniores no otrā ešelona. Labākie jaunie ir pasaules čempionātā Kēngiszē.

Vīriem ierindā visi spēcīgākie – Inārs Kivlenieks, Mārtiņš Rubenis, Kristaps Mauriņš, arī jaunais Zintis Šaitāns. Tāpat būs četras ekipāžas: bez Šiciem arī Oskars Gudramovičš/Pēteris Kalniņš, Andrejs Bērze/Uldis Logins, Kristaps Bērze un Toms Mežotnis.

Piektdien jau no 10.00 risināsies Nāciju kauss. Sestdien divnieku sacensības sāksies pulksten 09.45. Pēc tam startēs vīrieši, bet svētdien no rīta sāks dāmas un PK posms noslēgsies ar stafetes sacensībām.

Uz Siguldas posmu pieteikušies 107 sportisti no 21 valsts. Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga: “Būs visi labākie, izņemot krievus – viņiem pirmie divi numuri no katras disciplīnas jau Paramonovas trasē briest Eiropas čempionātam.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+