×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. jūnijs, 2016
Drukāt

Vai smidzinātāji gatavi jaunajai sezonai?

1. Kas veic iekārtu pārbaudes?

1no4
Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock
Uzziņa

• Valsts augu aizsardzības dienests ir izstrādājis ieteikumus augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudei (sk. www.vaad.gov.lv/UserFiles/file/smidzinataju_vadlinijas_2014.pdf).

• Par sertifikāciju augu aizsardzības līdzekļu iekārtu pārbaudei interesi izrādījušas vairākas juridiskas personas, tāpēc cerams, ka tuvākajā laikā lauksaimniekiem būs lielāka izvēle šā pakalpojuma izmantošanā.

Apmeklējot kursus par augu aizsardzības līdzekļu lietošanu, mums stāstīja, ka jāveic obligātās tehniskās pārbaudes smidzinātājiem, jo par neatbilstīgu iekārtu lietošanu būšot jāmaksā sods. Kur šādas pārbaudes veic, un cik tās maksā? JĀNIS JĒKABPILĪ

Augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudes jau kopš 2013. gada veic valsts SIA “Sertifikācijas un testēšanas centrs”.

– Latvijā zemnieku vidū, protams, ir dažādi viedokļi par regulāru pārbaužu nepieciešamību, tomēr prakse rāda, ka lauksaimnieku izpratne, kopš ieviests šis pakalpojums, ir mainījusies, interese un pārbaužu skaits arvien pieaug. Tas ir profesionāls skatiens no malas, kas zemniekiem dod pārliecību par ekonomisku un kvalitatīvu saimniekošanu, – apgalvo Sertifikācijas un testēšanas centra inspicēšanas sektora tehniskais vadītājs Raimonds Bušs.

– Daudzās zemnieku saimniecībās izmanto pārbūvētu vai izgatavotu traktortehniku vai tās piekabi, kas paredzēta lauksaimniecības, mežsaimniecības darbiem, tāpēc zemnieki tās ekspertīzi nereti apvieno ar lauku, koku vai krūmu smidzinātāju pārbaudi un saņem iespējamos atzinumus, apstiprinājumus par tehnikas atbilstību normatīvo aktu prasībām. Pārbaudes veicam visā Latvijā, izbraucot pie klienta norādītajā adresē. Zemnieki bieži vien ir diezgan organizēti, vairāki sapulcējas vienā adresē, jo apzinās, ka organizēta darbība ir izdevīgāka naudas izteiksmē. Maksa par sniegto pakalpojumu ir atkarīga no iekārtas aprīkojuma un darba platuma, un pārbaudes tiešās izmaksas var būt no 34 līdz pat 155 eiro, neskaitot PVN.

! Saimniecībās, kurās izmanto uz traktora uzkarināmus, piekabināmus vai pašgājējus smidzinātājus, kas vecāki par pieciem gadiem, to pārbaude ir obligāta un jāveic līdz šā gada 26. novembrim. Pārbaudes neattiecas uz plecos liekamiem vai rokas smidzinātājiem.

Ja gaisa temperatūra ir zemāka par +7 °C, pārbaudi vēlams atlikt uz siltāku laika periodu.

  1. Kas veic iekārtu pārbaudes?
  2. Cik bieži jāveic pārbaude
  3. Kā notiek pārbaude
  4. Sagatavošanās pārbaudei

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+