Latvijā
Novados

Vai Siguldā notiks daļa Stokholmas olimpisko spēļu? To uzzināsim jau janvārī! 0

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

23. janvārī Siguldā plāno ierasties Zviedrijas Olimpiskās komitejas delegācija, lai novērtētu gatavību Stokholmas ziemas olimpiskās spēles daļēji pārcelt uz Latviju un parakstītu par to arī nodomu protokolu, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Stokholma ļoti nopietni uztur savu kandidatūru 2026. gadā rīkot ziemas olimpiskās spēles. Tā kā zviedriem pašiem kamaniņu un bobsleja trases, bet izmantot kaimiņvalsts Norvēģijas trasi nedrīkst, jo norvēģi tautas referendumā nobalsoja pret ziemas olimpisko spēļu rīkošanu. Vienīgā tuvā trase atrodas Siguldā.

To, ka viss tiek gatavos zviedru uzņemšanai Siguldā, “LNT Ziņām” apstiprināja Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics (“Reģionu alianse”). Atsaucoties uz Zviedrijas Olimpisko komiteju, zviedru dienas laikraksts “Dagens Nyheter” informē, ka Siguldā janvārī tikšot jau parakstīts nodomu protokols.

Tiesa, lai Siguldas kamaniņu un bobsleja trase būtu atbilstoša olimpisko spēļu standartam, ir nepieciešams veikt diezgan ievērojamu rekonstrukciju. Trase šobrīd nav piemērota bobsleja četriniekiem. Cik daudz naudas Siguldas trases rekonstrukcijai varētu piešķirt Zviedrija, iespējams, tiks pieminēts 23. janvārī parakstāmajā nodomu protokolā ar Siguldas novada domi.

Trases direktors Dainis Dukurs vērtē, ka iespēja Latvijā rīkot daļu no olimpiskajām spēlēm ir tik nozīmīgs notikums, ka Latvijai pašai vajadzētu atrast finansējumu. Turklāt tad tas vēlāk ļautu Siguldā rīkot arī pasaules kausa posmus skeletonā un bobslejā. Par Siguldas trases pārbūvi kā mērķtiecīgi vajadzīgu attīstību tiek runāts gadiem, bet pagaidām bez virzības.

Olimpisko spēļu uzņemšanai Siguldā būtu nepieciešams celt arī jaunas viesnīcas, jo ar esošo izmitināšanas kapacitāti – 800 gultas vietām – nepietiks. Tāpat esot ļoti ticams, ka Siguldā tiktu būvēts Olimpiskais ciemats, bet vēlāk, jau pēc olimpiskajām spēlēm jaunuzceltos daudzdzīvokļu namus nodotu pārdošanā.

LA.lv