×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2013
Drukāt

Vai spēlēt MHL ir lietderīgi?

Foto - Almirs SigbatuļinsFoto - Almirs Sigbatuļins

Pasaules gals nav pienācis, taču nopietni jādomā, kā attīstīt jauno paaudzi. Tā pēc pasaules U-20 čempionāta saka Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Māris Baldonieks.


 

Fiziski vājāki

Leonīda Tambijeva vadītie Latvijas juniori Krievijas pilsētā Ufā zaudēja visās sešās spēlēs, paliekot pēdējā vietā un izkrītot uz pirmo divīziju. “Negribu teikt, ka mums neveicās. Tā būtu tikai viena lieta, bet jāanalizē nopietnāk – kāpēc fiziski esam vājāki nekā vācieši? Jā, skaidrs, ka viņiem ir 80 miljoni iedzīvotāju un lielākas atlases iespējas, taču mēs vienmēr esam atraduši variantus, kā ar mērķtiecīgu darbu attīstīt to, kas ir mums,” spriež Baldonieks, kurš klātienē redzēja pēdējos divus mūsu valstsvienības zaudējumus – 3:5 pret Slovākijas un 2:5 pret Vācijas U-20 izlasi.

Baldonieks uzskata, ka pēdējos gados mūsu jaunajiem hokejistiem ir pārāk daudz spēļu un maz treniņu, liekot secinājumus izdarīt pašam. U-20 valstsvienībā desmit puiši pārstāvēja HK “Rīga” – “Dinamo” sistēmas komandu, kas nu jau trešo gadu piedalās Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) atklātajā čempionātā. Turnīrā tai ir 64 spēles, pašreiz rīdzinieki MHL rietumu konferencē ieņem devīto vietu starp 17 komandām. MHL B divīzijā šosezon cīnās jau trīs Latvijas komandas – divīzijas līdervienība “Liepājas metalurgs”, “Juniors” un “Prizma/Rīga” (40 spēles). “Protams, alternatīvu šiem čempionātiem atrast ļoti grūti, tāpēc negribu apgalvot, ka, aizliedzot spēlēt, būs labāk. Bet jautājums ir nopietns, mums zudušas hokeja specklases, laika treniņiem neatliek,” tā Baldonieks.

Pērn pavasarī pasaules U-18 čempionātā latvieši uzvarēja gan Vācijas, gan Šveices hokejistus, jāpiebilst – Tambijeva vadībā. “Acīmredzot pēdējā pusgadā viņiem darbs veicies labāk. Nav jau tā, ka mums Ufā nebija variantu, pret slovākiem bija ļoti sāpīgs zaudējums: 3:3, pāris kļūdiņu, noraidījums, un spēle pagalam. Arī pret Vācijas izlasi nebijām peramie zēni. Var teikt, ka mūsu jaunajiem tāda pati slimība kā lielajiem – nespējam iemest. Ar divām un pat trim ripām uzvarēt elites divīzijā grūti,” atzīst LHF ģenerālsekretārs.

 

Uzvar komanda, 
zaudē treneris

Latvijas junioriem šis čempionāts bija piektais elites divīzijā astoņu gadu laikā. Nav iemesla uzskatīt, ka mums obligāti jāsaglabā vieta stiprāko sabiedrībā. “Hokejisti, kuriem lemts uzspēlēt elitē, iziet milzīgu skolu. Mēs balansējam uz robežas. Sešas valstis ir platu soli priekšā, tiesa, zaudējumi lielajiem nebija graujoši,” atzīst Baldonieks.

Pirmo reizi Latvijas U-20 izlasi vadīja Leonīds Tambijevs, kuru par galveno vainīgo izkrišanā no elites nosaucis LHF prezidents Kirovs Lipmans. Būtu dīvaini, ja viņš neizmantotu izdevību noniecināt treneri no Rīgas “Dinamo” sistēmas. Baldonieks nav tik kategorisks: “Uzvar komanda, zaudē treneris – tā ir veca patiesība, taču es neteiktu, ka treneris ir slikts. Protams – pieredzes vēl trūkst, tomēr vairāk jādomā par to, ko jau sacīju – vai daudzās spēles klubā ir pareizais ceļš jauniešu izaugsmei.” U-20 izlases startu čempionātā un Tambijeva darbu LHF vērtēs valdes sēdē 16. janvārī.

Latvijas izlasē visvairāk punktu sakrāja aizsargs un kapteinis Edgars Siksna (0+4). Gaidīto pienesumu nedeva Ziemeļamerikā spēlējošie Ņikita Jevpalovs (2+1), Teodors Bļugers, Roberts Lipsbergs, Edgars Kulda (visiem 1+1) un Ri­nalds Rosinskis (0+1), turklāt trīs no viņiem čempionātu beidza ar sliktāko lietderības koeficientu komandā (Kuldam mīnus 9, Bļugeram un Jevpalovam – pa mīnus 8). Baldonieks domā, ka puišus objektīvu iemeslu dēļ pievīla fiziskā forma: “Viņiem iznāca ļoti ilgi lidot. Puiši spēlē labās līgās un komandās, par viņiem ir atzīstamas atsauksmes. Mēs nevaram pavēlēt izlasē ierasties agrāk, lai attiecīgi sagatavotos, tādēļ uzreiz pēc atgūšanās no aklimatizācijas bija jāsāk spēlēt, atrodoties bedrē. Tagad puiši mēroja ceļu atpakaļ uz Ziemeļameriku, un jāpaskatās, kā viņiem klāsies savās komandās.”

Māris Baldonieks domā, ka arī no šā gada U-20 izlases ne vienam vien hokejistam ir nākotne lielajā hokejā. Uzvārdus viņš nesauc, bet atgādina, ka talants iegūs briedumu vien ar nopietnu darbu. Kuri tam gatavi?

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+