Foto – Fotolia

Vai smēķēšana patiesi tik kaitīga?! “Planētas Noslēpumi” provocē un atmasko mītus. 3. daļa 6

Sestais mīts – jāievēro “atslodzes dienas” no smēķēšanas

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Lasīt citas ziņas

Izrādās, arī šis apgalvojums ir aplamība. Pat gluži otrādi: ja te jūs smēķējat, te atkal ne un tad atkal jā un tamlīdzīgā garā, tad patiešām var iedzīvoties nepatikšanās. Pētnieki pauž, ka jebkurš šāds pārtraukums – ne tikai uz gadu, mēnesi vai nedēļu, bet pat tikai uz vienu dienu – ar smēķēšanas atsākšanu var nodarīt lielāku kaitējumu nekā “vienmērīga” smēķēšana. Tāpēc tajā gadījumā, ja nobriedusi apņemšanās pilnībā atmest smēķēšanu, speciālisti tomēr iesaka rīkoties “maksimāli saprātīgi”.

Britu profesora Bo Lanbeka vadīta pētnieku grupa izanalizēja 1116 vīriešu un sieviešu (vecumā no 35 līdz 68 gadiem) plaušu funkciju. Eksperimentā iesaistītie brīvprātīgie bija sadalīti trijās grupās: regulāri smēķējošie, tad tie, kuri vēlas atmest smēķēšanu, un tie, kuri nekad nav smēķējuši. Rezultātā noskaidrojās, ka tiem, kuri pēc gada atsāka smēķēšanu, plaušu funkcija jeb ieelpojamā gaisa apjoms samazinājās par 5%, bet tiem, kuri nekad nav pat domājuši par smēķēšanas atmešanu, šis rādītājs samazinājās par 3%. Lanbeks no tā secinājis, ka tiem, kuri atturējās, bet tomēr nespēja iztikt bez smēķēšanas, notikusi savdabīga organisma aizsargfunkcijas pret tabakas dūmiem zaudēšana, kas, iespējams, uz visu mūžu saglabājas “rūdītiem” smēķētājiem.

RAKSTA PIRMO DAĻU LASI ŠEIT!

RAKSTA OTRO DAĻU LASI ŠEIT!