×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. decembris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Straujuma un Eiropas kungi. Vai tā ir mīlestība? (14)

Foto - LETAFoto - LETA

Un tagad par būtisko.

Esmu ļoti laimīgs sveikt Latvijas premjerministri. Šīs dienas kopā ar viņu bija mana belle epoque. Tā Briselē EK priekšsēdētājs Junkers. Lidmašīnā ar frau Straujumu pavadījām divas neaizmirstamas stundas. Tā Rīgā no nakts lidojuma vēl noreibušais Eiroparlamenta priekšsēdētājs Šulcs. Kamēr abi lielie vīri pūš un sten kā vērši, mūsu dāmas, jūtu terapeites, sirdslietu aģentūru speciālistes sačukstas, pamanījušas iekvēlojamies dzirksti, jūtu ķīmiju un Laimdotas acu dzīvīgumu savstarpējo simpātiju trīsstūrī. Vulgārāka žagatiņa iesauktos – vai tik pavecie rakari nav metuši aci uz mūsu meiteni, latviešu pienu un asinīm? Savedējas piezīmētu – vai te nav parotaļājies puisēns ar loku un šautrām, mazais, par Kupidonu iedēvētais dieviņš? Vai nav izlikti jauki slazdiņi divām sirdīm?

Laimdotai vienmēr piemītošo šarmu un eleganci nudien papildinājis svaigs fifīgums. Meitenīgs matu griezums, koķeta sasuka, melni liesmojošs tvīda kostīms ar pērļu aizdarītu perlamutra podziņu sauju – drānas vēl siltas no franču drēbnieka adatas un šuvekļa. Tā nav nekāda švammīga “mūsu Merkele”, bet uzplaukusī Baltijas princese, kura ģērbā harmonē ar Briseles kundziņu tumši neuzkrītošo iznesību tualetēs. Pat ar aklību sistais vērotu, ka te ir kas vairāk par koleģialitāti. Tas, kas ir, vēl nav karsts kā vasara. Tas ir tramīgs kā putns. Aizturiet elpu, neaizbaidiet. Briseles tikšanās biezoknī Laimdotas roka meklē un atrod Žana Kloda plaukstu. Tūlīt pāris pacelsies pirkstgalos un aizvirpuļos Latvijas prezidentūras atklāšanas lēnajā tango vai melanholiskajā valsī. Rīgā satikušies Laimdota un Martins – kā divi uz vientuļas salas, lidotāji naktī, neredzēdami apkārtējos. Martins smīdina, lai tikai izdzirdētu Laimdotas aizrautīgos smieklus, kas iztek kā strauti.

Fluīdi, vibrācijas, pulsācija. Sajūtas, ka esi man blakus, un es tev. Laimes mūzika – sirdspuksti un vieglas trīsas. Parīzē, Berlīnē, Romā gaida jūtu tulkojumu. Vai tikai dēka? Vai jau doti jāvārdi vai mīļi solījumi? Kāda būs šī “ezera sonāte”, kas liks eirokrātu vīriešiem jukt prātā un darīt visneticamākās lietas. Žans Klods madame L. atmiņu albumā ar amorspalvu ierakstījis “Dzīve ir ķirsis. Nāve ir kauliņš. Mīlestība ķiršu koks”. Kavaliera Šulca veltījums: “Viņas roka uz mana pleca ir mēness sāls vislaimīgākajam putnam uz astes.”

Bet Rīga ir neziņā, kam Laimdota ieķersies ciešāk elkonī? Kurš būs īstais sirdsāķītis? Seši mēneši eiroprezidentūras Briseles kampaņā šķietami būs izšķirošie premjeres dzīvē. Kungi liekas tuvībai piemēroti, nopietniem nodomiem lūkātāji, kam tā nav kārtējā aizraušanās ar kalendāra meiteni. Kaut dzīves rudenī, tomēr abi stalti kā ķēniņa dēli. Hm, vācietim sarkans deguns? Alkonauts? Stāsta, arī luksemburdzēnam kurvis ar vīna pudelēm pret vakaru esot tukšs. Negribētos tautumeitu atdot grādīgo dzērienu cienītājiem, kas izmantos mūs’ māsiņas sirsnību. Kungi, šardonē glāzīte būs jāpastumj malā – mēs, latviešu vīri, esam no Marsa un aizstāvēsim savu drostaliņu no Veneras. Laimdotas priekšā seši neaizmirstami mēneši kā mātei Eiropai. Kurš no diviem vēršiem nozags Eiropu!

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. 6 mēneši par maz ,lai redzētu, kuram mūsu pensionāre ķersies pie rokas. 9 mēneši vismaz . Bet cerība maza, tomer cienījams vecums..

 2. kas tur liels ,ka sareibst galva ,es teiktu -ak Tu viena spindzele.

 3. Skauģu netrūkst,bet Padomdevēji vienmēr rodas…Kam traucē,ja cilvēks savu darbu dara ar smaidu uz lūpām?

 4. Labi uzrakstīts. Paldies!
  Vienlaicīga novecošana tā saucas: gan Latvijai, gan Europai tātad…
  Un tad jau tā Rudens mīla kvēlo ar…
  :))

 5. Reiz televīzijas ekrānos parādījās epizode,ka kādas valsts prezidents(Jeļcins Maskavā)garāmejot ar roku smaidot uzsit sekretārei pa mīksto dibenu.Junkera uzvedība aizvaino mūsu valsts vadītāju un norāda,ka vecums nenāk viens!!!

 6. Tā ir iespēja tikt pie vēl vienas siles,uzņēmumu padomēm,2016,gadā!

 7. Šis nu bija Līcīša supergabals !!Paldies ! Skatoties TV bildes un to ,kā tur uzvedās mūsu Laimesdotā un Šmits,biju gar zemi,jo ko tādu netiku redzējusi NEKAD starp oficialām personām.Straujuma bija kā kaifā! Un Līcīša feļetons to tik labi atspoguļo !!!TALANTS !

 8. Vienkārši super! Tā ir īstā mēness sāls lasītāja putnam akurāt uz astes!

 9. Kā var kaut ko tādu uzskricelēt?

 10. Veca boksteretajai pasai par sevi smiekli nak (jutos ka 18g tas nekas ka gaita tada sakumpusi)viniem jau nu tada veca nav vajadziga netrukst jaunas ,dailas kura vel piedevam melo.

 11. …un tāoēc tā Laimdota smaida kā saulīte… visu laiku to nevarēju atšifrēt- tātad iemīlējusies BRISELĀ

 12. Jā patiešām _ par skricelējumu. Mazliet jau goda ar vajadzētu prasties. Vai tad savu māti ar tā izcūkotu?

 13. Nemūžam nebūtu domājusi, ka E. Līcītis var būt tik poētisks!

 14. Tvaika ielas Adolfs Atbildēt

  Sasmējos richtīgi… bravo autoram par skricelējumu !!!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+