Vai “Skonto” spēks sāk izsīkt?
 0

Latvijas futbola čempionāta līdervienības “Skonto” izredzes pēc četru gadu pārtraukuma izcīnīt titulu kļūst arvien mazākas.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Latvijas virslīgas čempionāta spēlē Jūrmalā “Skonto” ar 0:1 zaudēja “Spartakam”, kam vienīgos vārtus 19. minūtē, nonācis vienatnē pret vārtsargu, guva Kevins Mena. Rīdzinieki šai spēlei varēja pieteikt vien 14 futbolistus, bet caurvējš uz viņu rezervistu soliņa šosezon ir ierasta parādība. “Skonto” galvenais treneris Tamazs Pertija, kurš diskvalifikācijas dēļ Jūrmalā nedrīkstēja būt kopā ar komandu, jau pēc iepriekšējā mača atzina, ka darbs notiek uz ārprāta robežas – vairāki futbolisti laukumā dodas par spīti savainojumiem, bet citādi nevar, jo pieteikt čempionātam jaunus spēlētājus ir aizliegts nenokārtoto parādsaistību dēļ. Pret “Spartaku” otrajā puslaikā muguru savainoja virslīgas rezultatīvākais spēlētājs Vladislavs Gutkovskis (19 vārti), tomēr vēl kādu laiku palika laukumā, bet viņu nomainījušais Norberts Sovers 17 gadu vecumā piedzīvoja debiju virslīgā.

“Skonto” ir zaudējumi divās spēlēs pēc kārtas. Smagajai un skandalozajai virslīgas sezonai solās būt vēl smagnējāks finišs. Lai gan Latvijas Futbola federācijas apelāciju komisija titulētajam klubam izrādīja simpātijas un disciplinārlietu komisijas piešķirto trīs punktu sodu samazināja līdz vienam, pēdējās sešās kārtās noturēties līderpozīcijās būs vairāk nekā sarežģīti. Sekotāji ventspilnieki, kuru lielākais trumpis ir garais rezervistu sols, jau rīt, viesos tiekoties ar Rīgas “Daugavu”, var izvirzīties pirmajā vietā. Svētdien FK “Ventspils”, pateicoties albāņa Ndue Muječi diviem gūtajiem vārtiem, mājas spēlē ar 2:1 pieveica “Mettu/Latvijas Universitāti” un no “Skonto” atpaliek par diviem punktiem.

Tikpat aizraujoša cīņa risinās par bronzas medaļām. Daugavpils “Daugava” pēc trim neizšķirtiem savā laukumā ar 1:0 pieveica FK “Jelgava”, apsteidzot to par vienu punktu un pakāpjoties uz trešo vietu. Daugavpiliešiem uzvaru nodrošināja komandas kapteiņa Jevgeņija Kosmačova lieliskais soda sitiens deviņniekā pirmā puslaika beigās. Tikai nedaudz atpaliek FK “Liepāja” pēc uzvaras mājas spēlē pret BFC “Daugavpils” (5:0), Jānis Ikaunieks precīzi sita trīs reizes un virslīgas rezultatīvāko sarak­stā no Gutkovska atpaliek tikai par vienu vārtu tiesu.