Vai studenti savu tālāko karjeru saista ar Latviju?
 0

Kaspars Paršinovs, Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultāte: 
”Beidzot studijas, iegūšu profesiju – transportbūvju inženieris. Tā kā mans tētis darbojas ceļu būvniecības nozarē, tad tieši ar šo nozari saskāros jau bērnībā un tā mani saistīja visvairāk.

Reklāma
Reklāma

 

TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Arī esošo autoceļu neapmierinošais stāvoklis un kvalificēta darbaspēka trūkums nozarē lielā mērā noteica manu izvēli. Pēc studiju beigšanas plānoju palikt Latvijā un, jau studējot otrajā kursā, te atradu darbu.”

 

 

Ieva Stoma, Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultāte: 
”Lai arī līdz universitātes beigšanai vēl atlikuši vairāk nekā divi gadi, esmu jau domājusi arī par nākotni. Plānoju, ka ārsta rezidentūru došos pabeigt ārzemēs, ja vien būs šāda iespēja. Citās valstīs rezidentu algas ļoti atšķiras no Latvijā maksātās, turklāt ārvalstīs var gūt interesantu pieredzi turpmākajai karjerai. Ja līdz rezidentūras beigšanai Latvijas ekonomiskais stāvoklis būs uzlabojies, noteikti gribēšu strādāt dzimtenē. Jauniešiem, kas pēc universitātes absolvēšanas dodas ārpus Latvijas, neko nevar pārmest, jo katrs domā par savu nākotni un izvērtē savas vajadzības un iespējas. Arī valsts atbalsts, manuprāt, nav tāds, uz kuru varētu paļauties.”

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Liene Misiņa, Rēzeknes Augstskolas Pedagoģijas fakultāte: 
”Augstskolā mani uzņēma budžeta grupā, un pēc tās beigšanas domāju palikt Latvijā. Tiesa, vēl nevaru droši pateikt, vai strādāšu savā profesijā, jo ir dažādi apstākļi, kas var mainīties.”

 

Gatis Supe, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas populārās un džeza mūzikas nodaļa: 
”Studēju džeza vokālo pedagoģiju, jo džeza mūzika pie mums kļūst arvien populārāka. Pēc studiju beigšanas vēlos palikt strādāt Latvijā, jo muzicēšana un mūzikas pedagoģija ir tā specialitāte, kurai vienmēr būs pieprasījums arī mūsu zemē. Un mūzika jau arī nekad neiznīks.”

 

Ilva Tituļenko, Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultāte: 
”Neesmu pārliecināta, ka, beidzot studijas, varēšu bez problēmām atrast grāmatveža darbu, jo šajā profesijā darba devēji prasa pieredzi. Palikšana Latvijā ir atkarīga no tā, vai varēšu te atrast darbu.”

 

Edgars Brilts, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauksaimniecības fakultāte: 
”Pateicoties Jevgenija un Olgas Petričeku piemiņas stipendijai, man ir iespēja pilnvērtīgi studēt, lai iegūtu augstāko izglītību. Studijas šajā programmā izvēlējos, jo ir ieinteresējusi uzņēmējdarbība, kas saistīta ar lauksaimniecību. Absolvējot universitāti, iegūšu ne tikai augstvērtīgas zināšanas, bet arī profesiju – agronoms ar specializāciju dārzkopībā. Tas ļaus attīstīt vecākiem piederošo zemnieku saimniecību.”